53 депутати оскаржили Податковий кодекс у Конституційному суді

20 Грудня 2010, 15:59

Депутати вважають, що Податковий кодекс прийнятий з порушенням п`ятнадцяти статей Основного Закону і носить дискримінаційний характер.


«У результаті прийняття Податкового кодексу, українська економіка втратить соціальну спрямованість, значно погіршиться фінансове і соціальне забезпечення громадян, будуть порушені права власності, права на достатній рівень життя, презумпція невинності, а також буде втрачено рівноправність усіх суб`єктів права власності перед законом, що дає всі підстави визнати Податковий кодекс неконституційним», – вважає один з авторів конституційного подання, народний депутат, голова Комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська.


Вона вказує на те, що за Бюджетним кодексом, щоб вступити в силу з 1 січня наступного року, як того хоче уряд, Податковий кодекс мусив бути офіційно оприлюднений до 15 серпня цього року.


«Оскільки Податковий кодекс прийнятий тільки в грудні, за законом він може набути чинності лише через рік – з 1 січня 2012 року. Інакше це буде прямим порушенням законодавства», – вважає голова парламентського комітету.


Народні депутати, які підписали конституційне подання, також вважають Податковий кодекс дискримінаційним документом, що звужує права і свободи громадян.


Нагадаємо, 2 грудня  Верховна Рада ухвалила у новій редакції Податковий кодекс з урахуванням пропозицій Президента України Віктора Януковича.