«У нас є різне ставлення до Європи різних категорій громадян. Наприклад, дехто вже є членом ЄС персонально. Це сотні, тисячі наших співгромадян, які мають власність закордонну. Принаймні, з того, що я знаю, я можу назвати десь 20 людей в парламенті, які мають свою власність за кордоном. Це не значить, що вони громадяни цих країн. Але вони мають… Вони навчають своїх дітей. В основному зараз це Британія, Швейцарія. Тобто я думаю, що вони вже інтегрувалися реально», – зауважив Чалий.
За його словами, останні кілька років більшість населення, відповідно до досліджень, підтримує вступ до ЄС.
«От якби наступної неділі референдум відбувся, де-факто Україна могла би мати підтримку і політичну, і населення до вступу», – наголосив Чалий.
«Ми близькі до Польщі, Словаччини, Угорщини. Там, коли був процес вступу до ЄС, – це була дорога з двостороннім рухом. Там була допомога більше фінансова з боку ЄС. Без такої підтримки додаткової дуже складно нам буде реалізувати цю мету. Це перше. Друге – якщо ти вже пішов, а в нашому випадку ми підемо також на зустрічні компроміси, тоді треба мати свій голос. А в ЄС, на відміну від інших структур, євразійських, скажімо, кожний голос цінний. Правило консенсусу – це ключове питання», – вважає заступник генерального директора Центру Разумкова.
За його словами, «деякі країни-нові члени ЄС вже показали, як може звучати цей голос, зокрема Польща».
«Це просто грандіозний ривок! Тобто країна дійсно зробила просто ривок за останніх 10 років. І це в тому числі за їхнього членства в НАТО, в ЄС. Україна, скажу відверто, ми поки що говоримо дуже так гіпотетично про членство», – вважає Чалий.
Як повідомлялось, США готові підтримати укладення між Україною і Європейським Союзом угоди про асоціацію.
Президент Віктор Янукович під час нещодавньої зустрічі із президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу заявив, що Україна і ЄС найближчим часом підпишуть угоду про асоціацію.
Нагадаємо, восени минулого року Янукович заявляв, що євроінтеграція України сприятиме євроінтеграції Росії.