ОНУХ художник, куратор, письменник

11 хвилин оргазму

2 Серпня 2021, 12:41

А якщо вже є фалос, хоч-не-хоч має бути й оргазм. Власне, ми й стали свідками такого космічного оргазму за участю пана Безоса і трійки його запрошених гостей на борту корабля Blue Origin.

Увесь акт тривав 11 хвилин і породив величезну кількість емоцій у широкому спектрі ідеологічних почувань. Одні вважають, що це черговий крок в опануванні космічного простору, вихід за межі монополії держав, що досі контролювали польоти, а також змога для звичайних людей (надто супербагатіїв) реалізувати свої неземні фантазії. Прогресивне крило ідеологічного спектру, хай як парадоксально, не підтримує аргументи про прогресивний характер приватних космічних подорожей, натомість наголошує, що ось черговий мільярдер (адже за кілька днів до цього польоту таку саму подорож на судні Virgin Galactic здійснив конкурент Джефа Бе­зоса ― Ричард Бренсон, заледве 589-й у списку найбагатших людей світу) з гіпертрофованим власним «Я» полетів у космос на своєму іграшковому кораблику. Тож він мав змогу побачити з орбіти охоплену вогнем сибірську тайгу, затоплені німецькі землі, майже висохлі каліфорнійські озера й сірий дим лісових пожеж на своїй американській батьківщині.

Читайте також: Дилема

Хвилина тієї розваги коштувала кожному учаснику понад $2,5 млн ― набагато більше, ніж більшість з-поміж мільярдів людей, які живуть на Землі, витрачають на утримання своїх родин протягом усього свого життя.
Уже через кілька хвилин після контакту з краєм космосу Джеф Безос та його екіпаж із Blue Origin повернулися на землю, похитуючи шампанським перед лісом камер, націлених у їхній бік. Байдуже, на який канал я перемикав телевізор, ― BBC, CBC, CBS, NBC, ABC, CNN ― там лунали лише багатослівні й безмежні похвали черговому успіхові найбагатшого «землянина». І то байдуже, скільки разів мережі відтворювали коротку мить старту ракети чи як швидко Андерсон Купер із CNN, коментуючи подію, творив наживо «поезію» про засновника Amazon, що колись, «ще юнаком, будував ракети» на 3D-принтерах. Бо ж було майже неможливо уявити якесь глибше джерело натхнення (крім, можливо, потреби космічного оргазму).

За ті лічені одинадцять хвилин політ Blue Origin відобразив усе, що було і є не так із мільярдерами, які безцеремонно вийшли за «остаточні межі» нашої планети.

Коли критики звернулися безпосередньо до Джефа Безоса, пропонуючи більше зважати на матінку-Землю і витрачати гроші на ближчі до дому проблеми, той переказав ― як і годиться мільярдеру ― $200 млн зі свого особистого багатства Смітсонівському національному аерокосмічному музею. Повернувшись із 11-хвилиної прогулянки в космосі, він оголосив чергові щедрі подарунки: по $100 млн телеведучому з CNN Вену Джонсу і відомому шефу-кухарю Хосе Андресу, які й самі керують неприбутковими організаціями, щоб ті роздали отримані мільйони довільно вибраним доброчинним організаціям.

Завдяки Amazon Безос — найбагатша людина на Землі, яка контролює повсякденне життя багатьох інших людей: У цьому сенсі, поки ширяв у позаземних просторах, оглядаючи гарні краєвиди і міряючи очима свої земні маєтності, він додавав ще один — космічний — вимір до свого царства

Під час пресконференції після свого «тріумфального» повернення Безос у ковбойському капелюсі та ковбойських чоботях подякував інженерам Blue Origin, які створили для нього омріяний космічний корабель, а потім додав: «А ще хочу подякувати кожному працівникові Amazon і кожному клієнтові Amazon, бо вони заплатили за все це». Завдяки Amazon Безос ― найбагатша людина на Землі, яка контролює повсякденне життя багатьох інших людей. 
Не тільки своїх працівників, а й сотень мільйонів із нас, бо ми, хай і неохоче, але все-таки користуємося продуктами, що їх він пропонує. Безос має зиск, коли ми купуємо речі (Amazon), їмо (Whole Foods), оцінюємо книжки (Goodreads), керуємо нашими будинками (Alexa), шукаємо новини і політичні коментарі (The Washington Post), користуємося інтернетом (мережеві послуги Amazon). Ми живемо в світі, збудованому Безосом. У цьому сенсі, поки ширяв у позаземних просторах, оглядаючи гарні краєвиди й міряючи очима свої земні маєтності, він додавав ще один ― космічний ― вимір до свого царства.

Коли 1958 року NASA шукало «кандидатів у астронавти», називалися професії, які могли дати потенційним охочим додаткові преференції: вочевидь, серед таких були авіапілоти, а ще командири підводних човнів, парашутисти, альпіністи, аквалангісти. 

Читайте також: Happy Canada Day

Президентові Двайту Ейзенгауеру цей задум не сподобався, і він запропонував NASA обрати потрібних людей тільки з-поміж військових ― так і вчинили. Коли одного з колишніх пілотів космічних кораблів запитали, кого можна вважати астронавтом, він відповів: «Коли хтось може заплатити $250 тис., $500 тис. чи $5 млн за подорож у космос, він може називати себе як завгодно». 

Джеф Безос принаймні від 2016 року витрачав, як сам казав, мільярд доларів щороку на розвиток своєї космічної фірми Blue Origin. Отже, ми не мусимо сумніватися, що він найсправжнісінький астронавт і навіть може дозволити собі відчути 
«космічний оргазм».

Автор:
ОНУХ
Позначки: