«Запровадження 140 балів з профільного предмету було і є намаганням якісно покращити контингент студентів вищих навчальних закладів. І цю планку в цьому року не подолали ті, хто раніше вступав на контрактну форму навчання», – пояснив.Табачник, говорячи про причини такої кількості заяв.
Він також повідомив, що 13 вишів отримали до 10 заяв, а до Українського інституту лінгвістики і менеджменту та Хмельницького інституту конструювання моделювання швейних виробів було подано по одній заяві.
«Не виправдалися побоювання тих, хто вважав, що запровадження з профільного предмету 140 балів призведе до зменшення кількості вступників», – сказав Табачник.
Він додав, що в абсолютній більшості вищих навчальних закладів державної форми власності високі конкурси на місця на навчання за державним замовленням. На ці місця претендують абітурієнти, які мають 420 і більше балів.
Як повідомлялось, Київський національний університет імені Тараса Шевченка став найзатребуванішим вищим навчальним закладом серед абітурієнтів в 2012 році. На другому місці за кількістю бажаючих вступити – Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут", на третьому місці – Львівський національний університет імені Івана Франка, у який подали 40,8 тис. заяв.
У п'ятірку лідерів за кількістю поданих заяв також увійшли Національний авіаційний університет і Національний університет "Львівська політехніка".
Вступна кампанія-2012 тривала з 2 по 31 липня.