5 найкорисніших функцій смартгодинників

31 Березня 2025, 12:39

Смартгодинник — комп’ютеризований аксесуар. Його носять як привабливу деталь для стильних образів, щоб скоротити посиденьки в смартфоні, та задля безпеки. Годинник відображає час у зручному для користувача форматі. Також передбачаються «розумні» функції та технології. Про найкорисніші з них — у цій статті.

Безконтактне передавання даних

Чип бездротового зв’язку з малим радіусом дії розширює можливості експлуатації «Вотчів». Він необхідний для безперешкодного здійснення безконтактних платежів. NFC-модуль дуже маленький і майже нічого не важить, тому його наявність в годиннику неможливо визначити на око. Яку саме систему мобільних платежів підтримує смартгодинник з NFC — залежить від операційки. Як варіант, моделі Apple Watch застосовують Apple Pay, а  Galaxy Watch — Samsung Pay.

Відтворення музики 

  1. Програвання аудіо без посередництва смартфона, — недооцінена фішка. Слухати музику з годинника через бездротові навушники зручно під час пробіжок, прогулянок, тривалих поїздок у громадському транспорті, тренувань у спортзалі.
  2. Деякі моделі годинників використовують популярні стрімінгові сервіси та дозволяють завантажувати улюблені пісні в сховище. Можна керувати відтворенням за допомогою жестів і з сенсорного екрана.

Відстеження інформації про здоров’я

Смартвотч комплексно відстежують показники, необхідні для контролю стану здоров’я. Для збору даних про фізичний та ментальний добробут призначаються ключові інструменти:

  • Пульсометр для вимірювання частоти серцевих коливань;
  • термометр, який періодично «знімає» температуру зап’ястя;
  • оксиметр для визначення концентрації кисню в крові;
  • лічильник витрачених калорій для контролю повсякденних фізичних навантажень;
  • застосунок для моніторингу сну.

Пошук смартфона

Смартфон, який загубився неподалік, легко знайти, якщо на смарт вотчах є функція швидкого пошуку. Головне, щоб гаджети були синхронізовані між собою. Тоді годинник зможе надіслати на телефон сигнал, і той «відгукнеться», видавши своє поточне місцеперебування.

Режим енергоощадження

Тривалість автономної роботи — важливий критерій вибору. Якщо треба заряджати декілька разів на день, комфорт під питанням. Що більша і витриваліша батарея, то краще. Режим енергоощадження — must have. Він обмежує навантаження шляхом тимчасового відключення непотрібних функцій та фонових процесів. Користувачеві не доводиться закривати програми та регулювати параметри екрана вручну.

Зв’язок

Вбудований стільниковий модуль робить смартгодинник самостійним. Завдяки підтримці актуальних стандартів зв’язку, аксесуар повноцінно працює без смартфона.

Якщо сімка відсутня, функції зв’язку доступні завдяки синхронізації з мобільником через бездротовий інтерфейс. Налаштувати дзвінки, оповіщення та смс-повідомлення не так вже й складно. Кожен виробник пропонує свою покрокову інструкцію.

 

Позначки:

читати ще