30% станцій компанії British Petroleum залишились без палива

Економіка
27 Вересня 2021, 17:21

Британська нафтогазова компанія British Petroleum (BP) заявила виданню The Hill про нестачу палива через затримки в ланцюгах поставок. Як пояснили в компанії, причиною є нестача кваліфікованих водіїв, що спричиняє проблеми з постачанням на деяких підприємствах.

BP заявила, що спостерігала "інтенсивний попит" протягом останніх двох днів. Це й призвело до нестачі палива приблизно на 30% станцій у Великобританії. Більшість із 1200 підприємств, де постачальником є компанія BP, все ще працюють та отримують паливо.

"За інтенсивного попиту, який спостерігався протягом останніх двох днів, ми вважаємо, що близько 30% підприємств у цій мережі наразі не мають жодного з основних видів палива", – йдеться у повідомленні BP. The Hill із посиланням на Reuters пише, що на третій день паливної нестачі автомобілі стояли на заправках годинами, щоб заправитись.

Зростання попиту на паливо піднімається на фоні інших криз у Великій Британії: міжнародний стрибок цін на газ, що змушує енергетичні компанії припинити роботу, пов'язана з цим нестача вуглекислого газу, що становить загрозу для м’ясного виробництва, а також нестача водіїв вантажівок, яка створює труднощі для роздрібних торговців.

Читайте також: Безвуглецеве майбутнє Європи

Компанія заявила, що продовжує співпрацювати зі своїм партнером-перевізником Hoyer, щоб "оптимізувати розподіл палива та мінімізувати рівень збоїв, забезпечивши постачання до ключових майданчиків та поповнити запаси якомога швидше". Міністр транспорту Британії Грант Шеппс заявив Sky News, що дефіцит був викликаний панічними покупками, однак нестачу швидко вдасться нейтралізувати, адже палива є вдосталь.

Також міністр заявив, що ця проблема викликана пандемією COVID-19, адже через обмеження новим компаніям складно виходити на ринок. Уряд країни вже розробив план надання тимчасових віз 5000 водіям вантажівок, повідомляє Reuters.

Англо-нідерлдандська нафтова компанія Shell заявила, що з п'ятниці також відчуває підвищений попит на своїх АЗС у Великобританії, що спричинило дефіцит деяких видів палива, однак запаси встигають поповнювати.