При цьому в цілому по країні за українську мову в якості єдиної державної на сьогоднішній день виступає 48% українців, а за дві державні мови (українська і російська) – 49% опитаних.
У регіональному розрізі число прихильників єдиної державної мови (української) переважає на Заході (88%) і в Центрі (65%) країни, а прихильники двомовності представляють переважно південний схід України (76%).
Варто відзначити, число прихильників офіційної двомовності за останні два роки скоротилося з 59% до 49%.
Хоча сильний розкид у даних Research & Branding Group за останні роки залишає деякі сумніви в надійності методики досліджень.
Опитування було проведено Research & Branding Group у період з 12 – 22 серпня цього року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю у 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.
Нагадаємо, згідно з опитуванням Соціологічної групи «Рейтинг» у квітні цього року, надання російській мові статусу державної підтримують 44% респондентів. Проти цього виступають 47% опитаних громадян України.
Крім цього, 71,6% опитаних соціологічною службою Центру Разумкова українців переконані, що ситуація з україномовним і російськомовним населенням в Україні не змінилася.