Дванадцять країн, на які припадає 40% ВВП світу підписали угоду про створення Транстихоокеанського партнерства. Підписантами нового договору стали Австралія, Бруней, В'єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, США, Сінґапур, Чилі та Японія.
Дана угода є однією з найбільших багатонаціональних торгових угод, які були коли-небудь укладені, адже на частку даних 12 країн припадає близько 40% від світової економіки.
Церемонія підписання відбулася в Окленді, Нова Зеландія. Перед тим, документ розроблявся протягом п’яти років. Тепер у кожної з країн-учасниць є два роки, щоб ратифікувати або відхилити пакт. Угода передбачає повне скасування митних зборів на товари і послуги в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Читайте також: The Economist: У 2016 році світове споживання енергії зросте на 2,5%
Президент США Барак Обама заявив, що документ став новим типом торгової угоди, що «забезпечує першість американських робітників».
«Партнерство дасть Сполученим Штатам перевагу перед іншими провідними економіками світу, а саме Китаєм. Транстихоокеанське партнерство дозволяє Америці, а не таким країнам, як Китай, писати правила дорожнього руху в ХХІ столітті», – наголосив лідер Сполучених Штатів.