70 % британців підтримують проведення референдуму про вихід з ЄС

24 Жовтня 2011, 19:07

Разом  з тим, 40% британців виступають за збереження членства в ЄС. Проте, й тут відповіді виявились неоднозначними, оскільки з 40% респондентів, які виявляють прихильні до ЄС 23% зазначають, що однозначно проголосували б за те, щоб залишитись в ЄС, тоді як 18% вважають, що можливо б так проголосували. У свою чергу з 49% опитаних, які підтримують вихід з ЄС 34% впевнені, а 15% коливаються.

Серед осіб, які виступають за вихід з ЄС, більшість – прихильники правлячої Консервативної партії та особи старші 65 років. Загалом 23% опитаних виступають проти проведення референдуму, на якому би вирішувалося питання «чи має Британія залишитись в ЄС чи вийти з нього».

Дослідження було проведено шляхом телефонного інтерв’ювання. Загалом  було опитано 1 тис осіб віком від 18 років з 21 по 23 жовтня 2011 року.

Таке дослідження відображається і настроями у британському парламенті. Так, прем’єр-міністра Девіда Кемерона спіткає найбільший за час його прем’єрства конфлікт з власною партією. Група депутатів з правлячої Консервативної партії  пропонує провести референдум про вихід країни з ЄС. Кемерон у свою чергу заявляє, що члени уряду, які будуть голосувати «за» можуть втратити свої посади. Парламент планує сьогодні ввечері провести голосування з цього питання.