Світ

Моніторинг Runet: можлива відставка Дурова, податок за «неросійськість», росіяни у лідерах за боргами

vk.com/durov
Минулого тижня російські ЗМІ тиражували скандал навколо Павла Дурова та нових акціонерів "Вконтакте", а також продовження історії із затриманими активістами Greenpeace, яких звинуватили у піратстві.

ДУРОВА МОЖУТЬ ВІДПРАВИТИ У ВІДСТАВКУ

Соцмережу «ВКонтакте» замість Павла Дурова, можливо, очолить інша людина. Таку інформацію оприлюднило видання Forbes з посиланням на партнера фонду UCP, що володіє 48% часткою в соцмережі  Юрія Качуро.

«Дуров не знає, чого він хоче. У самій компанії і на ринку є інші талановиті хлопці. Можливо, хтось із них очолить компанію в найближчому майбутньому», - наводить Forbes слова Качуро.

У свою чергу, прес -секретар «ВКонтакте» Георгій Лобушкін на своїй сторінці в соцмережі висловив здивування звинуваченнями Дурова в неефективності і втрати інтересу до роботи в компанії.

«Компанія шість років досягала вражаючих результатів , але тепер Павєл раптом втратив інтерес до роботи. За останні місяці, до речі, не пам'ятаю, щоб я йшов зі штабу пізніше за Дурова ... , який до глибокої ночі може обговорювати з розробниками появу зайвого пікселя в інтерфейсі "ВКонтакте" . Всім би так бути "відсутніми" -  написав Лобушкін .

У квітні фонд UCP закрив операцію з придбання 48% VK.com . Іншими найбільшими акціонерами мережі також є Mail.ru Group (39,9 % ) і сам Дуров ( 12%).

АКТИВІСТІВ "ГРІНПІС" ЗВИНУВАТИЛИ У ПІРАТСТВІ

Тридцяти фігурантам кримінальної справи, порушеної після акції Greenpeace у платформи "Прирозломна"​​, пред'явлено звинувачення у піратстві. За спробу захистити екологію Арктики їм загрожує 10-15 років позбавлення волі.

Зараз 28 активістів  і двоє журналістів, які знаходилися на кораблі, відбувають двомісячний термін арешту в Мурманську, куди був доставлений затриманий корабель. Серед учасників протесту були активісти з 19 країн, що гарантувало інциденту міжнародний розголос.

Представники  Greenpeace наполягають на мирному характері акції протесту в Баренцевому морі та абсурдності звинувачень у піратстві.

За версією слідчих, група осіб на судні "Арктік Санрайз " з великою кількістю устаткування, поки не встановленого призначення, порушила 500- метрову зону безпеки платформи "Прирозломна " ​​і наблизилася до неї.

БОРГИ ЗРОБИЛИ РОСІЯН ОДНІЄЮ З НАЙБІДНІШИХ НАЦІЙ У СВІТІ

Росія за обсягом чистих фінансових доходів на одиницю населення - 1710 євро в перерахунку на одну людину - опинилася в самому кінці світового рейтингу заможних країн, що складається щорічно страховою компанією Allianz SE.

У звіті за 2012 рік Росія опинилася на 44 місці з 50 можливих за обсягом чистих фінансових доходів на одиницю населення. Зростання фінансових доходів у порівнянні з попереднім роком становило 17,9% , але грошові зобов'язання населення зростали випереджаючими темпами - на 38,9 % в 2012 році. У результаті зростання чистих фінансових активів становило всього 4,4 %, через що Росія зайняла одне з останніх місць у рейтингу по своєму регіону .

За класифікацією Allianz , Росія відноситься до числа "бідних" країн за рівнем добробуту . У цій групі на одиницю населення припадає дохід менше 4900 євро. У середній групі середній дохід становить від 4900 євро до 29200 євро. Країни з фінансовими активами населення вище 29200 євро- віднесені до багатих .

Росію обігнали майже всі країни - колеги по БРІКС, відстала тільки Індія - 747 євро. Але в "середняках" виявилася лише ПАР ( 7016 євро).

ДЕРЖДУМА ПРОПОНУЄ ВВЕСТИ ПОДАТОК «ЗА НЕРОСІЙСЬКІСТЬ»

У Держдумі підготували законопроект, який зобов'яже виробників товарів з іноземними назвами платити додаткові збори до казни. Сам податок обіцяють зробити невеликим, але на тлі схильності вітчизняних підприємців до іноземних найменувань надходження можуть стати досить вагомими.

Автор законодавчої ініціативи Євгеній Фьодоров зазначає, що вітчизняні бізнесмени практично у всіх сферах, починаючи від найменувань продуктів харчування і закінчуючи назвами великих IT -компаній і виробників одягу, використовує привабливі для клієнта іноземні назви.

Як показують дослідження, ще з радянських часів споживачі більше клюють на іноземні назви товарів, ніж на вітчизняні. Мало хто з російських споживачів погодиться купити одяг під брендом трикотажної фабрики з провінційного російського міста, зате з великим задоволенням купують продукцію цієї ж провінційної трикотажної фабрики, що має італійську чи французьку назву. Навіть якщо іноземна складова товару на найменуванні і закінчується.