«Закарпаття у нас – лідер по всіх абсолютно порушеннях виборчого законодавства», – заявила вона. Додавши, що за Закарпаттям йде Луганська область, де також були зафіксовані численні порушення.
Разом з тим Бекешкіна зауважила, що у Києві зареєстровано лише два порушення: підкуп виборців та обмежений доступ окремих кандидатів до засобів масової інформації.
Як свідчать результати опитування, найбільшим порушенням виборчого законодавства, з яким доводилося стикатися виборцям, є підкуп – 13,7%; тиск керівництва щодо голосування за певного кандидата – 8,4%; агітація посадовців за певного кандидата – 8,6%; використання бюджетних ресурсів для виборчої кампанії – 6,2; перешкоджання зустрічам кандидатів із виборцями – 2,3%; нерівний доступ різних партій та кандидатів до агітації у газетах, на радіо та телебаченні – 5,7%; фізичне перешкоджання кандидатам та їхнім помічникам вести агітацію – 2,1%.
Крім того, дослідження показали: 48% українців вважають, що вибори нічого не змінять; 29% покладають на вибори надії на краще; на думку 7% населення вибори змінять ситуацію на гірше.
Опитування проводилиз 18 вересня по 4 жовтня у 111 населених пунктах в усіх областях України та АР Крим. Опитано 2 043 респонденти.
Варто зазначити, що міжнародна організація за спостереженням за виборами CIS-EMO (CommonwealthoftheIndependentStates- ElectionMonitoringOrganization) раніше зазначала, що найбільша кількість порушень у ході кампанії з виборів до Верховної Ради України спостерігається в Одеській області.