Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
24 серпня, 2013   ▪   Майкл Бініон   ▪   Версія для друку

Море по коліна. Британці поруч з росіянами мають імідж чи не найгірших туристів у світі

Із настанням літа мільйони британців подалися до пляжів, клубів та барів Іспанії, Греції, Кіпру й Туреччини. А відтак з’явились і перші повідомлення про цьогорічні інциденти: 18 молодиків зі Сполученого Королівства заарештовано через те, що людина дістала ножове поранення під час сутички у критському барі, п’яних молодих британців затримала місцева поліція за звинуваченням у хуліганстві; по всьому середземноморському узбережжю туристи з-за Ла-Маншу встигли «прославитися» пияцтвом, сексом у громадських місцях, нічними бійками та бешкетами.
Матеріал друкованого видання
№ 33 (301)
від 15 серпня, 2013
Море по коліна. Британці поруч з росіянами мають імідж чи не найгірших туристів у світі

Може, британці гірші навіть за російських туристів, про відпочинок яких уже складають анекдоти? Або ж непристойна поведінка, якою колись «прославились» футбольні хулігани з їхньої країни, перекинулася на пляжі Південної Європи? Тамтешні уряди дедалі більше обурюються їхньою поведінкою і запроваджують суворі заходи щодо наркотиків та п’яних людей. Громадськість острівної держави, шокована формуванням репутації хуліганів у своїх земляків за кордоном, вимагає якихось дій. У телепрограмах можна побачити промовисті й ганебні приклади того, як поводяться нетверезі британці на відпочинку. Було опубліковано офіційні дані про зростання кількості арештів та суворих покарань за вживання наркотиків за кордоном.

Чимало барів і курортів Греції та Іспанії орієнтуються саме на гостей із британії

Усюди одна й та сама історія. Завдяки дешевим перельотам тисячі молодих людей купують тури й дістають доступ до дешевого алкоголю та «ліцензію» на непристойну поведінку. «Вони кричать, співають, падають, скидають одяг, перебираються в жіночий, блюють, – скаржився кілька років тому мер популярного грецького курорту Малія. – І все це британці – не німці й не французи». За той час майже нічого не змінилося. Молоді громадяни острівної монархії – здебільшого 17–30 років – бенкетують, б’ються, потім їм стає погано. Вони переповнюють місцеві лікарні в пошуку пігулок від похмілля та медичної допомоги через венеричні хвороби.

Ще п’ять років тому занепокоєння було висловлене в опублікованій Міністерством закордонних справ доповіді «Поведінка британців за кордоном». За статистикою, кількість жителів країни, затриманих поліцією поза її межами, зросла на 6%: 6015 арештів за період від квітня 2011 року до березня 2012-го; 5700 – за попередній рік. Із них 1909 випадків зареєстровано в Іспанії, що більше, ніж у будь-якій іншій країні. На другому місці – Сполучені Штати (1305 арештів). Алкоголь є причиною більшості проблем у різних туристичних осередках: на Канарах, Майорці, Ібіці та Коста-дель-Соль.

Можна почути різні версії пояснення цієї щорічної ганьби: прохолодний британський клімат, звичка пити в запій, порушення традиційних авторитетів та сімейної дисцип­ліни, нова мережа дешевих перельотів, поширення молодіжних банд, Facebook та інші соціальні мережі, що рекламують бешкети відпочивальників, мода серед молодих людей на пияцтво, роздягання, а також переконання, що звичні правила соціальної поведінки за кордоном не діють.

Тим часом загроза поширення такої поведінки зростає. Більшість урядів запроваджують суворі покарання за вживання наркотиків, у деяких країнах Азії та Близького Сходу засудженим за це (як і за перевезення такого товару) загрожує смертна кара. Міністерство закордонних справ Великої Британії весь час попереджає британців, що не може втручатись у законодавство інших країн і що представники консульств держави за кордоном не вповноважені визволяти співгромадян із в’язниці.

Ігнорування місцевих традицій також вважають серйозним злочином. Кілька років тому в Дубаї двоє британців були засуджені до трьох років ув’язнення за секс на пляжі. Цьогоріч там-таки трьом чоловікам присудили по чотири роки тюрми за наркотики. А на одному грецькому острові кільканадцять громадянок Сполученого Королівства дістали вирок за проституцію через участь у конкурсі з орального сексу, який було проведено просто неба. Водночас чимало жінок недооцінюють загрозу зґвалтування своїми співвітчизниками або ж місцевими чоловіками, на думку яких британки легко доступні. Минулого місяця жінка стала жертвою наруги в Туреччині, причому за останні кілька тижнів це був третій напад такого штибу в Мармарисі.

Дивіться також: Що готові витерпіти туристи з Росії заради закордонної відпустки

Пияцтво також спричинило чимало нещасних та фатальних випадків: туристи топляться, падають із балконів і забиваються на смерть або ж гинуть від смертельних поранень у бійках. Кілька років поспіль британське консульство в Афінах проводить соціальні кампанії, аби через плакати й рекламу спонукати молодих гостей пити помірно.

Провина лежить не лише на туристах. Чимало барів і курортів Греції та Іспанії орієнтуються саме на гостей зі Сполученого Королівства, пропонуючи британську їжу, британські паби, англомовні заклади й дискотеки. Деякі клуби продають міцні алкогольні напої за смішними цінами.  Туроператори використовують ці особливості для приваблення клієнтів, відповідно за­охочуючи їх готуватися до брутальної поведінки на курорті.

Згідно з нещодавнім опитуванням, британська молодь вважає право безмежно поглинати спиртне за кордоном складовою своєї національної ідентичності. Очевидно, сприяє формуванню такого підходу популярність у самій Британії пиття заради того, щоб швидко захмеліти. Крім того, молодим британцям не звично бути на ногах пізньої години в умовах теплого клімату, тож вони намагаються на відпочинку скористатися гарною погодою сповна. Це означає вечірки щоночі, надмірну випивку і якомога більше сексу.

Певну роль відіграють і ЗМІ. Телерепортажі про хуліганство британських туристів – це сенсаційні й популярні матеріали, які можуть, власне, спонукати людей, охочих потрапити в кадр, до непристойностей. Один телеканал навіть було звинувачено в навмисних спробах спровокувати бешкетництво у Кавосі – популярному курорті на острові Корфу. Торік серіал «Що трапилось у Кавосі» мав 1,6 млн глядачів, а «Секс, сонце та стурбовані батьки» – 1,1 млн. Продюсерам серіалів закидали експлуатацію дівчат-підлітків, преміювання співробітників, які знаходили юнок, що вживають пігулки від похмілля, та примушування укладати контракти на зйомки молодих людей, які перебували в такому стані сп’яніння, що не могли зрозуміти написаного.

Однак британці – не єдині туристи-хулігани. Німці також мають за кордоном репутацію пияків. А французи, як відомо, ганяються за місцевими дівчатами. Та річ у тім, що інші туристи не схильні до такого єднання, за винятком хіба що росіян, як жителі Сполученого Королівства, котрі прямують до курортів, заповнених співвітчизниками. Росіяни разом з британцями завойовують репутацію хуліганів, пияків та розбишак на курортах. Здебільшого вони мають чимало грошей і поводяться зарозуміло з місцевим персоналом ресторанів та готелів. Росіянам, як і британцям, важко адаптуватися до традицій і поглядів у країнах, які вони відвідують. Деякі готелі та клуби популярних середземноморських курортів, побоюючись, що гості з РФ відлякають решту, виставляють таблички з написом «Росіянам вхід заборонено» або роблять усе, щоб завадити дальшому бронюванню місць російськими мандрівниками.

Британці подорожують за кордон дуже активно – лише торік у серпні інші країни відвідало 7 млн осіб. Із людьми, які витрачають великі суми на далекі мандрівки до Індії, Африки чи В’єт­на­му, рідко виникають проблеми. Це здебільшого старші, заможніші й краще освічені громадяни. Лише в Європі, особливо на дешевших курортах, їхні молоді земляки заслужили репутацію неадекватних хуліганів. Тим часом інші гості цих місць, які поводяться нормально, розплачуються за витівки своїх співвітчизників. Як завжди, страждає невинна більшість – тверезі й чемні туристи. 


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Латвія з-поміж трьох країн Балтії має чи не найбільше зв’язків із Росією, через які остання може шукати канали впливу. Утім, ситуація поступово змінюється
  3 грудня, Ольга Ворожбит
 • Відкриттям екзопланет уже нікого не здивуєш. Наступний крок — спробувати їх зняти
  3 грудня, The Economist
 • Одним із місць відпочинку та дозвілля для луганчан до війни була мережа гіпермаркетів «Епіцентр». Хтось планував там ремонти, хтось шукав подарунки, а хтось просто релаксував: повільно пересувався від відділу до відділу, спираючись на візок. Там справді можна було вбити день і нічого не купити. Просто дивитися, тримати в руках, а потім залишати при собі обраний товар так, ніби він на якийсь час ставав власністю.
  3 грудня, Вікторія Малишева
 • У Литві не говорять про м’яку силу Росії, говорять про пропаганду
  2 грудня, Костянтин Амелюшкін
 • Я дуже люблю свій Бахмут: він теплий та привітний, чистий, сучасний та по-провінційному компактний. У ньому дуже багато квітів і дитячих майданчиків, а влітку повітря стає тягучим, наче липовий мед… Але це дивне місто. Ніби приречене балансувати між тим і цим: у міжчассі, у просторі, між новим і старим, своїм і чужим.
  2 грудня, Єлизавета Гончарова
 • Тіньова економіка об’єднує неймовірно велику кількість і різноманітність видів діяльності
  2 грудня, Любомир Шавалюк
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено