54 ОМБр показала, як пройшли підводні навчання танкістів на полігоні “Широкий лан”

29 Серпня 2017, 21:21

На полігоні «Широкий лан» у Миколаївській області пройшли підводні навчання батальйону «Звіробій». Про це повідомили в 54 окремій механізованій бригаді Збройних сил України.

Згідно з повідомленням, під час навчань бійці вчилися долати водну перешкоду з повним зануренням під воду.

«Бойові машини батальйону «Звіробій» більше нагадували пароплави, коли з трьома високими трубами рухались по воді. Точніше – по дні спеціально обладнаного вододрому. Так екіпажі танків виконували вправу з подолання водної перешкоди з повним зануренням на полігоні «Широкий лан», – йдеться у повідомленні.

Дивіться також: Українські морпіхи взяли участь у багатонаціональних навчаннях «Платинум Лайон-2017» – фоторепортаж

Також повідомляється, що протягом кількох днів машини спеціально готували до навчань. На них встановили труболази – для входу екіпажу в танк і виходу з нього, а також – вихлопні та труби для всмоктування повітря.

Дивіться також: У Генштабі показали, як проходять двосторонні командно-штабні навчання Повітряних Сил ЗСУ

«Кожен стик, кожен люк та лючок, яких багато на днищі танка, ретельно обробили замазкою для герметизації. Самі ж бійці напередодні пройшли так звану легку водолазну підготовку – не лише ознайомились із протигазом ІП-5, що дає змогу дихати під водою в разі затоплення танка, а й мали змогу випробувати його в дії під час навчальних занурень у тренувальному басейні», – розповіли в бригаді.

Наголошується, що такий досвід може стати у пригоді під час виконання завдань в зоні АТО, тому наступного разу танкісти планують виконувати вправу уже по-бойовому: без труболазу, із задраєним люком.