Згідно з опитуванням, щасливими себе вважають більшість молоді до 30 років (86% респондентів цієї вікової групи), з вищою освітою (82%) і жителі обласних центрів (80%). Нещасливими ж себе відчувають люди старшого віку – від 55 років (26%), з початковою або неповною середньою освітою (34%), а також жителі інших міст і сіл (21%).
Дослідження показало, що українці почувають себе щасливими (при можливості вибрати кілька варіантів відповіді), коли є сімейне благополуччя, всі живі-здорові (63%), є діти, онуки (41%), друзі (31%), просто радіють тому, що живуть (22%).
Приводом для щастя опитані вважають кохану людину, любов (22%), наявність квартири, будинку (16%), міцне здоров’я (15%), а також, коли панує мир і взаєморозуміння у сім’ї (10%), є хороша, цікава робота, улюблена професія (10%), хороша зарплата, забезпечена родина (7%), впевненість у завтрашньому дні (2%) і коли вони молоді (9%).
Для того, щоби відчути себе нещасливими, українцям достатньо відсутності впевненості у завтрашньому дні (31%), бідності і браку грошей (27%). Такими вони себе вважають при поганому здоров’ї, хворобі (25%), втраті близьких (10%).
Причинами нещастя також є життя в поганій країні (10%), самотність, відсутність родини, коханої людини (7%), старість (6%), неблагополучна сім’я, конфлікти з родичами (6%), те, що нічого не радує, і те, що життя проходить повз (5%), відсутність житла або погані житлові умови (4%), низький соціальний статус, недооцінка оточуючими (4%), відсутність друзів (3%), нецікава робота (3%) і відсутність онуків, дітей (3 %).
Думки про те, що серед їхніх знайомих більше щасливих, ніж нещасливих людей, дотримуються 33% опитаних, а нещасливими своє оточення вважають 19%, в той же час 38% українців впевнені, що і тих, і інших серед їхніх знайомих приблизно порівну.
Крім того, відповідаючи на запитання, яких людей більше в Україні, 15% респондентів схиляються до думки, що щасливих, а 36% – нещасливих. Разом з тим, 37% опитаних переконані, що їх приблизно порівну.
Згідно з опитуванням, 87% українців вірять в щастя, 6% – ні.
Соціологічне дослідження проходило з 1 по 12 грудня, було опитано 2176 повнолітніх респондентів у всіх регіонах України.