Київ
У столиці відбулася низка неофіційних заходів, які супроводжувалися невеликими сутичками.
Зокрема біля парку Вічної Слави у центрі столиці сталася суперечка через портрет Сталіна.
Група людей похилого віку – до 10 осіб, деякі з них в пілотках – прийшли на площу з портретом Сталіна. У той же час, інші люди, різного віку, обурилася цим, зажадавши прибрати портрет Сталіна.
Міліціонери спробували вгамувати конфлікт і розмістилися біля конфліктуючих сторін.
Деякі прийшли на площу Слави одягнувши георгіївські стрічки. Користувачі соцмереж повідомляли, що георгіївські стрічки можна купити тут же, на площі, за 3 грн.
Пізніше біля готелю «Салют», який також розташований поруч парку Слави, побилися націоналісти та комуністи.
Близько 40 осіб із червоними прапорами намагалася прорватися на алею Слави. Шлях їм перегородили два десятки людей з нашивками батальйону ОУН. Між сторонами почалася бійка. Націоналісти зламали противникам обидва древка червоних прапорів.
Раніше зранку близько 3-4 тис. осіб (за інформацією присутніх журналістів) зібралися на мітинг під прапорами «Опозиційного блоку». Мітинг відбувся під Аркою Дружби народів. Інцидентів не зафіксували. За свідченнями деяких учасників акції, за присутність їм пообіцяли 50 грн/год.
Офіційні заходи, за повідомленням МВС, тривали у кожному районі столиці. Зокрема, влаштували концертні програми, найбільша з яких проходтила на Співочому полі.
У Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни відбулися заходи за участі президента Петра Порошенка. У музеї зібралися ветерани Другої світової та учасники АТО.
Під час промови Порошенко наголосив, що Україна «більше ніколи не святкуватиме цей день за російським сценарієм».
Також під час заходів склали присягу 500 новобранців окремого президентського полку і 101-ї окремої бригади охорони Генштабу Збройних сил України.
Також Порошенко з іншими президентами України – Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою, Віктором Ющенком, прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком та мером столиці Віталієм Кличком поклали квіти до могили Невідомого солдата.
Дніпропетровськ
У Дніпропетровську заходи до Дня Перемоги відбулися без зіткнень.
У місті провели дві великі акції.
Обидві групи зійшлися біля пам’ятника генералові Пушкіну, біля якого традиційно в місті вшановують героїв Другої світової війни.
На набережній міста розклали намети з символікою «Опозиційного блоку». Організацію однієї акції пов’язували з представником цієї політсили Олександром Вілкулом.
На чолі іншої ходи були екс-заступник голови ОДА Геннадій Корбан та нардеп Борис Філатов (близькі до екс-голови ОДА та олігархі Ігоря Коломойського).
Дивіться фоторепортаж про 9 травня у Дніпропетровську
Харків
Під час відзначення Дня Перемоги у місті сталися сутички, але бійок не було.
Один із інцидентів відбувся біля меморіалу Слави, де тривали урочистості. Під час словесних перепалок ветеранів з активістами проукраїнських організацій, представник обʼєднання «Східний корпус» В’ячеслав Дуда вибив відеокамеру з рук оператора обласного телебачення. Пізніше Дуда вибачився та заявив, що переплутав оператора з представниками російської пропаганди.
Урочистості біля меморіалу Слави тривали під державними і червоними прапорами. Ті з учасників, хто прийшов із «георгіївською стрічкою», скаржилися, що міліція просила їх її зняти.
Ще одна сутичка сталася на площі Свободи у центрі Харкова. Там представники «Громадської варти» облили кефіром жінок із «георгіївськими стрічками», які вигукували: «Спасібо дєду за побєду».
Одеса
9 травня зранку у місті відкрили відреставровану Стіну Героїв Одеської області на Театральній площі – навпроти Оперного театру. Меморіал доповнили 148 новими іменами – 77 Героїв Радянського Союзу, які проживали в області, та 71 Героя соціалістичної праці.
На цьому заході було присутнє керівництво міста на чолі з мером Геннадієм Трухановим.
На Алеї Слави до пам'ятника Невідомому матросу, а також до меморіалу «Крила Перемоги» на площі 10-го Квітня та до інших пам'ятників Другої світової одесити несли квіти і вінки. Згідно з повідомленням, вшанувати пам'ять загиблих у війні прийшли тисячі одеситів.
Частина з тих, хто прийшов були зі значками у вигляді квітки маку, частина – з георгіївськими стрічками.
Заходи відбулися без сутичок, хоча частина активістів вигукували образливі гасла, зокрема «Геть з Одеси бандерівські біси».
Львів
9 травня у місті минуло без інцидентів.
За інформацією голови МВС області Дмитра Загарії, порядок у місті охороняли 800 міліціонерів, а торік їх було 1200.
Бажаючі поклали квіти на Марсовому полі та Пагорбі Слави у Львові.
Зранку трапився невеликий інцидент на Пагорбі Слави – коли активісти змусили одного з відвідувачів зняти так звану «георгіївську» стрічку.
Ще раніше представники партії ВО «Свобода» у Львові облили кефіром голову львівського Антифашистського комітету України Олександра Калинюка та завадили йому прийти до місць вшанування воїнів. За інформацією «свободівців», у Калинюка була георгіївська стрічка та червоний прапор, однак на відео інциденту стрічки немає.
Луганська область
За інформацією керівництва області, жодних інцидентів на звільненій частині Луганщині не відбулося.
Акції відбулися навіть поблизу лінії розмежування сторін конфлікту на Донбасі.
Згідно з повідомленням, у Попасній на мітинг зібралося майже три тисячі людей.
Окрім того, в Сєверодонецьку, на площі Перемоги, де проходила виставка військової техніки й відбулися основні святкові заходи, маса людей прийшли з українською національною символікою, а на площі розгорнули величезний жовто-синій прапор.
Донецька область
Великих зіткнень під час відзначення Дня Перемоги у звільненій частині Донеччини не сталося.
У Маріуполі між проросійськи налаштованими громадянами і патріотами під час покладання квітів до пам'ятного знаку воїну-визволителю виник конфлікт.
Конфлікт стався, нібито через те, що присутні мали різну символіку Дня Перемоги. Також, нібито, від дій громадян постраждав неповнолітній.
У МВС повідомили, що мають різну інформацію про інцидент, тому не змогли зробити правовий висновок. Також правоохоронці зібрали свідчення учасників.
Як відомо, у Донецьку окупанти в цей день провели великий "парад", який приймав лідер організації Олександр Захарченко.
У столиці окупованого Криму Сімферополі також провели "парад" за участі кінних "казаков".