2% українців вважають ситуацію в країні стабільною

25 Грудня 2013, 18:14

"46 % – майже половина – сказали, що ситуація є напруженою, і половина опитаних нами респондентів (49,4 %) сказали, що ситуація вибухонебезпечна. Про стабільність говорить взагалі лише 2% опитаних", – сказав директор групи "Рейтинг " Олексій Антипович.

Антипович також назвав свідченням демонстрації зміни мислення українців той факт, що практично половина опитаних (49,7 %) сказали, що готові при значному погіршенні життя вийти на вулиці з протестом.

 28,5 % заявили, що готові терпіти труднощі заради порядку в країні. Молодь, відзначають соціологи, в два рази частіше відповідає, що готова вийти на вулиці.

Водночас, на момент опитування лише 5,7 % респондентів заявили, що вже брали участь в акціях проти чинної влади, кожен п'ятий ( ​21,6 %) сказав про підтримку таких кроків, але особистої неготовності брати участь. Майже половина опитаних (47,6 % ) – не підтримують подібних дій.

Лише 0,5 % опитаних заявили, що брали участь у мітингах на підтримку влади, 3,5 % – були готові це зробити, 75,8 % – не підтримують такі кроки.

Соціолог відзначив, що майже 45% опитаних негативно оцінюють блокування адміністративних будівель учасниками акцій протесту.

73,6 % респондентів негативно поставилися до дій "Беркут" на Майдані в ніч на 30-е листопада, при цьому 9% опитаних позитивно оцінили цей факт, 11,2 % – нейтрально.

Дослідження проводилося в період 7-17 грудня, було опитано 3200 респондентів старше 18 років у всіх регіонах країни. Статистична похибка – не більше 1,8%.

Як повідомлялось, за даними агентства Research & Branding Group, дві третини киян (64%) у грудні 2013 висловили свою підтримку Євромайдану.

Також більше 70% учасників Майдану готові перебувати на Майдані стільки, скільки буде потрібно.

Вимоги учасників акцій протесту підтримують від 75% до 85% населення України.