13 років ув’язнення. Суд визнав Януковича винним у держзраді

24 Січня 2019, 17:01

Оболонський районний суд Києва ввечері у четвер, 24 січня, оголосив вирок екс-президенту Віктору Януковичу у справі про державну зраду. Про це із зали суду передає кореспондент Тижня.

 

Так, екс-президента визнали винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 111 (держзрада), частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України та засудили до 13 років ув'язнення. Строк відбування покарання рахуватиметься з часу затримання Януковича.

 

Арешти на майно президента-утікача суд залишив без змін.

 

Водночас зауважимо, що Януковича виправдали за однією зі статей – 110 ст КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

 

Загалом текст вироку містився на 143 сторінках. Судове засідання тривало вісім годин, враховуючи чотри перерви по 15 хвилин.

 

Нагадаємо, Оболонський районний суд Києва розпочав оголошувати вирок екс-президенту Віктору Януковичу у справі про державну зраду у четвер о 09:00. 

 

Як повідомлялося, у жовтні 2018 року суд викликав Януковича для проголошення останнього слова. 29 серпня Оболонський районний суд міста Києва повідомив про виклик колишнього президента Віктора Януковича для участі у судових дебатах у справі про державну зраду. 

 

16 серпня прокурори Головної військової прокуратури України Руслан Кравченко і Максим Крим завершили виступ у судових дебатах в Оболонському суді  у кримінальному провадженні щодо Януковича, якого підозрюють у держзраді.  Зокрема, прокурори просять суд винести вирок у вигляді 15 років позбавлення волі.

 

Раніше стало відомо, що в Оболонському райсуді під час судових дебатів у кримінальному провадженні щодо Януковича сталися сутички через призначення нового державного адвоката Юрія Рябовала.  Зазначається, що штовханина у коридорі між захисниками відбулася під час короткої перерви. Крім того, ще один адвокат екс-президента Андріана Фозекош викликала поліцію, заявивши про напад на адвокатів.

 

Згодом судові дебати все ж розпочалися, попри сутички адвокатів. Зазначається, що суд відмовився відвести від справи захисника Януковича з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Рябовола і дав можливість прокуратурі розпочати дебатну промову. Зокрема, коли прокурор Руслан Кравченко зачитував текст, адвокати екс-президента почали перекрикувати його.

 

1 серпня Оболонський райсуд призначив судові дебати у кримінальному провадження щодо Януковича на 16 і 17 серпня. Водночас суд замінив державного адвоката Віктора Овсяннікова. Того самого дня державний адвокат Віктор Овсянніков тричі самовільно залишав залу суду, внаслідок чого дебати було зірвано. Зранку 1 серпня в Оболонському суді Києва суддя Владислав Дев'ятко розпочав дебати у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича. Однак після того, як сторона прокуратури почала зачитувати промову, адвокати Януковича Олександр Байдик, а також призначений Центром безоплатної правової допомоги Віктор Овсянников покинули залу засідання. Суддя оголосив перерву в засіданні до 14:00.  Згодом суд уп'яте не зміг розпочати стадію судових дебатів, оголосивши перерву до 17 години.

 

На засіданні Оболонського районного суду Києва адвокат колишнього президента України Віктора Януковича з юридичної компанії "Авер Лекс" Віталій Сердюк у вівторок, 31 липня,  подав клопотання про відвід усього складу суду та прокурорів і відмовився брати подальшу участь у засіданні по обвинуваченню Януковича у державній зраді.

 

Раніше на засіданні Оболонського райсуду головуючий суддя Владислав Дев’ятко повідомив, що колишнього президента Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді, викликали в суд на допит близько 60 разів.

 

19 квітня Оболонський райсуд у справі щодо держзради Януковича перейшов до стадії судових дебатів, однак адвокати Януковича самовільно покинули зал судового засідання.

 

Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у держзраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.