Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
17 грудня, 2013   ▪   Версія для друку

Моніторинг Runet: послання Путіна, ліквідація РІА «Новості», думки росіян про іміграцію

Тему українського Євромайдану у російських ЗМІ вдалося посунути скандальному Дмітрію Кісєльову, який очолив новостворене агентство «Росія сьогодні»
Моніторинг Runet: послання Путіна, ліквідація РІА «Новості», думки росіян про іміграцію
kremlin.ru

ПОСЛАННЯ ПРЕЗИДЕНТА – БАГАТО ШУМУ З НІЧОГО

Послання президента РФ Владіміра Путіна Федеральним зборам зібрало безліч критичних відгуків у блогосфері.

Сєрьожа Мєзєнцев: У своєму щорічному посланні Путін за традицією сказав слова, що нічого не означають, людям, яким на них начхати.

Записки божевільного: Путін за «традиційні цінності» – ГУЛАГ, беззаконня, порушення прав людини, безмежне злодійство, корупція.

@KermlinRussia : У день Конституції у нас чомусь прийнято слухати її головного порушника Владіміра Путіна.

Валерій Федотов: Головна новина про послання президента – відсутність жахливих новин. Хороших не чекали, а от побоюватися якогось тектонічного зсуву в знаковий день 20-річчя Конституції підстави були... Гірше бути може, але, здається, не буде. Росія досягла дна. Претендувати на владу, провокувати зміни з позицій розуму не вийде. Проте і трагедії масштабу сталінських репресій або опричнини уникнемо. Немає приводу хапатися за голови, ховатися, бігти чи сушити сухарі. Можна далі задовольнятися приватним, строчити пости в соцмережі і приколюватися над Пєсковим.

КОЖЕН ДЕСЯТИЙ РОСІЯНИН ГОТУЄТЬСЯ ДО ЕМІГРАЦІЇ

Росія знову опинилася в лідерах за кількістю потенційних емігрантів: кожен десятий готується виїхати з країни. Ще 44% громадян не проти це зробити, але бояться або просто не знають, що робити. Такі результати опитування, проведеного групою Zurich Insurance разом з авторитетним інститутом маркетингових досліджень Gfk.

Вивчення міграційних настроїв проводилося в 12 країнах серед респондентів старше чотирнадцяти років. Вибірка становила від 500 до 1 000 осіб у кожній країні залежно від статі, віку та регіону.

Думки експертів

«У цілому, звичайно, причини готовності до переїзду прості – відчуття політичної та економічної нестабільності, а також бажання більш твердих соціальних гарантій, зокрема в старості. Має значення і рівень злочинності – одна з найбільш тривожних сторін нашої російської дійсності», – каже соціолог Борис Дубін.

«Вибірка занадто мала. Неясно, де її зроблено. Якщо це, скажімо, якась глибинка, де немає роботи, то, напевно, там дуже багато охочих виїхати. Думаю, вони хотіли б виїхати ще й тому, що погано уявляють, як живуть люди за кордоном. Навіть студенти, з якими я спілкуюся, мають дуже «рожеве» уявлення про те, як влаштовано життя за кордоном або в західних компаніях. Варто їм там попрацювати недовгий час, і зразу ілюзії зникають», – каже завідувач кафедрою соціології та психології Московського державного університету економіки, статистики та інформатики (МЕСІ) Анатолій Занковський.

ЛІКВІДАЦІЯ РІА «НОВОСТІ»

На місці РІА «Новості» виникне агентство «Росія сьогодні», його очолить телепропагандист Дмітрій Кісєльов.

Думки соціологів і медіа-менеджерів

«Рішення про ліквідацію РІА «Новості», серед іншого, може бути і способом відвести Свєтлану Міронюк від справ. Це бажання могло виникнути з різних причин, зокрема і з політичних, бо останнім часом РІА «Новості» демонструвало тло гуманістичного, просвітницького, комфортного майданчика, який створював ще й середовище навколо. І документальні покази, і форуми, і всілякі інноваційні речі, формування навколо людей, які не вжилися з різних причин в інших медіа, – багатьох РІА «Новості» підбирало і пригрівало. Це така зачистка майданчика. Ясно, що в разі переконфігурації частину людей виведуть за штат, і вони точно не отримають пропозиції про роботу. А з іншого боку – це спроба якось притулитися до бюджетів і дуже благополучної інфраструктури», – вважає декан факультету медіакомунікацій «Вищої школи економіки» Анна Качкаєва.

Водночас експерт зазначає, що передусім рішення про створення «Росії сьогодні» з Дмітрієм Кісєльовим на чолі видається «вкрай демонстративним».

«Одна країна. Один лідер. Одне ЗМІ. Все інше ліквідувати для підвищення ефективності і скорочення витрат», – написав у Twitter медіаменеджер Василь Єсмань.

«Те, що відбувається з РІА, – дуже погана новина для медіа. Цензура буде вся тотальною. З маленькими ЗМІ розберуться ще безсоромніше», – написав Владімір Варфоломєєв, заступник головного редактора, ведучий і кореспондент радіостанції «Ехо Москви».

«Можуть відбуватися будь-які призначення, злиття, перебудови, але одне вже незмінно і безсумнівно: феномен РІА «Новості» – потужного і надсучасного ЗМІ, історія реформування та створення зразка, за яким сьогодні змінюють процеси провідні інформагентства світу, – це робота Свєтлани Міронюк та її команди. Дуже шкода», – зазначила Наталія Лосєва, перший заступник генерального директора з нових медіа в ЗАТ «Аргументи і факти».
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • У 70-х роках минулого сторіччя почалася забудова сходу Луганська. Місто зводило спальні квартали та повну інфраструктуру до них: лазні, гастрономи, ринки, парки, будинки побуту, кінотеатри, бібліотеки, школи, дитячі садки. Отримати житло в тому районі, який розбудовувався відразу та цілком на порожньому місці, було дуже престижно. Школи № 42 і № 24 були близнюками й споруджувалися за кубинським проектом із нульовим першим поверхом: чи то від землетрусів, чи то від повені.
  14 грудня, Вікторія Малишева
 • Заступник міністра освіти і науки розмовляв із Тижнем про реформу української науки, проблеми та завдання на цьому шляху, подолання імітування наукового процесу у сфері захисту дисертацій і сучасний обскурантизм.
  14 грудня, Ганна Трегуб
 • Українська політика за традиціями й за жанром — це цирк і розважальне шоу.
  14 грудня, Роман Малко
 • Дізнайтеся, скільки може коштувати ваша квартира – на DOM.RIA запрацював новий сервіс «Калькулятор вартості нерухомості».
  13 грудня,
 • Як український бізнес завойовує ринок ЄС
  13 грудня, Максим Віхров
 • У момент російської анексії Криму на півострові проживало понад 4 тисячі українських дітей-сиріт. Виїхати вдалося одиницям, решті ж Росія автоматично нав’язала своє громадянство. Україна не отримує жодної інформації про цих дітей і не має механізмів для повернення їх з окупації.
  13 грудня, Ганна Чабарай
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.