Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
11 листопада, 2013   ▪   Версія для друку

Моніторинг Runet: «Рускій марш», 10 голодних років для російської економіки, таємне працевлаштування Сноудена

Минулого тижня топовими темами було проведення «Руского марша» та його наслідки, а також плачевний прогноз на 10 років для російської економіки.
Моніторинг Runet: «Рускій марш», 10 голодних років для російської економіки, таємне працевлаштування Сноудена
kavkaz-uzel.ru

ТІНЬ НАРОДНОЇ ЄДНОСТІ

На тлі етнічного погрому в Бірюльово експерти з цікавістю і побоюванням спостерігали за "Рускім маршем" 4 листопада. Всупереч прогнозам , він виявився не масовою політичною акцією, а ходою агресивних школярів.

Голова московського "​​Левада- центру" Лєв Гудков розповів, хто ходить на "Рускіє марші":

«Це , перш за все, молодь, з невисоким рівнем освіти, люмпенізована, для якої нинішня ситуація виглядає вкрай драматично. У Росії швидко формується  суспільство споживання, але без характерних для Заходу буржуазних цінностей і розуміння того, що добробут пов'язаний з наполегливою працею. Тут різка диференціація викликає заздрість. Невдоволення стає мотивом, що виводить людей на вулиці. Я б назвав це зміщеною агресією - заздрість плюс почуття незахищеності викликають агресію, яка зганяється на гастарбайтерах».

За словами директора центру "Сова" Алєксандра Верховського, люди, які йдуть у неонацистської колоні , - не одна організація , а мережева структура . "Це маленькі групи , які формуються в основному через особисті зв'язки або соціальні мережі, - каже політолог. - Для позначення таких груп навіть існує термін"нецивільне суспільство "- за структурою вони нагадують , наприклад , волонтерські об'єднання, але є носіями зовсім іншого змісту" .

З точки зору президента Інституту національної стратегії Михаїла Ремізова," захід залишився нішевим , оскільки в ньому брали участь в основному праворадикальні активісти" . Виражаючи інтереси обивателя , вони відлякують його своїм радикалізмом, вважає Ремізов: "Зараз це марш праворадикальної субкультури , а не всіх прихильників націоналістичного порядку денного. Велика частина обивателів не бачить в такого роду акціях ефективної форми тиску на владу і не відчуває довіри до організаторів" .

Транформація масових настроїв у політичну енергію не відбувається автоматично , вважає політолог Борис Кагарлицький. Як приклад він наводить нацистську Німеччину : "Німці в 1933 році не були  більшими антисемітами, ніж у 1925 -му. Для того , щоб побутовий антисемітизм у Німеччині переріс у політичний, потрібен був специфічний збіг обставин , в тому числі - той факт , що буржуазія почала вкладати гроші в нацистську партію, щоб протистояти комуністам , нагадує Кагарлицький. У сучасній Росії таких передумов не спостерігається. " Людина може бути ксенофобом, але на "Рускій марш" вона не піде", - переконаний політолог.

ДОРОГІ ДЕПУТАТИ

Депутати Держдуми будуть отримувати до 253 тисячі рублів на місяць. Зарплату їм підвищили заднім числом , з 1 вересня , відповідно до указу президента. Щомісячна грошова винагорода депутата має збільшитися зі скромних 32,9 тисячі рублів до 51,8 тисячі . Плюс практично вдвічі зросте щомісячне грошове заохочення - зі 128,4 тисячі до 202 тисяч. Разом майже чверть мільйона на місяць.

Блогери обговорюють несправедливість надбавки законодавцям :

alim ansarov : Чекаємо від депутатів масового переведення доданих до зарплати грошей на рахунки дитбудинків та хоспісів ! Тільки без тисняви ​​, панове депутати ...

Nikolai Zlobin : Цікаво , хтось з депутатів Думи відмовиться від підвищення собі зарплати ? У зв'язку з різким скорочення держбюджету Росії . Від якої фракції?

VasilyKonov : Зарплату депутатам підвищили, кажуть, з 161 000 до 253 000 рублів на місяць. А суп в їдальні як і раніше 27 рублів, так? Бідолахи!

Boris Nemtsov : Забули ще написати, що до цього Бастрикіну і Чайці встановили зарплату 750 тисяч на місяць, а всього зростання витрат в 2014 році на федеральних чиновників складе рекордні 100 млрд рублів. На тлі регіональних злиднів виглядає гнітюче.. Класична поліцейська безправна держава.

ilya - ponomarev : На місці президента я б прив'язав зарплату депутата до середньої зарплати того регіону, від якого він обирається. Тоді у нього буде стимул підвищувати добробут своїх виборців. У німецькому бундестазі депутати від лівих партій віддають 30 % зарплати у свої регіони на благодійність. Я вважаю, що ми повинні чинити так само.

РОСІЯ ГОТУЄТЬСЯ ДО ДЕСЯТИ ГОЛОДНИХ РОКІВ

Мінекономрозвитку скоригував прогноз соціально-економічногокого розвитку до 2030 року. Темпи зростання економіки в 2013-2030 рр. . будуть в 1,5 рази нижче, ніж передбачалося навесні, - в середньому 2,8 % проти 4,3 % - і будуть відставати від зростання світової економіки. До 2030 р. частка Росії у світовому ВВП зменшиться до 3,4 % з 4% в 2012 р.

Оцінки експертів:

Відповідно до огляду експертів Вищої школи економіки економіку Росії в найближчі 10 років не врятують навіть високі ціни на нафту:

"Тривідсоткове зростання, яке ще недавно здавалося неправдоподібно низькими, тепер виглядає майже недосяжним. Цієї позначки зростання російської економіки, згідно з консенсус-прогнозом, досягне лише через 10 років».

Більшість експертів негативно оцінюють надлишкове втручання держави в економіку , якість держрегулювання і інших інститутів , недолік конкуренції і надмірні оборонні витрати , відзначає директор Центру розвитку Наталія Акіндінова:

«У цьому немає нічого нового, проте радикально змінилася оцінка експертами ймовірності економічної кризи, пов'язаної не з динамікою цін на нафту, а виключно з внутрішніми чинниками» . Якщо в 2011-2012 рр. . таку можливість допускали 28-32 % експертів , то за підсумками опитування , проведеного наприкінці жовтня, - 68%.

«Десять прекрасних років » , - відповів на запитання « Відомостей» про стратегію керівництва країни один з федеральних чиновників.

«Сьогодні основна установка - утримувати 10 років владу і стабільність» , - пояснив стратегію інший чиновник .

У РОСІЇ ПРОДОВЖУЮТЬ  ВГАДУВАТИ, В ЯКІЙ ІТ -КОМПАНІЇ СНОУДЕН МІГ БИ ОТРИМАТИ МІСЦЕ

Про те, що викривач західних спецслужб знайшов роботу в Росії, Анатолій Кучерена вперше повідомив 31 жовтня. Тоді він сказав, що американець буде займатися підтримкою «найбільшого російського сайту». Назвати ресурс адвокат відмовився з міркувань безпеки.

Представник інтернет -компанії Mail.ru Group повідомила Forbes, що Сноуден в компанію не працевлаштувався. Представник  "Яндекс" Очір Манджиков на своїй сторінці в Facebook повідомив , що компанія не отримувала анкети Сноудена ні на одну з вакансій і не вела з ним переговорів про працевлаштування.

Існує думка, що Сноуден влаштувався на роботу в соціальну мережу «Вконтакте». Однак це припущення обмежується лише здогадками. Вони виходять з того , що засновник «Вконтакте» Павєл Дуров запросив до себе працювати Сноудена ще в серпні. Однак 28 жовтня на прес-конференції в Берліні повідомив, що Сноуден ніяк не відреагував на запрошення.

ТІМ Клемент, колишній агент ФБР по боротьбі з тероризмом: Ви знаєте, я думаю, проблема в тому, що ніхто не знає точно, чи не є це прикриттям для російської держави. А може, це їх версія АНБ, що працює через цей сайт ?


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Світові медіа аналізують результати проміжного звіту міжнародної слідчої групи щодо збиття літака MH17 17 липня 2014 року в небі над Україною і роздумують над притягненням до відповідальності кремлівського режиму.
  29 вересня, Ольга Ворожбит
 • Те, що колись видавалося немислимим, сьогодні не таке далеке від реальності
  29 вересня, The Economist
 • Низькі рейтинги нинішнього владного дуумвірату викликають у його учасників приплив політичних амбіцій в умовах певної невизначеності. Поки що приховані, але від того не менш сильні. Тиждень спробував спрогнозувати, у що можуть мімікрувати нинішні партії влади й на які суспільні сили вони спиратимуться.
  29 вересня, Богдан Буткевич
 • Попри прагнення деяких (переважно українських) політиків вилучити тему Волині з українсько-польських відносин, у Польщі кампанія обговорення «злочинів українських націоналістів» набула мистецького підживлення
  29 вересня, Юлія Олійник
 • Георгій Тука, який майже півроку працює в новому Міністерстві тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, розповів Тижню про своє ставлення до конфлікту переселенців і держави довкола соціальних виплат та боротьби з контрабандою на Донбасі.
  29 вересня, Андрій Голуб
 • Однією з головних новин минулого тижня стала спроба так званого державного перевороту в угрупованні «ЛНР». Після того як лідер луганських сепаратистів Ігор Плотницький 21 вересня заявив, що проти нього готувався заколот, який провалився, багато хто спочатку сприйняв це як чергове інформаційне вкидання чи самопіар сепаратиста. Адже жодних конкретних імен Плотницкий не називав.
  29 вересня, Денис Казанський
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено