Згідно з опитуванням, 40,5% українців вважають, що було б краще, щоб все залишилось так, як було в СРСР до 1985 року, не згодні з цим – 39%, а 20% – не мають певної думки з цього приводу.
За результатами дослідження, найбільше шкодують за Радянським Союзом жителі сходу (56%), центру (42%) та півдня (35%), менше – заходу (23%).
Як зазначила директор фонду Ірина Бекешкіна, існує також пряма залежність між віком та бажанням повернутися у радянські часи. Найбільше сумують за Радянським Союзом люди у віці старше 60 років (67%) та у віці 50-59 років (51%). Найменше шкодує молодь віком до 30 років (14,5%).
Крім того, ставлення до колишнього Радянського Союзу прямо пов’язано з матеріальним становищем сім’ї.
“Серед тих, кому не вистачає коштів на продукти, 57% сумують за колишнім Радянським Союзом, а серед тих, хто вважає себе забезпеченим – 24%”, – сказала Бекешкіна.
Між тим директор фонду зазначила, що у Росії шкодують за колишнім Радянським Союзом дещо менше, ніж в Україні – 34%, проте там більше тих, хто не визначився зі своїм ставленням до цього питання – 40%.
Дослідження проведилось фондом “Демократичні ініціативи ім. І.Кучеріва” та соціологічною службою центру Разумкова 17-22 травня. Опитано 2 тис. 10 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка – 2,3%.
Для порівняння з Росією – використовувались результати соціологічного дослідження “Левада-центру”, проведеного у 2012 році.
Нагадаємо, директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна вважає, що «тенденція до зростання кількості прихильників незалежності України постійно збільшуватиметься, оскільки все менше людей пам’ятають Радянський Союз і ностальгують за ним».
Кількість прихильників незалежності України за останні два роки істотно зросла. Як свідчать дані Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка (УІСД) та Центру "Соціальний моніторинг": 61% українців підтримали б проголошення Незалежності України, якби перед ними постав такий вибір сьогодні.