- Купаючись у світлі. Природне люмінісцентне сяйво у хвилях робить казковими прогулянки вздовж узбережжя на острові Вааду (Мальдіви). Світло випромінює дрібний планктон у вод
- Мільйони делікатних крилець. Щороку близько 35 мільйонів метеликів-монархів зі всієї Північної Америки злітаються до біосферного заповідника "Маріпоза Монарка" у штаті Мічоакан (Мексика), щоб знайти прихисток на зиму. Найкращий час для відвідин заповідника – кінець жовтня чи початок листопада.
- Полярні спалахи. Щороку в період з вересня до квітня північне сяйво з'являється у нічному небі над Лофонтенськими островами у Норвегії. Захоплююче шоу відбувається завдяки зарядженим частинкам сонячного вітру, які взаємодіють з атмосферою Землі на магнітних полюсах.
- Цвіт вишні. Близько 360 тисяч вишневих дерев розцвітають у квітні в південно-корейському місті Чангвон. Саме в цей час тут відбувається десятиденний фестиваль вишневого цвіту, який приваблює мільйони туристів з усього світу.
- Льодовий період. Здійсніть екскурсію на човні в крижаних водах національного парку Глейшер Бей (Аляска, США). Неймовірна краса льодовиків, засніжених скель, фіордів, річок та озер у цій мальовничій місцевості здатна пришвидшити пульс бувалих туристів.
- Природний феєрверк. Ясур – так називається діючий вулкан на острові Танна (Вануату), який майже безперервно вивергається ще з 18 сторіччя. Незважаючи на можливу загрозу, це вогняне шоу приваблює багатьох туристів.
- Храм мавп. Деякі явища вражають дивовижним поєднанням дикої природи та рукотворного. Це стосується і індуїстського храму Галтаджі (Джайпур, Індія), який відомий також як і Храм мавп.
- Мистецтво квітів. З березня і до червня Королівський Сад Квітів "Койкенхоф" у Нідерландах приваблює туристів розмаїттям квітнучих тюльпанів.
- Полювання. Наприкінці червня розпочинається міграція нерки поблизу південного узбережжя Аляски. Бурі ведмеді не втрачають шансів на полювання.
- Природний водогін. Гейзери Єллоустонського національного парку виникли завдяки системі підземних ходів. А воду для них нагріває магма під поверхнею Землі.
- Гонка на виживання. Більше мільйона антилоп гну щороку перетинають річку Масаї Мара, щоб дістатись із Танзанії до Кенії у пошуках їжі, води і розмноження.
- Спалахи у літньому небі. Уламки метеоритів спалахуюсть, неначе зірки, у небі над Вайомінгом (США) під час метеорного дощу Персеїду. Це явище спостерігається тут щороку, коли земля проходить через орбіту комети Свіфта-Туттля.
- Водяна стіна. Водоспад Вікторія, який знаходиться на кордоні між Зімбабве та Замбією, є найбільшим у світі.
- Рибне торнадо. Острів Сіпадан у Малайзії є батьківщиною баракуди. Косяки цієї риби часто формують так званий вихор.
- Час відлітати. Сотні тисяч канадських журавлів щороку мігрують на південь. Перед відльотом вони збираються на річці Платт у штатї Небраска.
15 найдивовижніших явищ природи
7 Травня 2014, 15:35