Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
6 березня, 2012   ▪   Алла Лазарева   ▪   Версія для друку

Ольга Герасим'юк: «Путін не пробачить Януковича»

Народний депутат України, заступник української делегації в ПАРЄ Ольга Герасим'юк брала участь у місії спостерігачів Ради Європи на виборах президента Росії. Тиждень розпитав пані Ольгу про післявиборчі настрої в РФ, можливості формування реальної опозиції в цій країні та перспективи українсько-російських відносин
Ольга Герасим'юк: «Путін не пробачить Януковича»

У.Т.: Як ви схарактеризуєте післявиборчу ситуацію в Росії? Чи не бояться росіяни репресій, беручи до уваги арешти учасників демонстрацій у Москві та Санкт-Петербурзі, що відбулися відразу після оголошення перемоги Путіна?

– Післявиборча ситуація в Росіі, на мій погляд, є продовженням передвиборчої, точніше кажучи, міжвиборчої. У період між виборами в Думу та на посаду президента країна дала знати на всіх своїх просторах, що вона вже не та, на яку розраховував режим. Не здається мені, що затримання мітингувальників посилює страх, це радше поглиблює зневагу до режиму й нелюбов до старого-нового лідера, який, певне, й сам у депресії. Його сльоза, яку він пустив, виступаючи на Манежній площі після завершення голосування, видала, що він нервує, та й перемога його нервова та суєтна. Ситуація в Росії така, що на думку такого нового народу доведеться зважати, позаяк його вже не запакуєш до автозаків. Надто багато нелюбові відчув переможець.

У. Т.: Яке враження справляють на вас нові лідери опозиції, зокрема Алєксєй Навальний та Міхаіл Прохоров, який щойно пообіцяв у своєму блозі в живому журналі «впритул зайнятися політикою» та створити нову політичну силу ?

– Навального знову затримали на площі вчора ввечері... Загалом він цікавий персонаж сучасної Росіі. Його часом називають «етнічним націоналістом», він має добрий гумор, старі політики від опозиціі ревнують до нього, тому що Навальний може стати лідером команди, яка колись здобуде владу. Він прагне, попри те, що блогер і з'являється на сторінках глянцю, не прив'язувати свій бренд до «розлютованих громадян» і «креативного класу», а позиціонувати себе більш народним. Це нетиповий для Росіі політик. Його виступи мають відтінок продуманості, тому до нього дехто ставиться з недовірою: а чи не проект він чийсь? Навальний має шанс стати одним із перших лідерів у вакуумі, що наразі зяє в опозиційних лавах.
Прохоров справді збирається створити партію. Я була на зустрічі з ним і думала про те, що він точно набере голоси тих, хто не має за кого голосувати із запропонованого меню. Він не представляє опозицію, що вийшла на площі, хоч і прийшов учора на Пушкінську. Він дуже багатий і не приховує своїх зв'язків з урядом. Як політик невиразний і нехаризматичний. Недарма говорять лише про його дуже високий зріст і відсутність дружини, адже більше нема про що.

Читайте також: Президентські вибори в РФ : «каруселі», «печиво» і сльози Путіна

У. Т.: Як часто в розмовах з росіянами порушується помаранчева тема? Якої думки ваші російські співрозмовники про Україну та уроки Помаранчевої революції? 

– Помаранчева «чума» й «зараза» – це постійна тема останніх місяців у дискусіях, шоу, в закликах влади «умєрєть под Москвой» і не дати їй поширитися Росією. Українські уроки аналізують, до них повсякчас повертаються й на них посилаються. Але Росія не Україна. В її верхніх ешелонах багато грошей і наразі чимало природних ресурсів, завдяки яким вона має силу, безкрайню силу. У кожному суб'єкті федерації своя ситуація. Росія прожила 12 років під Путіним, а це позначилося на країні, вона має високоорганізований мозок – інтелектуальні еліти, що вже засвідчила свою незгоду з усім вищенаведеним, в ній сформувався «креативний клас», та має свій шлях. Але на вході до клубу, де відбувалася артова імпреза, мені сказали: «Добро пожаловать, нам нужны оранжевые люди!..» Це до того, що наша ідея жива. Однак, як написав один росіянин, «на Майдане отбирали власть, а на Болотной стоят за институты...» Росія йде власним шляхом

У. Т.: Як, на вашу думку, розвиватимуться українсько-російські відносини найближчим часом? Експерти вважають,  що Путін якомога швидше почне затягувати Україну до Митного Союзу.

– Відносини між Україною та Росією залишатимуться так само важкими. Підстави для інших підходів не виникли. Росія на порозі багатьох змін. Втримати цю імперію цілою – неабиякий виклик для ВВП. А тут іще ми, на яких уже таку кількість засобів витрачено, докладено зусиль і заведено технологій. Путін не пробачить Януковича. ВВП нервує, а в нервах немає тверезості. Янукович потрапив у пастку. А в цьому стані немає рятівного вибору, крім як здатися. Чи дасть йому здатися суспільство – ось у чім річ. Це питання й того, куди прямує далі Україна з її безгрошів'ям, втратою зовнішніх друзів, так і не визрілими демократичними основами? Ми, як і до виборів у Росії, перебуваємо на тій самій точці, де наша влада пришвартувала свою яхту в стразах...


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • За якою траєкторією вже понад 25 років іде студентський рух у країнах колишнього СРСР
  23 липня, Арсеній Сітніков
 • Хіт-парад 12-2, «Червона рута» в Севастополі, касети-фірмачі та інші радощі середини 1990-х
  22 липня, Сергій Харинович
 • Погодьтеся, вести довгі розмови про систему правосуддя в невизнаній «республіці» доволі дивно. Які закони можуть бути на території цілковитого беззаконня та невизнаності? І саме це найбільша перешкода з усіх можливих. Можна запастися ліками, можна подбати про харчі, але як можна будувати життя там, де не дотримують законів?
  22 липня, Вікторія Малишева
 • Сильна кураторська команда готує в Америці нову виставку сучасного мистецтва, яку вже готові «авансом» порівнювати з німецькою Документою. Втім, із останньою цьогоріч не все так райдужно, як прогнозували на початку літа.
  21 липня, Олена Кухар
 • Молоду людину араби називають словом «шаб» або «шаба». Множина «шабаб» (молодь) вживається дуже часто і в літературній, і в розмовній мові, а також у різних діалектах: «шабаб хоче того», «шабаб протестує», «шабаб мігрує».
  21 липня, Михайло Якубович
 • Ще з часів Середньовіччя університети вважалися особливим середовищем, а ті, хто там навчався, нерідко конфліктували з містом. В Університеті Болоньї перший студентський рух виник ще в XIII столітті, більше ніж за 500 років до того, як схожа солідарність з’явилася в будь-якому іншому університеті. Звісно, у студентів тієї епохи вимоги були значно меркантильнішими, ніж у їхніх наступників у XX столітті, й стосувалися передусім власної безпеки. Тоді вони ще не прагнули впливати на викладачів чи міняти світ.
  21 липня, Ольга Ворожбит
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено