Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
14 січня, 2013   ▪   Алла Лазарева   ▪   Версія для друку

Права Франція протестує проти одностатевих шлюбів

Майже мільйон французів, за даними організаторів, або 340 000, за інформацією поліції, вийшли у неділю на паризькі вулиці протестувати проти запровадження одностатевих шлюбів. Навіть якщо взяти за основу середнє арифметичне, така мобілізація є рекордною для останніх 15 років.
Права Франція протестує проти одностатевих шлюбів

Помірковані та крайні праві, а також велика кількість католицьких організацій не підтримують законопроекту «Шлюб для всіх», що вже зареєстрований у французькому парламенті.

«Чи можемо вести мову про перемогу? – замислився, розмовляючи з Тиждень.ua, один із учасників акції протесту, Матьє Карвіль. – Мабуть, масово вийти на вулиці – це не все. Хтось на цьому й зупиниться: випустить пару й спочиватиме з почуттям виконаного обов’язку. Ні, справжнє протистояння попереду. В ті дні, коли Національна асамблея та Сенат обговорюватимуть законопроект у сесійній залі».

катастрофічно втрачаючи популярність, новий лідер держави прагне домогтися бодай якогось успіху

Право на одностатеві шлюби – одна з передвиборчих обіцянок президента Франсуа Олланда. Складається враження, що катастрофічно втрачаючи популярність, новий лідер держави прагне домогтися бодай якогось успіху. Гучного, видовищного, ще й недорогого з погляду бюджетних витрат. Однак у питаннях особистого життя французи виявилися не такими ліберальними, як їх прийнято вважати поза межами країни.

«Кожній дитині – маму й тата!», «Всі народжуються від чоловіка й жінки!», «Нормальним родинам – нормальну владу» – транспаранти з такими гаслами рясніли над колонами учасників акції. Вийшли на вулиці не лише парижани. За словами організаторів, до двох тисяч протестувальників приїхали з провінції. Хто - громадським транспортом, а хто - спеціально зафрахтованими автобусами

«Порівняно з іншими країнами Європи, Франція вже має достатньо ліберальне законодавство стосовно гомосексуалів, – пояснює свою позицію викладач історії Марі-Амелі, яка приїхала на демонстрацію з Ніцци. – За образу через статеву орієнтацію передбачено покарання. Є так званий пакс – регламентований суспільний договір між особами, які живуть під одним дахом. Ця угода, незалежно від статі, визначає майнові й інші параметри життя. Та й суспільне ставлення до одностатевих пар цілком лояльне. Не бачу підстав натомість реформувати інститут шлюбу. Бо за шлюбом неминуче постає питання про право на всиновлення. І тут я проти».

Прибічники новації Олланда наголошують, що де-факто одностатеві пари вже виховують дітей, а також знаходять можливості до всиновлення сиріт. «Цей проект нікого нічого не позбавляє, – озвучує офіційну позицію міністр юстиції Франції Крістіан Тобіра. – Він не скасовує слів «мама» й «тато», а лише збільшує параметри свободи, захищає батьків та дітей, які вже виховуються в гомосексуальних родинах».

Справді, відомо чимало випадків, коли дві жінки або два чоловіки виховують дітей. Однак переважно йдеться про справжню, біологічну дитину когось одного з пари. Є навіть приклади всиновлення. Щоправда, доволі рідкісні й складні за юридичним рішенням, проте є. Отже, лівий уряд, спираючись на прецеденти, каже про банальне узаконення реалій.

Праві не схвалюють таких кроків. У неділю 115 депутатів запустили петицію з вимогою загальнонаціонального референдуму з питання одностатевих шлюбів. Її активно підписували учасники протестної демонстрації в Парижі.

Серед вимог протестувальників – не просто відкликати документ з парламенту, а й зібрати установчі збори та достеменно з’ясувати суспільні підвалини модерного французького життя. «Ми воліли б, щоб президент зустрівся з нами, послухав наші аргументи, почув нас, – каже Катрін Майє, активістка асоціації «Демонстрація для всіх». – На цьому тижні законопроект почнуть обговорювати в парламентських комісіях. Ми плануємо звернутися особисто до кожного депутата, кожного сенатора».

Важко сказати, наскільки ефективною виявиться мобілізація проти «Шлюбу для всіх». Розробляються стратегії та плани подальших дій, чи не вперше за багато десятків років помірковані праві обережно узгоджують тактичні дії з радикальними правими... Непопулярна влада прагне принаймні якогось успіху. Традиційна правиця мобілізується на захист своїх символів, з-поміж яких сім’я – один із засадничих.

Парламентські дебати за дражливою темою заплановані на 29 січня. Не виключено, що в цей день під стінами Національної асамблеї знову зберуться кілька сотень тисяч незгідних.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Персонажів цих дуже різних книжок об’єднує бажання, якщо не знайти коріння, то принаймні відшукати те, що прив’язує нас до минулого, утворює тяглість і допомагає сприймати смерть не як кінець, а як проміжний етап існування. Пошук себе через спробу зрозуміти іншого – вічна тема, тож від вторинності ці історії рятує лише оригінальність форми. Адже, будьмо чесними: зміст у літературі – справа другорядна.
  23 січня, Богдана Романцова
 • За підрахунками організаторів, учасниками Жіночого маршу стали понад 2,5 млн осіб у кількох сотнях маршів по всіх Сполучених Штатах Америки.
  23 січня, Ольга Ворожбит
 • Про напівзабуту історію масового знищення євреїв у Румунії та на підконт­рольних їй територіях у роки Другої світової війни, а також про європейську історичну пам’ять і причини того, чому частині сучасних румунських та молдовських політиків бракує сміливості визнати роль і місце своїх націй у Голокості, Тижню розповів швейцарський дипломат та історик Сімон Ґайссбюлер.
  22 січня, Ганна Трегуб
 • Як статус культурної столиці Європи змінює міську громаду: досвід Вроцлава
  22 січня, Анна Корбут
 • Як показує практика, хворіти в «ДНР» небезпечно для життя не лише з огляду на самі захворювання, а й зважаючи на рівень медицини, яка ще лишилася тут, в окупації.
  22 січня, Станіслав Васін
 • Під час інавгурації 45-го американського президента складно було знайти моменти, які б хоча б злегка не контрастували із його попередниками.
  21 січня, Ольга Ворожбит
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено