У Києві відбувся традиційний парад вишиванок. Близько 2 тисяч людей – представники різних областей України пройшли маршем від Мистецького арсеналу до Майдану Незалежності.
Делегацій із 20-ти областей України представила оригінальні скульптури птахів, розфарбовані у традиційні мотиви народної вишивки.
У Харкові більше сотні людей у національних строях пройшли центральною вулицею міста. Окрім того активісти одягнули в вишиванки декілька пам’ятників.
2,8 км харківської набережної прикрасили жовто-синіми квітами. Представники Книги рекордів Гіннесса підтвердили, що квіткова композиція у Харкові майже на 800 метрів перевищує попередній рекорд, встановлений у Нідерландах в 2009 році.
У Львові вже традиційно вбрали у вишиванки скульптури античних богів на Площі Ринок. Вишиті сорочки надягли скульптури-фонтани в центрі міста: Нептун, Адоніс, Амфітрита і Діана. У вишитому вбранні скульптури простоять до 2-3 вересня.
На площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся Акафіст до Пресвятої Богородиці. Спільною молитвою декілька сотень просили про ласку і мир для української землі.
А з площі біля львівського оперного театру урочисто стартував веломарафон між Львовом та Краковом.
У Житомирі близько сотні байкерів у вишиванках та під українськими прапорами проїхали центром міста.
Окрім того в місті в організованій опозицією святковій ході з нагоди Дня Незалежності взяли участь близько двохсот жителів міста. Попереду колони, що пройшла центральними вулицями з нагоди Дня Незалежності, несли десятиметровий прапор України.
У Тернополі до Дня Незалежності створили найдовшу "вишиту" стіну в Україні. Орнаментом галицької вишиванки прикрасили 228 метрів огорожі, яка розділяє одну з вулиць міста і залізничні колії.
"Вишиту" огорожу зафіксували в Книзі рекордів України: над рекордним візерунком працювали 7 днів і витратили 165 літрів фасадної фарби.
В Одесі понад півтисячі людей у вишиванках утворили живий ланцюг від пам’ятника Дюку до морського вокзалу. На Потьомкінських сходах тримаючись за руки пройшли 733 людини, у той час як в 2012 році в акції взяло участь 852. Відтак, Одесі не вдалось побити власний рекорд.
У Полтаві на площі перед будівлею ОДА 150 людей утворили "живий тризуб", присвячений 22-ій річниці Незалежності України.
Акція відбулась за підтримки міської організації ВО "Свобода". До урочистостей долучилися представники об'єднаних сил опозиції.
На Донеччині в Димитрові за допомогою повітряних зміїв підняли в небо два прапори України та Євросоюзу.
Полотнища розміром 20 на 30 метрів пошили у Литві. Ці прапори стали найбільшими летючими знаменами України, які потрапили у книгу рекордів країни.