Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
24 серпня, 2013   ▪   Майкл Бініон   ▪   Версія для друку

Море по коліна. Британці поруч з росіянами мають імідж чи не найгірших туристів у світі

Із настанням літа мільйони британців подалися до пляжів, клубів та барів Іспанії, Греції, Кіпру й Туреччини. А відтак з’явились і перші повідомлення про цьогорічні інциденти: 18 молодиків зі Сполученого Королівства заарештовано через те, що людина дістала ножове поранення під час сутички у критському барі, п’яних молодих британців затримала місцева поліція за звинуваченням у хуліганстві; по всьому середземноморському узбережжю туристи з-за Ла-Маншу встигли «прославитися» пияцтвом, сексом у громадських місцях, нічними бійками та бешкетами.
Матеріал друкованого видання
№ 33 (301)
від 15 серпня, 2013
Море по коліна. Британці поруч з росіянами мають імідж чи не найгірших туристів у світі

Може, британці гірші навіть за російських туристів, про відпочинок яких уже складають анекдоти? Або ж непристойна поведінка, якою колись «прославились» футбольні хулігани з їхньої країни, перекинулася на пляжі Південної Європи? Тамтешні уряди дедалі більше обурюються їхньою поведінкою і запроваджують суворі заходи щодо наркотиків та п’яних людей. Громадськість острівної держави, шокована формуванням репутації хуліганів у своїх земляків за кордоном, вимагає якихось дій. У телепрограмах можна побачити промовисті й ганебні приклади того, як поводяться нетверезі британці на відпочинку. Було опубліковано офіційні дані про зростання кількості арештів та суворих покарань за вживання наркотиків за кордоном.

Чимало барів і курортів Греції та Іспанії орієнтуються саме на гостей із британії

Усюди одна й та сама історія. Завдяки дешевим перельотам тисячі молодих людей купують тури й дістають доступ до дешевого алкоголю та «ліцензію» на непристойну поведінку. «Вони кричать, співають, падають, скидають одяг, перебираються в жіночий, блюють, – скаржився кілька років тому мер популярного грецького курорту Малія. – І все це британці – не німці й не французи». За той час майже нічого не змінилося. Молоді громадяни острівної монархії – здебільшого 17–30 років – бенкетують, б’ються, потім їм стає погано. Вони переповнюють місцеві лікарні в пошуку пігулок від похмілля та медичної допомоги через венеричні хвороби.

Ще п’ять років тому занепокоєння було висловлене в опублікованій Міністерством закордонних справ доповіді «Поведінка британців за кордоном». За статистикою, кількість жителів країни, затриманих поліцією поза її межами, зросла на 6%: 6015 арештів за період від квітня 2011 року до березня 2012-го; 5700 – за попередній рік. Із них 1909 випадків зареєстровано в Іспанії, що більше, ніж у будь-якій іншій країні. На другому місці – Сполучені Штати (1305 арештів). Алкоголь є причиною більшості проблем у різних туристичних осередках: на Канарах, Майорці, Ібіці та Коста-дель-Соль.

Можна почути різні версії пояснення цієї щорічної ганьби: прохолодний британський клімат, звичка пити в запій, порушення традиційних авторитетів та сімейної дисцип­ліни, нова мережа дешевих перельотів, поширення молодіжних банд, Facebook та інші соціальні мережі, що рекламують бешкети відпочивальників, мода серед молодих людей на пияцтво, роздягання, а також переконання, що звичні правила соціальної поведінки за кордоном не діють.

Тим часом загроза поширення такої поведінки зростає. Більшість урядів запроваджують суворі покарання за вживання наркотиків, у деяких країнах Азії та Близького Сходу засудженим за це (як і за перевезення такого товару) загрожує смертна кара. Міністерство закордонних справ Великої Британії весь час попереджає британців, що не може втручатись у законодавство інших країн і що представники консульств держави за кордоном не вповноважені визволяти співгромадян із в’язниці.

Ігнорування місцевих традицій також вважають серйозним злочином. Кілька років тому в Дубаї двоє британців були засуджені до трьох років ув’язнення за секс на пляжі. Цьогоріч там-таки трьом чоловікам присудили по чотири роки тюрми за наркотики. А на одному грецькому острові кільканадцять громадянок Сполученого Королівства дістали вирок за проституцію через участь у конкурсі з орального сексу, який було проведено просто неба. Водночас чимало жінок недооцінюють загрозу зґвалтування своїми співвітчизниками або ж місцевими чоловіками, на думку яких британки легко доступні. Минулого місяця жінка стала жертвою наруги в Туреччині, причому за останні кілька тижнів це був третій напад такого штибу в Мармарисі.

Дивіться також: Що готові витерпіти туристи з Росії заради закордонної відпустки

Пияцтво також спричинило чимало нещасних та фатальних випадків: туристи топляться, падають із балконів і забиваються на смерть або ж гинуть від смертельних поранень у бійках. Кілька років поспіль британське консульство в Афінах проводить соціальні кампанії, аби через плакати й рекламу спонукати молодих гостей пити помірно.

Провина лежить не лише на туристах. Чимало барів і курортів Греції та Іспанії орієнтуються саме на гостей зі Сполученого Королівства, пропонуючи британську їжу, британські паби, англомовні заклади й дискотеки. Деякі клуби продають міцні алкогольні напої за смішними цінами.  Туроператори використовують ці особливості для приваблення клієнтів, відповідно за­охочуючи їх готуватися до брутальної поведінки на курорті.

Згідно з нещодавнім опитуванням, британська молодь вважає право безмежно поглинати спиртне за кордоном складовою своєї національної ідентичності. Очевидно, сприяє формуванню такого підходу популярність у самій Британії пиття заради того, щоб швидко захмеліти. Крім того, молодим британцям не звично бути на ногах пізньої години в умовах теплого клімату, тож вони намагаються на відпочинку скористатися гарною погодою сповна. Це означає вечірки щоночі, надмірну випивку і якомога більше сексу.

Певну роль відіграють і ЗМІ. Телерепортажі про хуліганство британських туристів – це сенсаційні й популярні матеріали, які можуть, власне, спонукати людей, охочих потрапити в кадр, до непристойностей. Один телеканал навіть було звинувачено в навмисних спробах спровокувати бешкетництво у Кавосі – популярному курорті на острові Корфу. Торік серіал «Що трапилось у Кавосі» мав 1,6 млн глядачів, а «Секс, сонце та стурбовані батьки» – 1,1 млн. Продюсерам серіалів закидали експлуатацію дівчат-підлітків, преміювання співробітників, які знаходили юнок, що вживають пігулки від похмілля, та примушування укладати контракти на зйомки молодих людей, які перебували в такому стані сп’яніння, що не могли зрозуміти написаного.

Однак британці – не єдині туристи-хулігани. Німці також мають за кордоном репутацію пияків. А французи, як відомо, ганяються за місцевими дівчатами. Та річ у тім, що інші туристи не схильні до такого єднання, за винятком хіба що росіян, як жителі Сполученого Королівства, котрі прямують до курортів, заповнених співвітчизниками. Росіяни разом з британцями завойовують репутацію хуліганів, пияків та розбишак на курортах. Здебільшого вони мають чимало грошей і поводяться зарозуміло з місцевим персоналом ресторанів та готелів. Росіянам, як і британцям, важко адаптуватися до традицій і поглядів у країнах, які вони відвідують. Деякі готелі та клуби популярних середземноморських курортів, побоюючись, що гості з РФ відлякають решту, виставляють таблички з написом «Росіянам вхід заборонено» або роблять усе, щоб завадити дальшому бронюванню місць російськими мандрівниками.

Британці подорожують за кордон дуже активно – лише торік у серпні інші країни відвідало 7 млн осіб. Із людьми, які витрачають великі суми на далекі мандрівки до Індії, Африки чи В’єт­на­му, рідко виникають проблеми. Це здебільшого старші, заможніші й краще освічені громадяни. Лише в Європі, особливо на дешевших курортах, їхні молоді земляки заслужили репутацію неадекватних хуліганів. Тим часом інші гості цих місць, які поводяться нормально, розплачуються за витівки своїх співвітчизників. Як завжди, страждає невинна більшість – тверезі й чемні туристи. 


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Назву селища Курдюмівка якийсь час уже не чутно у зведеній інформації зі штабу АТО. Місцеві забобонно плюють через ліве плече, бо навіть невелике загострення вони відразу відчувають на собі. Тут багато зруйнованих домів, а останній обстріл, що стався 6 лютого 2017-го, забрав життя 15-річного тутешнього хлопчика.
  23 серпня, Єлизавета Гончарова
 • Що насправді відбувається з пам’ятниками конфедератам в Америці, та чому про це важливо знати навіть тим, хто ніколи не цікавився історією Громадянської війни в США.
  22 серпня, Олена Кухар
 • Що розповів американський журналіст про свою роботу на російському телеканалі
  22 серпня, Юрій Лапаєв
 • Чи можливий політичний «камбек» Берлусконі
  22 серпня,
 • Минулого тижня американські ЗМІ далі роздумували про те, чи мають США надати Україні летальну зброю, а німецькі – чи не стануть українці та білоруси новою хвилею міграції до Німеччини завдяки карті поляка
  22 серпня, Ольга Ворожбит
 • Майже три чверті довжини одного зі звивистих конвеєрів на автозаводі Nissan у Сандерленді робітник прикручує баки для пального на шасі незліченних «кашкаїв» — міських позашляховиків, які становлять основну масу продукції підприємства. Але раз по раз по конвеєру проходить електричний автомобіль моделі Leaf.
  21 серпня, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено