Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
11 квітня, 2012   ▪   Дмитро Калинчук   ▪   Версія для друку

«Прем’єрський» звіт Владімира Путіна: «Вам сподобається те, що я скажу!»

Російський прем’єр-президент пообіцяв наздогнати Японію, лише раз згадав про Україну і сперечався з депутатами Держдуми, які відважилися критикувати «старого» нового господаря Кремля
«Прем’єрський» звіт Владімира Путіна: «Вам сподобається те, що я скажу!»

«В РФ у 2 рази більше басейнів, ніж було в СРСР».

На початку свого звіту прем’єр-міністр Росії пригадав, що країна пройшла складний етап виборів і що тепер владі і опозиції треба спільно працювати на благо країни. На цьому погані новини завершилися і почався перелік досягнень, який дуже нагадував «рапорти» радянських часів про надої та настриги, мільйони тон та мільярди кубів.

ВВП Росії перевищив докризовий рівень; у Росії зросло населення; все більше родин приймають рішення про народження другової й третьої дитини; за 2008-2011 роки заробітна платня зросла у номінальному вираженні на 75%.... Прем’єр згадав, що в країні щороку відкривається 5000 спортивних об’єктів і порадував депутатів збільшенням кількості басейнів.

 

Перелічивши досягнення нинішні прем’єр-міністр Росії повільно перейшов до міркувань у майбутньому часі – почалося перелічування планів російського уряду. Звіт став все більше нагадувати передвиборчу програму.   

Путін наголосив, що важливо дати людям іншу роботу і забезпечити високі стандарти життя. Проти волі виникло питання, а нині вони які у країні, котра, судячи з попередніх слів Путіна, розвивається навіть краще за «загниваючий» Захід? Прем’єр зауважив, що йде нова хвиля технологічних змін, змінюється конфігурація глобальних ринків і що російські компанії мусять відповідати на ці виклики. Чи здатні вони відповідати зараз, Владімір Путні не уточнив. «Ми ставимо задачу зробити сто кроків уперед і піднятися зі 120 місця на 20-е. На 20-му місці зараз знаходиться Японія» - обіцяв Владімір Путін, немов би повторивши слова свого українського колеги. Той теж обіцяв ввести Україну в першу 20-ку з економіки. Проголосивши чудові плани прем’єр визнав, що нині за умовами ведення бізнесу Росія знаходиться на 178-му місці.

Цікавий нюанс цьогорічному звіту: прем’єр Росії лише єдиний раз згадав про Україну – коли сказав що в нашій державі збільшено пенсійний вік. Прем’єр підкреслив, що створення Митного союзу та ЄЕП лишається важливішою геополітичною та інтеграційною подією на пострадянському просторі з часів падіння СРСР. Він висловив надію, що інші країни на просторах СНД також приєднаються до ЄЕП, але конкретно не називав нікого.

Парламент уже місце для дискусій

Проте найбільш цікавим був не сам звіт, а дискусія після нього. Становище у Державній Думі  помітно змінилося після зимових акцій протесту на Болотній та Сахарова. Депутати задавали своєму ще прем’єр-міністру дуже різні питання, часто-густо гострі і критичні.

Почав депутат від ЛДПР Ігорь Лєбєдєв, який зауважив прем’єрові, що в результаті низки революцій Росію витіснили з Іраку та Лівії і що під питанням Сирія. Депутат поцікавився, коли ж Росія навчиться захищати свої інтереси? Відповідь Владіміра Путіна була розлога і малозрозуміла. Поміркувавши вголос про те, що якщо економіка буде гарно функціонувати, то в цілому Росія буде приваблива для співробітництва, він зробив висновок, що не дуже вірно, мовляв говорити про втрати. Треба – про недоотримані прибутки.

Депутат від «Єдиної Росії» Сергєй Крівоносов спитав, що планується зробити для вирішення проблем з міжнародною економічною ситуацією та цінами на нафту, в зв’язку з тим що економіка Росії сильно залежить від цін на вуглеводні? Владімір Путін у відповідь вигукнув «Ви наче не з «Єдиної Росії!» Після цього він спробував переконати депутатів, що всі соціальні ініціативи уряду не прив’язані до нафтогазових грошей.

Проте справжнє напруження в залі виникло, коли питання задала депутат від фракції «Справедливая Росія» Єлєна Драпенко, яка згадала про голодовку в Астрахані, де через масові порушення на виборах, мером міста був обраний кандидат від влади. Незгодні з цими результатами, головний кандидат від опозиції (власне від «Справедливої Росії») Олег Шеін та його прибічники оголосили голодування. Депутат від СР попросила прем’єра висловити своє людське ставлення до цієї ситуації. Владімір Путін відповів на це, що у голови уряду немає права відмінити результати виборів і дорікнув, що кандидат від опозиції почав голодування але не подав скаргу у суд. Відповідь прем’єра збурила фракцію Справедливої Росії. Вона у повному складі залишила зал засідань. Таких ексцесів Державна Дума РФ не бачила уже давно.

Читайте також: Як російська влада програла вибори в Ярославлі

Але найбільш цікаве питання для прем’єра Путіна приготувала знову таки фракція ЛДПР. Зауваживши що багато чого урядом зроблено не було, депутат Ян Зелінскій заявив що цифрами наведеними прем’єром дітей не нагодуєш. «На людей в уряді не можна покластися. Може пора оновлювати керівні кадри, авжеж альтернатива існує?» - спитав депутат. У відповідь Владімір Путін обійшовся загальними фразами. Знову нагадавши про нечувані успіхи уряду в зміцненні економіки, прем’єр туманно зауважив що оновлення кадрів передбачається і все залежатиме від кваліфікації кадрів. Було помітно, що відповідати на такі питання новообраному президентові і все ще чинному прем’єру було украй неприємно. Проте й подітися він нікуди не міг. Так само як не міг і дати чіткої відповіді, чому після перелічених ним досягнень депутати говорять що не можна довіряти урядові.

У кожному звіті є доля звіту

І лише наприкінці усього заходу почало відбуватися те, що й мало б походити на визначення «звіт уряду». В розмові з’явилася конкретика та обговорення недоліків економіки Росії. З трибуни Державної Думи почали одне за одним виступати керівники фракцій. Першим і найбільш імпульсивним серед виступаючих був лідер комуністичної партії РФ Геннадій Зюганов. Комуністи вже були ображені на прем’єра. Просторікуючи про збільшення виробництва курячого м’яса, прем’єр Путін пригадав: «Пам’ятаєте як раніше продавалися кури, сині. «Крилья совєтов» називалися?» У відповідь з місць комуністів почувся недобрий гамір.

 

Оперуючи цифрами та економічними викладками лідер комуністів напосів на прем’єра з валом критики. Тут урядові дісталося за все – за розвал високотехнологічних галузей часів СРСР, за сировинну орієнтацію економіки, за вивезення капіталу з Росії тощо. Лідер комуністів підкреслив що сучасна Росія фактично доїдає спадок що залишився від часів СРСР, а сучасна Росія, мовляв, нічого не збудувала.

Читайте також: Росія шукає нові підходи до НАТО

Тепер образився вже Владімір Путін. В своєму виступові, знову говорячи про виробництво м’яса, прем’єр наголосив, що ситуація в Росії краща за країни Заходу: «Назвіть мені бодай один такий проект у Європі такого масштабу. Не зможете. Немає таких проектів. Там деградація відбувається сьогодні. У всякому разі в сільському господарстві».

Нарешті дійшло до перепалки між прем’єр-міністром і депутатами-комуністами. Коли прем’єр-міністр РФ заявив що в СРСР не було спеціального м’ясного тваринництва депутати-комуністи гучно звинуватили Владіміра Путіна у брехні. Почалася словесна перепалка, в ході якої прем’єр сипав цифрами доказував свою правоту депутатам, які вигукували йому з місць.

Враження від звіту прем’єр-міністра Росії лишилося неоднозначне. З одного боку очевидно, що новообраний президент Росії всерйоз вважає, що в його країні все гаразд, а всілякі невдоволення депутатів та пересічних громадян з Болотної та Сахарова – не більш ніж між партійна політична боротьба та відома всім «рука Держдепу США». З іншого боку, складність ситуації у самій Росії вже стає очевидною для багатьох депутатів Держдуми. Поки що це невдоволення не просувається далі за окремі репліки з місць. Але як то кажуть, невелика біда – початок.

Очевидно й інше. На Владіміра Путіна чекає нелегке президентство. Депутат, які вже грубіянять йому в статусі прем’єра, навряд чи змінять своє ставлення після інавгурації. Невдоволення людей на вулицях передається у Держдуму і трансформується у критику депутатів. Можна бравурними цифрами заткнути рот депутатам у сесійній залі – дуже складно заткнути його мільйонам невдоволених громадян.


Матеріали за темою:

Реклама
Новини за темою
Останні публікації згорнути
 • Дострокові вибори у Великій Британії — несподіванка для всіх. Зокрема, і для кабінету Терези Мей
  27 квітня, The Economist
 • У Червоному корпусі КНУ ім. Шевченка в останні дні квітня можна зустріти багато історичних постатей, які навчалися тут сто років тому. Студенти історичного факультету оживили їх і ночами водять екскурсії, які стали настільки популярними, що ледве вміщають усіх охочих.
  27 квітня, Ганна Чабарай
 • Громадський активіст, лідер організації «Новий Вогонь» Дмитро Різниченко розповів про свій досвід виявлення фейкових ветеранських організацій, адаптацію учасників АТО до мирного життя і поділився прогнозами щодо третього Майдану.
  27 квітня, Дмитро Крапивенко
 • Як відбувається процес створення територіальних громад на звільненому Донбасі
  27 квітня, Єлизавета Гончарова
 • Боротьба з корупцією в Україні йде небувалими темпами. Підтвердження цього — сотні кримінальних проваджень і щоденні затримання ласих на легкі гроші громадян. І незначна обставина, що до в’язниці наразі потрапило зовсім мало зловмисників, хай нікого не бентежить. Маховик правосуддя лише набирає обертів, і зупинити його скоро буде просто неможливо. У це принаймні хотілось би вірити.
  27 квітня, Роман Малко
 • На фоні міжнародного, національний конкурс - за виключенням стрічки-переможиці - виявився відверто слабким.
  26 квітня, Олена Кухар
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено