"Сьогодні 15% українських громадян, які хочуть відвідати Канаду, отримують відмову у візі від канадського уряду, тобто це кожен восьмий аплікант з України. Я вважаю, що це забагато, що українці не є джерелом небезпечної міграції для того, щоб створювати загрозу в Канаді", – сказав Пристайко.
Він також нагадав, що візи для канадців, які хочуть відвідати Україну, відмінили ще у 2005 році, і тепер слід чекати на покращання візового режиму і для українців.
"З того часу пройшло 8 років, і я хочу бачити хоч один крок назустріч. Якщо цього кроку не буде, я маю право як посол порушити питання про відновлення візового режиму для канадців", – додав Пристайко.
Посол зазначив, що найближчим часом не варто очікувати лібералізації візового режиму з Канадою.
"Я оптиміст, але не наївний оптиміст… є серйозні процедурні питання, не все вийде так, як ми хочемо. Наприклад у них (у Канаді) немає законних можливостей розділити окремі категорії громадян. Не можуть зробити (спрощення) для журналістів або для дипломатів, у них немає такої можливості", – додав дипломат.
Разом з тим Пристайко зазначає, що іноді при видачі українцям візи в Канаду трапляються абсолютно абсурдні ситуації.
Посол навів приклад, коли на конференцію з вугільної промисловості було запрошено делегацію українців з 32 людей, з яких візу не отримав заступник міністра вугільної промисловості й 3 депутати Верховної Ради.
Також Пристайко розповів про випадок, коли не відкрили візу барабанщику українського ансамблю, що направлявся на гастролі в Канаду.
Посол уважає такі ситуації неприпустимими.