200 українців просять евакуювати їх із Палестини

19 Листопада 2012, 15:30

"Близько 200 українців вже звернулись до Представництва України при Палестинській Національній Адміністрації з проханням посприяти виїзду з країни. Проте, їхнє рішення ще не остаточне, оскільки перемовни між Ізраїлем та Палестиною ще тривають і українці очікують результатів цих перемовин", – розповіли у Представництві України.

За інформацією відомства, наразі у секторі Газа перебуває приблизно 1 тис. громадян України.

Крім того, у Представництві повідомили, що через військові дії на палестинській території постраждав неповнолітній громадянин України.

"На сьогодні через військові дії постраждав один громадянин України. Це десятирічний хлопчик. Проте поранення в нього незначні", – наголосив представник відомства.

Як відомо, операція "Хмарний стовп" триває вже п'ять днів. При цьому ведуться переговори про укладення перемир'я між Ізраїлем і палестинськими угрупованнями, але сторони поки не досягли домовленостей, які б дозволили зупинити бойові дії в секторі Газа. Труднощі в переговорному процесі не виключають того, що Ізраїль погрожує розпочати протягом двох-трьох діб повномасштабну – наземну, морську і повітряну – операцію в Секторі Газа і продовжувати її до повалення режиму ХАМАС.

Разом з тим, як зазначають спостерігачі, Ізраїль готується до наземної операції в секторі Газа. Підставою для таких висновків стала заява прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, який сказав, що його країна готова до серйозного розширення масштабів операції в секторі Газа.

Читайте також: Чим може закінчитися війна Ізраїлю з Сектором Газа?

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України рекомендує українцям утриматися від поїздок в Ізраїль і сектор Газа через складну ситуацію з безпекою в регіоні.

97