Світ

Моніторинг Runet: бойкот Саакашвілі, повернення «сірого кардинала», розбещеність росіян

Итар-Тасс
Минулого тижня російські ЗМІ обговорювали скандальний виступ грузинського президента в ООН, лист-скаргу учасниці Pussy Riot з мордовської колонії, а також повернення до Кремля Владіслава Суркова, який несподівано пішов з уряду у травні цього року.

СААКАШВІЛІ В ООН: РЕАКЦІЯ РОСІЙСЬКИХ ЕКСПЕРТІВ

Російська делегація залишила зал Генеральної Асамблеї ООН під час виступу президента Грузії Михайла Саакашвілі. Грузинський лідер, який залишає свою посаду в жовтні нинішнього року, виступив з критикою внутрішньої і зовнішньої політики Кремля.

Генеральний директор «Центру політичної інформації» Алєксєй Мухін вважає, що грузинський лідер, який от-от піде, «продовжує наполягати на своїх помилках, що не робить йому честі як політику». Як стверджує Мухін, критика з вуст Саакашвілі на адресу Путіна пояснюється тим, що російська влада в недалекому майбутньому спробує притягнути його до відповідальності за «військові злочини».

Головний редактор журналу "Росія в глобальній політиці" Фьодор Лук'янов: "Я думаю, ставлення російської делегації, і Росії взагалі до того, що говорив Саакашвілі, на відносини з сьогоднішньою Грузією, з її владою не вплине, тому що сама влада Грузії перебуває з Саакашвілі в гострих суперечностях і вкрай неприязних відносинах" , - заявив Лук'янов, при цьому зазначивши, що у відносинах двох країн як і раніше досить проблемних точок .

Антон Орєх, журналіст: «...якщо почитати уважно текст цього виступу, то я навіть не знаю, до чого причепитися. Він каже, що нам потрібні не сусіди, а підлеглі - і хіба він не правий? Він каже, що нам вигідний хаос у сусідніх країнах, що нам вигідно не примирення Вірменії та Азербайджану, а продовження конфлікту - і хіба це не так? Він каже, що навіть після краху Помаранчевої революції ми все одно тиснемо на Януковича через його бажання вступити до Євросоюзу - і вже це точно не викликає сумніву. Про це відкрито говорить не те що Саакашвілі, а наші Владімір Владіміровіч і Дмітрій Анатолійовіч. І хіба не правий Саакашвілі, коли говорить про «жахливу музику під диригування Кремля про те, що наші традиції руйнуються Заходом, що християнські свята заміщені гей- парадами, а Церква - мультикультурним Діснейлендом, що ставить під загрозу православ'я»? Сексуальна стурбованість російського керівництва на всіх рівнях і повсюдне нав'язування офіційного православ'я - речі абсолютно очевидні. І хіба у когось є сумніви в тому, що нами керують товариші з колишнього КДБ і що метою нашої політики на пострадянському просторі є відновлення радянської імперії будь-якими способами?.."

Генеральний директор Центру з вивчення суспільно - політичних процесів на пострадянському просторі МДУ ім. Ломоносова Алєксєй Власов:

«Він (Саакашвілі) обрав майданчик Генасамблеї ООН, щоб напередодні свого відходу поставити крапку в його особистих відносинах з Путіним, а також особистих відносинах Грузії при Саакашвілі з путінською Росією».

БЛОГЕРИ: НА «ПРОТЕСТНОМУ МИСТЕЦТВІ» ТОЛОКОННІКОВОЇ НАЖИВАЄТЬСЯ ЇЇ ЧОЛОВІК

Засуджена учасниця Pussy Riot Надя «Толокно» оголосила голодування. Толоконнікова скаржиться на важкі умови утримання в мордовської колонії і загрози з боку інших ув'язнених.

Анфей Рефері : «Голодування оголосила НЕ Толоконнікова. За неї, практично з 146 % - ною вірогідністю, це зробив упоротий наркоман Петя Верзілов, який за щасливим збігом обставин з Толоконніковою у шлюбі. Верзілов останні місяці працював у штабі Навального (тепер він став політтехнологом, окей). Потім робота закінчилася, потрібен новий хороший медійний проект. Вуаля».

vvv-ig: «До кінця терміну Толокно залишилося всього 5 місяців. Коли Pussy Riot вийдуть на свободу - увага до них одразу щезне. Робити вони нічого не вміють , рівень протестної активності в Москві знизився, на нормальну роботу ні Толокно, ні Верзілова не візьмуть. Отже, готувати сани треба влітку - ось Петя з Надею і намагаються створити галас у пресі, тепер уже на хвилі боротьби за права жінок- ув'язнених. Мабуть, є варіант відхопити шматок за бугра»

Ольга Романова: «Слухайте, та ви що? Уп'яте за цей ранок читаю: "Чомусь раніше вас не цікавило, як люди живуть у в'язницях, а тепер з вашою Толоконніковою раптом зацікавило " . Схаменіться, це ВАС раніше не цікавило! А навколо мене багато років живуть люди, які по тюрмах одяг возять, у жіночих колоніях дитячі садки облаштовують, юридичну допомогу організовують. Папуаси якісь, чесне слово. "Якщо я цього не знаю, цього немає !"

Олександр Морозов: Художньо - політична акція Пуссі Райот виявилася якоїсь космічної сили. Вже минуло півтора року, а вона продовжує безперервну селекцію людей з порушеною раціональністю, псевдохристиян і просто ідіотів... Просто ніагара якихось фрустрацій раптом прорвалася багатомільйонним криком. Просто немов Пуссі Райот - це пальник, який знизу підігріває пострадянський казанок ...

tina_kandelaki: Це стосується не тільки Толоконникової, це стосується нас усіх. Ніхто не має права знущатися над людиною, щоб вона не зробила.

ПОВЕРНЕННЯ «СІРОГО КАРДИНАЛА»

Кремль призначив стратега Владіслава Суркова помічником Владіміра Путіна, що означає повернення одного з головних «архітекторів» путінської ідеології в російський уряд через п'ять місяців після відходу колишнього віце -прем'єра.

Колишній піарник, якого часто називали «сірим кардиналом» Кремля, працював під керівництвом президента Боріса Єльціна перед тим, як стати одним з головних ідеологів у путінській команді.

Сурков був знятий з поста віце -прем'єра, відповідального за модернізацію російської економіки, у травні. За його словами, він сам попросив відставки з особистих причин. Він зайняв цю посаду в грудні 2011 року, і багато хто сприйняв перехід на іншу посаду як пониження в порівнянні з його попередньою позицією заступника голови президентської адміністрації. Перестановки кінця 2011- го відбулися після масових протестів у Москві.

РОСІЯНИ ЛЮБЛЯТЬ РОЗБЕЩЕНІСТЬ

Переважна більшість росіян - 87 % - вважають відпочинок за кордоном вельми модним заняттям, з'ясувалося з опитування, проведене " Левада- центром" .

Російські курорти виходять з моди, вони залишаються для  "немодних" (незабезпечених ) росіян - всього 49% порахували поїздки на них "модним" заняттям. Займатися бізнесом стало також модно як і спортом - "модними" ці заняття вважають 77% і 75 % учасників опитування , відповідно.

Модний у всіх відносинах росіянин повинен, крім уже зазначених звичок , працювати на державній службі (так думають 64 % респондентів), ходити до церкви ( 62%).

Модною прикметою сучасності стала сексуальна розкутість росіян. Майже половина громадян ( 48%) вважає "модним заняттям" вільне сексуальне життя, а от цнотливість залишилася в радянському минулому - про те, що її дотримання не модно кажуть 49% учасників опитування.