Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 серпня, 2013   ▪   Версія для друку

Моніторинг Runet: Кремль спонсорує «іноземних агентів», офшорні гроші не повернуться до РФ, символом Росії стане мечеть

Минулого тижня топовими темами у російських ЗМІ було обговорення повернення офшорних капіталів чиновників до Росії та скандал на конкурсі «Головні символи Росії», в якому лідирує мечеть Кадирова.
Моніторинг Runet: Кремль спонсорує «іноземних агентів», офшорні гроші не повернуться до РФ, символом Росії стане мечеть
smartnews.ru

КРЕМЛЬ СТАНЕ СПОНСОРОМ «ІНОЗЕМНИХ АГЕНТІВ»

Вже найближчим часом стануть відомі НКО, які отримають гранти від держави на підтримку своєї діяльності. Джерела, близькі до адміністрації президента, стверджують, що з поданих на отримання гранту 6 тисяч заявок, схвалені будуть 2 тисячі.

Такі організації як «Голос»,«За права людини»,«Агора»,«Комітет проти тортур» та інші організації, які правоохоронні органи вважали потенційними« іноземними агентами », можуть отримати допомогу держави. Закон «про іноземних агентів» був прийнятий в кінці 2012 року і зобов'язує НКО, які отримують закордонне фінансування і займаються політичною діяльністю, реєструватися в особливому порядку як «іноземних агентів».

ГРОШІ ЧИНОВНИКІВ ДО РОСІЇ НЕ ПОВЕРНУТЬСЯ

19 серпня набув чинності законопроект, що забороняє російським чиновникам і депутатам мати закордонні рахунки і активи. Однак експерти вважають, що для чиновників навряд чи щось зміниться - в Росії занадто добре відпрацьовані схеми відмивання грошей.

Президент Асоціації регіональних банків Анатолій Аксаков: «Якщо людина зберігає гроші за кордоном, виникає питання про те, наскільки її інтереси близькі інтересам держави, якій він повинен служити».

Доцент кафедри теорії та практики держуправління НДУ «Вища школа економіки» Павєл Кудюкін:

«Закон повинен зняти роздратування в суспільстві, коли значна частина населення ставиться  до еліти, як до чужинців»

Директор Інституту проблем глобалізації Михаїл Делягін:

«В Росії занадто добре відпрацьовані схеми відмивання грошей. Наприклад, ви прямо в Москві можете відкрити спеціалізований офшор, який надійно забезпечує вашу анонімність. Хоча це і коштує дорожче, ніж звичайний офшор на Британських Віргінських островах. Також можна створити благодійний фонд, яким управлятиме ваша повнолітня дочка чи просто довірена особа ... »

КОНКУРС НА ГОЛОВНІ СИМВОЛИ КРАЇНИ "РОСІЯ-10" ВИЛИВСЯ У ВІЙНУ РЕГІОНІВ

Конкурс, який покликаний відшукати в країні найважливіші об'єкти з точки зору історії, екології та культури, відшукав у російських глибинках містечкову гордість і амбітних губернаторів.

Розстановка сил у першій п'ятірці здатна багато розповісти про соціально-політичний і навіть економічний устрої країни. За два верхні рядки борються Кремль і мечеть ім. Ахмата Кадирова, а на третьому міцно закріпився Богородицький музей-заповідник в Тульській області. Можливо, секрет простий, відзначає «Комерсант»: тульський губернатор Владімір Груздєв (екс-підприємець і найзаможніший російський чиновник за версією Forbes) "тільки за дев'ять днів липня 12 разів нагадав читачам свого Twitter про голосування", і це не рахуючи концертів, свят та інших заходів на підтримку тульського музею.

На четвертій і п'ятій сходинці з мінімальним відривом один від одного в 13 тисяч голосів розмістилися Мамаєв курган і Хоперський заповідник, на який зазіхають розробники нікелевих родовищ.

МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА В РОСІЇ ВИЯВИЛАСЯ ОДНІЄЮ З НАЙНИЖЧИХ У СВІТІ

Мінімальна зарплата в Росії є однією з найнижчих серед усіх великих економік світу. Такі результати містяться в дослідженні, проведеному консалтинговою групою ConvergEx. «Мінімалка» в Росії становить 97 центів на годину.

Для порівняння, в Австралії, яка є лідером списку, працівник як мінімум отримує 16,88 доларів за годину. На другому місці Франція (12,09 доларів на годину). На третьому - Нова Зеландія (11,18 доларів на годину).

Співвідношення між мінімальною і середньою зарплатою в Росії є одним з найнижчих у світі. Середня місячна нарахована зарплата в РФ становить зараз близько 30 тисяч рублів, або трохи більше 900 доларів.

Для порівняння у Франції, де «мінімалка» в 12 разів більше російської, середня зарплата (2300 доларів) перевищує показник РФ лише в 2,5 рази. Співвідношення між середніми зарплатами в Австралії і Росії становить близько 3:1, а мінімальними - більше 17:1.

ЧОГО БОЯТЬСЯ РОСІЯНИ

У росіян найбільше викликають страх думки про втрату близьких, війну, старість, хвороби і безпорадність.

На прохання соціологів розповісти про найбільші побоювання в даний час кожен другий опитаний (52%) зізнався, що найбільше боїться втрати близьких. Це люди у віці 40-54 років, жителі населених пунктів з чисельністю населення від 100 тис. до 500 тис. осіб.

Більше третини (38%) респондентів побоюються війни, масової різанини. Думки про старість, хвороби і безпорадності наводять жах на кожного третього (34%) респондента, серед них 45% тих, кому вистачає грошей тільки на продукти, а також 44% людей у ​​віці 55 років і старше.

Злиднів бояться 30% опитаних, кожен п'ятий побоюється голоду (20%) і свавілля влади (19%). До останніх відносяться, насамперед, чоловіки (25% проти 14% жінок) і забезпечені респонденти (35%).

Кожен десятий (12%) зізнався, що боїться фізичного насильства, у цій групі найбільше москвичів (18%) і молодих людей у ​​віці 18-24 років (17%). Трохи менше (10%) росіяни бояться гніву Божого, Страшного суду. Всього 9% лякаються власної смерті, 6% - публічних принижень і образ.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Боротьба з корупцією стала топ-темою останніх років. Про неї говорили всі: від простих громадян до тих самих корупціонерів. А саме гасло не завжди використовували заради заявленої мети, подеколи прикриваючи добрими намірами власні інтереси. Минулого тижня така «боротьба» сягнула апогею.
  30 березня, Станіслав Козлюк
 • Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
  29 березня,
 • Як почуває себе релігія в АТО, чи знаходять представники різних конфесій на війні місце для служіння людям та чи не стане військовий конфлікт початком великого переділу релігійного впливу на Донбасі?
  29 березня, Єлизавета Гончарова
 • Кремль розширює географію своєї військової присутності на Близькому Сході
  29 березня, Юрій Лапаєв
 • Кількість українських бранців на території Росії та окупованого Криму зростає, однак досі не налагоджено механізму переговорів про їх визволення
  28 березня, Станіслав Козлюк
 • Картина білої американської художниці, яка зображує загиблого чорношкірого підлітка, спровокувала бурхливу суперечку щодо того, чи має хтось право говорити про чужий травматичний досвід, а також вкотре спростувала філософську тезу, згідно з якою «автор помер».
  28 березня, Олена Кухар
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено