Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
16 серпня, 2011   ▪   Спілкувалася: Алла Лазарева   ▪   Версія для друку

Французькі «зелені» вважають процес Тимошенко «політичною помстою»

Політична партія «Європа – Екологія – Зелені» є однією з небагатьох політичних сил у країні, що збільшує коло симпатиків
Французькі «зелені» вважають процес Тимошенко «політичною помстою»

Нещодавно, вдаючись до процедури попередніх виборів, вона перша у Франції визначилася з кандидатом на президентські вибори. Ним стала досить популярна в колах інтелігенції фаховий слідчий Ева Жолі. Речник із міжнародних питань партії «Європа – Екологія – Зелені» Жан-Філіпп Маньян розповів Тижню про бачення української ситуації з боку своєї політичної сили

У.Т.: Чи відстежує партія «Європа – Екологія – Зелені» процес над Юлією Тимошенко? Якщо так, то якими є ваші спостереження?

- Позиція нашої партії має кілька нюансів. На першому плані, насамперед, ми зазначаємо, що Україна, схоже, не дотримується демократичного правового стандарту. Ми, звичайно, не володіємо цілою повнотою інформації. Але з того, що можемо дізнатись і проаналізувати, справа радше бачиться як політична помста за поразку в Помаранчевій революції, ніж як неупереджене судочинство. Виникають сумніви щодо незалежності української судової системи. Другий план проблеми – досить суперечлива особистість пані Тимошенко. Вона втілює несправджені сподівання українців на зближення із західними демократіями, їхнє розчарування помилками «помаранчевої» влади. Також існують усі ці неоднозначні питання газових контрактів. Чого ми зичимо Україні – це насамперед справедливого суду для кожного. Незалежно від того, йдеться про зразкових, неоднозначних чи навіть поганих політиків. Ми бажаємо українцям збудувати справжню правову державу й вирішувати питання доступу до влади шляхом демократичних дебатів, а не використанням судових інституцій.

У.Т.: Комісар із розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле зазначив якось, що з-поміж держав-учасниць Європейського Союзу немає одностайності стосовно перспективи членства України. Яка позиція вашої партії?

- Стати кандидатом до ЄС – це, насамперед, відповідати європейським політичним та правничим стандартам, поділяти відповідні цінності. У цьому сенсі сьогоднішня Україна ще не готова до статусу кандидата. Виходячи, зокрема, й із ситуації довкола політичних опонентів влади, яких утримують за ґратами. На глибшому рівні, ми вважаємо, що за історичними, географічними та культурними критеріями Україна є частиною Європи. Якщо відповідні реформи буде здійснено й загальних критеріїв дотримано, я не бачу перешкод до набуття статусу кандидата.

У.Т.: Досить часто в розмовах із французькими політиками доводиться чути, що кандидатство України до ЄС було б небажаним через імовірне незадоволення Росії...

- Ми не вважаємо, що треба озиратися на Москву, визначаючи політику стосовно Києва. Інакше справи бачаться так, ніби й не було 20 років його суверенітету. Зрозуміло, що за всім цим стоять питання енергетичної залежності, ми це добре бачимо й зі справи Тимошенко. Та все ж критерієм ставлення до України має бути лише відповідність демократичним стандартам і цінностям. Саме тому ми вважаємо, що треба засуджувати недемократичну практику, привертати увагу громадськості до диспропорції в судових переслідуваннях опозиціонерів, чинити тиск на президента Януковича, який усе це дозволяє або заохочує...

У.Т.: Його, можливо, надихає приклад колеги-сусіда Лукашенки, який позачиняв у в’язницях багато незгодних і безперешкодно править собі далі...

- Ті, хто під першим-ліпшим приводом кидає за ґрати опозиціонерів, не мусять називати себе захисниками демократії...

У.Т.: Франція однією з перших відреагувала на арешт Юлії Тимошенко, але поки що – на рівні речника Міністерства закордонних справ. Як ви вважаєте, якщо екс-прем’єр так і залишиться в неволі, чи реально чекати від Парижа реакції на вищому рівні? Наприклад, із боку прем’єр-міністра чи президента країни?

- Ви бачите, що нинішня економічна та політична ситуація у світі дуже непроста. І що Євросоюз, на жаль, не має злагодженої єдиної міжнародної політики. Отже, держави реагують на події за кордоном кожна по-своєму. Стосовно Франції, особисто я не хотів би, аби моя країна демонструвала байдужість до чужих проблем. Вважаю, якщо ця диспропорційність в українському правосудді триватиме, треба буде далі чинити тиск на президента Януковича. На міжнародному рівні також. Не заради особисто Юлії Тимошенко. Річ не в персоналіях, а в майбутньому політичному устрої України, яка є сусідкою ЄС.

У.Т.: Чи можна сподіватися, що французький президент знайде на це час?

– Якщо проблему не буде вирішено, доведеться його потурбувати.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Дізнайтеся, скільки може коштувати ваша квартира – на DOM.RIA запрацював новий сервіс «Калькулятор вартості нерухомості».
  13 грудня,
 • Як український бізнес завойовує ринок ЄС
  13 грудня, Максим Віхров
 • У момент російської анексії Криму на півострові проживало понад 4 тисячі українських дітей-сиріт. Виїхати вдалося одиницям, решті ж Росія автоматично нав’язала своє громадянство. Україна не отримує жодної інформації про цих дітей і не має механізмів для повернення їх з окупації.
  13 грудня, Ганна Чабарай
 • Війни із незаконними забудовами в Одесі мають довгу історію. Однак, на відміну від інших міст, тут у них свої, регіональні нюанси.
  12 грудня, Станіслав Козлюк
 • Печерський райсуд відмовився обрати будь-який запобіжний захід екс-голові Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі.
  12 грудня, Андрій Голуб
 • Британські виборці забули, що мирна угода з Північною Ірландією ґрунтується, зокрема, на членстві обох сторін у ЄС
  12 грудня, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.