25 січня в Києві презентуватимуть український проєкт «Плетіння сіток» для Венеційської бієнале-2024

23 Січня 2024, 11:07

Як зазначає Міністерство культури та інформаційної політики України, «Плетіння сіток» — це виставка відкураторської групи у складі Максима Горбацького та Вікторії Бавикіної, які відштовхується від практики колективного плетіння маскувальної сітки як метафори спільних горизонтальних дій. Митці та мисткині проєкту стали фасилітаторами художнього висловлювання, залучивши до участі групи та спільноти, що у тій чи іншій формі є носіями досвіду інакшості.

Тема цьогорічної Венеційської бієнале, яка триватиме з 20 квітня по 24 листопада цього року, — «Іноземці скрізь», а її куратором став художній керівник Музею мистецтв Сан-Паулу Адріано Педроса. Ця тема зачіпає універсальні для суспільств світу питання про інакшість та співіснування різноманітностей. Суголосно з загальною темою виставки, проєкт українського павільйону торкнеться теми інакшості через персональні досвіди війни, еміграції та асиміляції в нових суспільствах та трансформації мови під тиском насилля.

МКІП також повідомляє, що йому вдалося домовитися з бієнале про безоплатне надання приміщення для українського павільйону. Це дало можливість зекономити близько 4 млн грн бюджетних коштів.

У пресконференції візьмуть участь:

— т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв;

— комісар павільйону, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко;

— кураторка павільйону Вікторія Бавикіна;

— куратор павільйону Макс Горбацький;

— митці — Катя Бучацька, Даніїл Ревковський і Андрій Рачинський, Андрій Достлєв та Лія Достлєва, Олександр Бурлака.

Місце і час проведення: 25 січня о 16:00, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (зала Середньовіччя), вул. Терещенківська, 15.

Нагадаємо, що 2022 року на Венеційській бієнале Україну представляв Павло Маков із проєктом «Фонтан виснаження», кінетичною скульптурою фонтану. Вода в ньому поступово спадала через каскад з розташованих у формі трикутника 78 мідних лійок, що символізувало виснаження ресурсів і людства.