Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
13 серпня, 2013   ▪   Версія для друку

Моніторинг Runet: Обама відмовив Путіну, ФСБ саджатиме хакерів на 10 років, нелюбов до москвичів та кавказців

Минулого тижня топ-темою у російських ЗМІ стала відмова Барака Обами від запланованої зустрічі із Владіміром Путіна, а також тема мігрантів у Москві.
Моніторинг Runet: Обама відмовив Путіну, ФСБ саджатиме хакерів на 10 років, нелюбов до москвичів та кавказців
РИА Новости

БАРАК ОБАМА ВИРІШИВ НЕ ЗУСТРІЧАТИСЯ З ВЛАДІМІРОМ ПУТІНИМ

Вашингтон відмовився від запланованої на вересень зустрічі Барака Обами і Владіміра Путіна не лише через надання Москвою притулку Едварду Сноудену. Як заявив Обама, в останні місяці намітився "ряд зростаючих протиріч" з ключових питань у двосторонніх відносинах, у тому числі, щодо врегулювання ситуації в Сирії і з питання дотримання прав людини.

Обама також зазначив, що прогрес у двосторонніх відносинах був досягнутий ще під час президентства Дмітрія Мєдвєдєва, а з поверненням в Кремль Путіна в РФ посилилася антиамериканська риторика.

Думки експертів:

«Кремль примудрився зіпсувати відносини з світовим лідером, який ставився до Росії краще, ніж будь-хто з його попередників. Президента, який своїм авторитетом протиснув вступ нашої країни до СОТ, куди вона безуспішно намагалася вступити півтора десятка років.. Як не крути, більшість спроб нашкодити Америці обернеться істотною шкодою для безпеки Росії. А ще Москва ризикує опинитися на узбіччі світової політики. Що, власне кажучи, заважає США поставити питання про те, чи потрібно проводити наступну зустріч «вісімки» в Росії. G-8 - спільнота демократичних держав. Вже зараз представники адміністрації США заговорили про недотримання прав людини в нашій країні» (Еженедельный журнал).

**

«Відносини Росії і США мають одну особливість: якщо сторони перестають рухатися назустріч один одному, то їхні відносини не просто завмирають. Вони починають псуватися, стаючи заручниками внутрішньополітичної кон'юнктури. Ось ту, як джини з пляшки, і з'являються різного роду Сноудени, в момент роздуваючись до масштабів міжнародних скандалів. Повинен же хтось заповнювати паузу, поки президенти зосереджуються» - «Итоги»

**

«Що довше триватиме пауза в діалозі між Білим домом і Кремлем, то неприємніші будуть наслідки для вищого та середнього російського чиновництва. Той же список Магнітського може розширюватися неухильно, і це дуже негативно позначиться на стані російських еліт» - Ілля Мільштейн, «Сноб»

ФСБ ПРОПОНУЄ САДЖАТИ ХАКЕРІВ НА 10 РОКІВ

Федеральна служба безпеки підготувала законопроект про критичну інформаційну інфраструктуру Росії і покарання за атаку на неї. Розроблений  законопроект «Про безпеку критичної інформаційної інфраструктури РФ» передбачає створення в Росії державної системи виявлення комп'ютерних атак, виявлення їх джерел та ліквідації наслідків.

ФСБ створить Національний координаційний центр з комп'ютерних інцидентів. Для цього федеральні органи влади, що відповідають за звичайну та інформаційну безпеку, складуть три реєстри організацій - високої, середньої і низької категорії небезпеки.

У ст. 272 Кримінального кодексу РФ («Неправомірний доступ до комп'ютерної інформації») з'явиться нова, п'ята частина. Такі злочини, якщо вони «спричинили шкоду безпеці критичної інформаційної інфраструктури Російської Федерації або створили загрозу його наступу», каратимуться позбавленням волі на термін до 10 років.

АВТОРАМ РОЗСЛІДУВАННЯ ПРО ДАЧІ ПУТІНА І ПАТРІАРХА ДАЛИ ВІД 8 ДО 13 РОКІВ

Безпрецедентно суворі вироки були винесені минулого тижня чотирьом учасникам так званого Геленджікського правозахисного центру. Раніше ця громадська організація вже була в центрі скандалу навколо будівництва «дачі Путіна» і «дачі патріарха Кирила».

Чотирьох правозахисників звинувачують у тому, що вони зуміли створити кримінальне угруповання, що вимагало з місцевих забудовників гроші в обмін на власне невтручання.

Голова Правозахисного центру Владімір Іванов отримав 13 років позбавлення волі, юрист центру Зуфар Ачилов - 11 років, Гагік Аванесян та Валєрій Семергей - по 8 років. Всі вони засуджені до відбування покарання в колонії суворого режиму.

ПОЛОВИНА РОСІЯН ПІДТРИМЦУЄ ГАСЛО «ДОСИТЬ ГОДУВАТИ МОСКВУ!»

Дві третини росіян вважають, що між москвичами і жителями інших російських регіонів існує напруженість - 68%. Причому в більшості своїй так вважають жителі Москви - 74%. Не поділяє цю точку зору кожен четвертий респондент - 26%.

Найпоширенішою асоціацією з Москвою у росіян є її столичний і статус центру державної влади - 33%. На другому місці йдуть асоціації, пов'язані з архітектурним виглядом міста, його культурним та історичним значенням - 10%. Трійку асоціацій з 9% замикають уявлення про Москву як про багате місто і місце, де можна знайти роботу. У 5% росіян Москва не викликає жодних асоціацій.

70% росіян вважають, що москвичі значно відрізняються від інших жителів Росії, а 50% росіян в тій чи іншій формі підтримують гасло «Досить годувати Москву».

ВСЬОГО 1% МОСКВИЧІВ ПОЗИТИВНО СТАВИТЬСЯ ДО КАВКАЗЦІВ

Більшість москвичів (63%) переконана у погіршенні міжнаціонального клімату в Росії. Найчастіше ствердно на це питання відповідають люди середнього віку (35-44 роки). Тільки 12% жителів столиці переконані в поліпшенні міжнаціональних відносин.

Найбільшу антипатію у жителів столиці викликають вихідці з Кавказу - 31% заявив про свою нелюбов до них. Потім слідують таджики - 23%. Трійку найбільш нелюбимих москвичами етносів замикають азербайджанці з 17% в антирейтингу. Виділяючи окремі північнокавказькі народності, москвичі говорять про свою антипатію до чеченців (12%), грузинів (9%), вірменів (6%) і дагестанців (5%).

Найкраще москвичі ставляться до представників слов'янських етносів: росіян (44%), білорусів (17%) і українців (15%). Потім з 3% у рейтингу етнічної доброзичливості у москвичів розташувалися таджики, вірмени, грузини, татари, євреї і європейці. По 2% у цьому ж списку отримали узбеки, казахи і німці. Всього по 1% москвичів найкраще ставляться до американців, англійців, японців, литовців, чеченцям, кавказців в цілому.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Після розгону мінських акцій протесту опозиційних настроїв у суспільстві Білорусі не поменшало
  30 березня, Сяргєй Пульша
 • Залучення міжнародної фінансової допомоги давно перетворилося на окрему галузь української економіки з обігом у сотні мільйонів доларів. Однак розуміння суспільством процесів та прозорість цієї сфери украй недостатні
  30 березня, Андрій Голуб
 • Боротьба з корупцією стала топ-темою останніх років. Про неї говорили всі: від простих громадян до тих самих корупціонерів. А саме гасло не завжди використовували заради заявленої мети, подеколи прикриваючи добрими намірами власні інтереси. Минулого тижня така «боротьба» сягнула апогею.
  30 березня, Станіслав Козлюк
 • Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
  29 березня,
 • Як почуває себе релігія в АТО, чи знаходять представники різних конфесій на війні місце для служіння людям та чи не стане військовий конфлікт початком великого переділу релігійного впливу на Донбасі?
  29 березня, Єлизавета Гончарова
 • Кремль розширює географію своєї військової присутності на Близькому Сході
  29 березня, Юрій Лапаєв
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено