«(Плани Києва щодо перегляду тарифів в рамках СОТ – Ред.) вже засудили такі великі сили як США, Китай та ЄС, а багато дипломатів назвали такий крок загрозою для усієї світової системи торгівлі. Але опозиція до такого кроку була практично одностайною серед 157 членів СОТ на засіданні Генеральної ради СОТ, де країни від Африки, Карибського басейну і Тихоокеанського регіону приєдналися до засудження, кажуть дипломати», – пише видання.
«Була майже одностайність у висловленні крайньої стурбованості щодо того, що Україна робить. Вони відповіли дуже коротко, що не було задовільним з точки зору надання гарантій», – зазначив посол США Майкл Панке залишаючи нараду.
«Японський посол зазначив, що не було жодного вияву підтримки позиції України і закликав тих, хто підтримує Україну підняти прапор, але ніхто цього не зробив», – додає Панке.
Посадовець СОТ, який був присутній на зустрічі, заявив, що 31 особи, що виступили на засіданні і представляли 127 країн, приєдналися до критики. Серед тих, хто нічого не сказав, були Росія й Індія.
Як повідомляє Reuters, представник України заявив на нараді СОТ, що Україна почне переговори на двосторонній основі з постраждалими країнами, і хоча вона з усіх сил намагається дотримуватися правил СОТ, це нелегко зробити за нинішніх економічних умов, коли багато промислових країн обмежують торгівлю.
Торгові дипломати зазначили, що заявка на перегляд тарифів є лише останнім кроком у рядку ексцентричної і агресивної торговельної політики Києва.
Нагадаємо, 14 вересня Україна подала заявку на перегляд мит по 350 товарних позиціях. Київ має намір домогтися зміни імпортних мит на легкові й вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м'ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини, шприци й інші позиції, але не вказав бажаних розмірів мит.