28 BookForum оголосив формат та фокусну тему

Культура
19 Липня 2021, 18:05

Міжнародний літературний фестиваль BookForum цього року відбудеться у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Про це 19 липня повідомили організатори фестивалю.

 

Фокусна тема 28 BookForum – “Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними”, її куратором стане український перекладач та літературознавець Юрко Прохасько.

 

"У межах 28 Львівського міжнародного BookForum ми хочемо створити безпечний простір для обговорення питань, чи може вважатися наша держава "дорослою" після 30-ти річчя проголошення Незалежності. Чи піддається вона контролю громадян і громадянського суспільства, чи сама встановлює для них правила? Як змінилися ми усі за ці 30-ть років? І як культура та література, звільнившись від тоталітарної цензури, впливає на формування сталого оновлення нашої держави як інституту і стає (чи не стає) її «дорослим» голосом", – йдеться на сайті фестивалю.

 

Читайте також: Книжність

 

Куратор фокусної теми Юрко Прохасько підкреслює, що під час дорослішання втрата ілюзій йде поряд з творенням утопій, а зміна поколінь набуває відчутності й сенсу. Переоцінки зазнають виміри "свого", "власного", "свого, рідного" і "своєрідного" – і "чужого", бажаного й небажаного, прийнятного і неприйнятного, припустимого й неприпустимого, сподіваного й несподіваного.

 

Цього року Львівський міжнародний BookForum очікує гостей з усієї України, а також з ЄС, США, Південної Америки та Африки. У планах фестивалю – понад 100 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop. Детальну тематику панелей та концепцію куратора організатори обіцяють оприлюднити найближчим часом. 

 

Нагадаємо, 2020 року через пандемію коронавірусу BookForum проходив онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб. Усі дискусії минулого року доступні на сайті