За 2007 рік з державної служби було звільнено 40 тисяч 997 осіб, що склало 15,4% від загальної кількості держслужбовців. При цьому серед причин звільнення продовжує зростати частка політичних.
Такими є попередні дані за минулий рік, надані "Дзеркалу тижня" головним управлінням державної служби України.
Так, попередній показник загальної плинності кадрів на держслужбі в 2007 році вже перевищив показник 2006 року (15,2%). Найвищим він був у 2005 році — 18,9%. Також з 2005 року продовжує рости кількість політичних звільнень.
"Ця тенденція чітко фіксується, якщо проаналізувати структуру причин звільнень", — пояснив у коментарі виданню керівник головного управління державної служби Тимофій Мотренко.
Він зазначив, що "за такими, на перший погляд, безневинними статтями, як добровільна відставка, скорочення, а також «інші причини», криється політична доцільність"
"Причому у 2007–2008 роках тенденція лише посилюється", — наголосив він.
"Слід наголосити, що чистки насамперед торкаються держслужбовців 1-2 рангу. Тобто українська держава втрачає найбільш досвідчені й кваліфіковані кадри", — відзначив Мотренко.
Також, за його даними, посилюється тенденція відтоку молоді з держслужби. Якщо у 2004 році молодь складала 68% від загального числа держслужбовців, то у 2006 році цей показник впав до 51%.
Попередні дані про плинність кадрів на держслужбі в 2007 році зведені за інформацією Державного комітету статистики без урахування даних про чисельність держслужбовців силових структур.
"ТИЖДЕНЬ": Про цю небезпечну тенденцію ми написали в останньому числі часопису. Читайте статтю Анатолія Бондаренка "Ми її втрачаємо. Держава у нинішньому вигляді не виконує функції, що дозволяють їй бути державою".