З них більше половини (52,3%) обрали відповідь «точно потрібна», майже чверть (24,8%) – «скоріше потрібна». Не бачать необхідності у пенсійній реформі 4,8% респондентів.
На думку майже половини українців (43,2%), пенсійна система в Україні повинна бути солідарною (кошти на виплату пенсій беруться з податків працюючих громадян). Близько третини респондентів (33,2%) віддають перевагу накопичувальній системі (відрахування від зарплати накопичуються на спеціальних рахунках).
Переважна більшість українців (80,1%) не розраховує на будь-які додаткові джерела доходу, крім державної пенсії, після настання пенсійного віку. При цьому розраховує на інші джерела кожен шостий респондент (15,3%), а 4,6% – не змогли відповісти на запитання.
68,3% респондентів не робить нічого, щоб забезпечити себе матеріально після виходу на пенсію. Вкладають гроші в нерухомість, бізнес – 6,7% українців, 6,5% – розраховують на допомогу дітей або родичів, 6,0% – відкладають гроші про запас. Не змогли відповісти на дане питання 12,5% українців.
Опитування проводилося з 11 по 13 червня цього року. Всього було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років, у всіх обласних центрах України. Похибка дослідження не перевищує 3,2%.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович через свого представника у Верховній Раді народного депутата (ПР) Юрія Мірошниченка вимагає від парламенту розглянути на цьому тижні законопроекти №7455 («Про законодавче забезпечення реформування пенсійної системи») і №7562 («Про гарантії держави виконання рішень суду»).
Доопрацьований урядом законопроект про пенсійну реформу містить безліч непопулярних норм. Зокрема, норму про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років на 6 місяців щороку протягом 10 років. Окрім того, так само планується збільшити мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років і підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років і для чоловіків — з 25 до 35 років.