Світ

Моніторинг Runet: «Рускій марш», 10 голодних років для російської економіки, таємне працевлаштування Сноудена

kavkaz-uzel.ru
Минулого тижня топовими темами було проведення «Руского марша» та його наслідки, а також плачевний прогноз на 10 років для російської економіки.

ТІНЬ НАРОДНОЇ ЄДНОСТІ

На тлі етнічного погрому в Бірюльово експерти з цікавістю і побоюванням спостерігали за "Рускім маршем" 4 листопада. Всупереч прогнозам , він виявився не масовою політичною акцією, а ходою агресивних школярів.

Голова московського "​​Левада- центру" Лєв Гудков розповів, хто ходить на "Рускіє марші":

«Це , перш за все, молодь, з невисоким рівнем освіти, люмпенізована, для якої нинішня ситуація виглядає вкрай драматично. У Росії швидко формується  суспільство споживання, але без характерних для Заходу буржуазних цінностей і розуміння того, що добробут пов'язаний з наполегливою працею. Тут різка диференціація викликає заздрість. Невдоволення стає мотивом, що виводить людей на вулиці. Я б назвав це зміщеною агресією - заздрість плюс почуття незахищеності викликають агресію, яка зганяється на гастарбайтерах».

За словами директора центру "Сова" Алєксандра Верховського, люди, які йдуть у неонацистської колоні , - не одна організація , а мережева структура . "Це маленькі групи , які формуються в основному через особисті зв'язки або соціальні мережі, - каже політолог. - Для позначення таких груп навіть існує термін"нецивільне суспільство "- за структурою вони нагадують , наприклад , волонтерські об'єднання, але є носіями зовсім іншого змісту" .

З точки зору президента Інституту національної стратегії Михаїла Ремізова," захід залишився нішевим , оскільки в ньому брали участь в основному праворадикальні активісти" . Виражаючи інтереси обивателя , вони відлякують його своїм радикалізмом, вважає Ремізов: "Зараз це марш праворадикальної субкультури , а не всіх прихильників націоналістичного порядку денного. Велика частина обивателів не бачить в такого роду акціях ефективної форми тиску на владу і не відчуває довіри до організаторів" .

Транформація масових настроїв у політичну енергію не відбувається автоматично , вважає політолог Борис Кагарлицький. Як приклад він наводить нацистську Німеччину : "Німці в 1933 році не були  більшими антисемітами, ніж у 1925 -му. Для того , щоб побутовий антисемітизм у Німеччині переріс у політичний, потрібен був специфічний збіг обставин , в тому числі - той факт , що буржуазія почала вкладати гроші в нацистську партію, щоб протистояти комуністам , нагадує Кагарлицький. У сучасній Росії таких передумов не спостерігається. " Людина може бути ксенофобом, але на "Рускій марш" вона не піде", - переконаний політолог.

ДОРОГІ ДЕПУТАТИ

Депутати Держдуми будуть отримувати до 253 тисячі рублів на місяць. Зарплату їм підвищили заднім числом , з 1 вересня , відповідно до указу президента. Щомісячна грошова винагорода депутата має збільшитися зі скромних 32,9 тисячі рублів до 51,8 тисячі . Плюс практично вдвічі зросте щомісячне грошове заохочення - зі 128,4 тисячі до 202 тисяч. Разом майже чверть мільйона на місяць.

Блогери обговорюють несправедливість надбавки законодавцям :

alim ansarov : Чекаємо від депутатів масового переведення доданих до зарплати грошей на рахунки дитбудинків та хоспісів ! Тільки без тисняви ​​, панове депутати ...

Nikolai Zlobin : Цікаво , хтось з депутатів Думи відмовиться від підвищення собі зарплати ? У зв'язку з різким скорочення держбюджету Росії . Від якої фракції?

VasilyKonov : Зарплату депутатам підвищили, кажуть, з 161 000 до 253 000 рублів на місяць. А суп в їдальні як і раніше 27 рублів, так? Бідолахи!

Boris Nemtsov : Забули ще написати, що до цього Бастрикіну і Чайці встановили зарплату 750 тисяч на місяць, а всього зростання витрат в 2014 році на федеральних чиновників складе рекордні 100 млрд рублів. На тлі регіональних злиднів виглядає гнітюче.. Класична поліцейська безправна держава.

ilya - ponomarev : На місці президента я б прив'язав зарплату депутата до середньої зарплати того регіону, від якого він обирається. Тоді у нього буде стимул підвищувати добробут своїх виборців. У німецькому бундестазі депутати від лівих партій віддають 30 % зарплати у свої регіони на благодійність. Я вважаю, що ми повинні чинити так само.

РОСІЯ ГОТУЄТЬСЯ ДО ДЕСЯТИ ГОЛОДНИХ РОКІВ

Мінекономрозвитку скоригував прогноз соціально-економічногокого розвитку до 2030 року. Темпи зростання економіки в 2013-2030 рр. . будуть в 1,5 рази нижче, ніж передбачалося навесні, - в середньому 2,8 % проти 4,3 % - і будуть відставати від зростання світової економіки. До 2030 р. частка Росії у світовому ВВП зменшиться до 3,4 % з 4% в 2012 р.

Оцінки експертів:

Відповідно до огляду експертів Вищої школи економіки економіку Росії в найближчі 10 років не врятують навіть високі ціни на нафту:

"Тривідсоткове зростання, яке ще недавно здавалося неправдоподібно низькими, тепер виглядає майже недосяжним. Цієї позначки зростання російської економіки, згідно з консенсус-прогнозом, досягне лише через 10 років».

Більшість експертів негативно оцінюють надлишкове втручання держави в економіку , якість держрегулювання і інших інститутів , недолік конкуренції і надмірні оборонні витрати , відзначає директор Центру розвитку Наталія Акіндінова:

«У цьому немає нічого нового, проте радикально змінилася оцінка експертами ймовірності економічної кризи, пов'язаної не з динамікою цін на нафту, а виключно з внутрішніми чинниками» . Якщо в 2011-2012 рр. . таку можливість допускали 28-32 % експертів , то за підсумками опитування , проведеного наприкінці жовтня, - 68%.

«Десять прекрасних років » , - відповів на запитання « Відомостей» про стратегію керівництва країни один з федеральних чиновників.

«Сьогодні основна установка - утримувати 10 років владу і стабільність» , - пояснив стратегію інший чиновник .

У РОСІЇ ПРОДОВЖУЮТЬ  ВГАДУВАТИ, В ЯКІЙ ІТ -КОМПАНІЇ СНОУДЕН МІГ БИ ОТРИМАТИ МІСЦЕ

Про те, що викривач західних спецслужб знайшов роботу в Росії, Анатолій Кучерена вперше повідомив 31 жовтня. Тоді він сказав, що американець буде займатися підтримкою «найбільшого російського сайту». Назвати ресурс адвокат відмовився з міркувань безпеки.

Представник інтернет -компанії Mail.ru Group повідомила Forbes, що Сноуден в компанію не працевлаштувався. Представник  "Яндекс" Очір Манджиков на своїй сторінці в Facebook повідомив , що компанія не отримувала анкети Сноудена ні на одну з вакансій і не вела з ним переговорів про працевлаштування.

Існує думка, що Сноуден влаштувався на роботу в соціальну мережу «Вконтакте». Однак це припущення обмежується лише здогадками. Вони виходять з того , що засновник «Вконтакте» Павєл Дуров запросив до себе працювати Сноудена ще в серпні. Однак 28 жовтня на прес-конференції в Берліні повідомив, що Сноуден ніяк не відреагував на запрошення.

ТІМ Клемент, колишній агент ФБР по боротьбі з тероризмом: Ви знаєте, я думаю, проблема в тому, що ніхто не знає точно, чи не є це прикриттям для російської держави. А може, це їх версія АНБ, що працює через цей сайт ?