40% українців допускають можливість таких акцій протесту, як в Тунісі і Єгипті

11 Березня 2011, 16:58

Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією Research&Branding Group, які представив на прес-конференції директор компанії Євген Копатько, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Він зазначив, що 48% опитаних вважають, що в України в цілому неможливе повторення подій, аналогічних північно-африканським і близькосхідним, а протилежної точки зору дотримуються 40% опитаних. Не змогли відповісти на питання 12% респондентів.

За словами соціолога, у регіональному розрізі у можливість повторення масових протестів в Україні більше вірять жителі заходу і центру країни (по 48%), у той час як більшість жителів південно-східних областей (53%) дотримуються протилежної точки зору.

Згідно з результатами дослідження, на сьогоднішній день 67% жителів України в цілому цікавляться подіями, що відбуваються в низці країн Північної Африки і Близького Сходу.

У регіональному розрізі інтерес до даних подій більше виявляється на заході (72%) і в центрі (70%) України, ніж на південному-сході країни (62%).

Молодь до 30 років виявляє до подій у Північній Африці менший інтерес (56%), ніж представники середнього віку – 30-50 років (68-69%) і люди старше 50 років (70-74%).

Дослідження проводилося в період з 1 по 9 березня в 24 областях України та в Криму. Всього методом особистого інтерв'ю було опитано 2075 осіб. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання, статтю і віком. Середня похибка вибірки становить +/-2,2%.

Разом із тим за результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології, 52,5% опитаних українців негативно оцінюють політику чинної влади в цілому.