16 громадських організацій закликають владу не провокувати мовний конфлікт в Україні

6 Червня 2012, 18:49

"5 червня Верховна Рада прийняла за основу законопроект Ківалова-Колесніченка "Про засади державної мовної політики". Україна опинилася на крок ближче до громадянського конфлікту, наслідки якого непередбачувані. Рішення Ради є протиправним як за змістом, так і за формою", – заявили в організаціях.

"Зміст проекту Ківалова-Колесніченка суперечить Конституції і законодавству, тому кожен, хто проголосував "за", виступив не лише проти української мови, але й проти конституційного ладу, громадянського миру та цілісності країни", ідеться в заяві. 

Громадські організації наголошують, що за проект закону "проголосували" багато депутатів, яких і близько не було в сесійній залі. Мовляв, без цієї фальсифікації документ не мав шансів здобути необхідні голоси.  

"Відповідальність за ганьбу 5 червня лежить не тільки на владі, але й на опозиції, яка не лише дозволила фальсифікувати голосування за проект Ківалова-Колесніченка, але й дискредитує ідею протидії цьому проекту", – ідеться в повідомленні. 

В організаціях згадали, що в межах кампанії "Займіться ділом, а не язиком!" вони домоглися провалу спроб прийняти майже ідентичний законопроект Єфремова-Симоненка-Гриневецького в 2010 році, а останніми тижнями доклали значних зусиль, щоб показати небезпеку, яку становить для всіх громадян України проект Ківалова-Колесніченка.

"Ми діяли винятково під державними прапорами і з гаслами, які об’єднують більшість людей. Саме така позиція, а також рішучість порядних депутатів, які у вирішальний момент зірвали фальсифікацію, не чекаючи вказівок вождів, призвели до провалу планів влади 24 і 25 травня", – заявили активні громадяни. 

"Однак 5 червня в сесійній залі опозиція мовчки спостерігала за фальсифікацією голосування. Ніхто, за винятком поодиноких депутатів, навіть не намагався перешкодити злочину, а частина народних обранців замість того, щоб бути до і під час голосування в сесійній залі, вправлялася в піарі на мітингу", – вважають в громадських організаціях. 

"Такі дії відверто маргіналізують протести проти мовного законопроекту і грають на руку владі", – додали в об'єднанні організацій. 

"Просимо вибачення у всіх людей, які зі щирим серцем вийшли 5 червня на захист громадянського миру та єдності України і стали заручниками бездіяльності опозиції в сесійній залі та її недолугих дій на вулиці. 

Закликаємо владу схаменутися, не провокувати громадянський конфлікт і не виносити антиукраїнський законопроект на друге читання. Ми зробимо все можливе, щоб кожен співучасник цього злочину поніс заслужену  політичну та юридичну відповідальність.

Закликаємо опозицію більше не вдаватися до провокаційних дій, авантюрних закликів та розмов, як вона "скасує закон" після виборів, а сконцентруватися на ефективних діях, котрі не дозволять прийняти проект у цілому.  

Закликаємо всіх громадян України, які усвідомлюють загрозу прийняття проекту Ківалова-Колесніченка, об’єднати зусилля й донести до якомога більшого числа людей в усіх регіонах прості речі: цей проект відволікає увагу від кричущих економічних та соціальних проблем, він розколе країну і спровокує громадянський конфлікт, спричинить багатомільярдні витрати з бюджету, які витягнуть із кишень звичайних людей, створить масу незручностей для цих же людей, незалежно від їхньої мови та переконань. 

Обов’язок кожного з нас – зупинити цей злочин проти українського народу", – ідеться в заяві.

Серед підписантів заяви громадянські рухи "Відсіч", "Не будь байдужим!", спудейське братство НаУКМА, Молодіжний націоналістичний конгрес та інші.

Нагадаємо, 5 червня Верховна Рада у першому читані прийняла законопроект, який передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади за проживання щонайменше 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджено цю мову. 

На думку Національної спілки письменників України, "антиконституційна" більшість у Верховній Раді зробила перший крок до громадянської війни", проголосувавши у першому читанні за скандальний мовний законопроект.