Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
9 вересня, 2017   ▪   The Economist   ▪   Версія для друку

The Economist: Портрет покупця

Бідні екстраверти більше витрачають на статусні предмети
Матеріал друкованого видання
№ 35 (511)
від 31 серпня
The Economist: Портрет покупця

Навіть коли грошей у кишені мало, предмети розкоші залишаються спокусливими. Купівля дорогого одягу або сесії гри в гольф не просто дає змогу людині почуватися краще, а й може підвищити її статус в очах друзів та партнерів. А для тих, у кого цей статус у повсякденному житті не надто високий, такий досвід стає ще важливішим. Дослідники давно помітили, що особи з низькими доходами витрачають більшу частину заробленого на речі, які вважають статусними, ніж ті, у кого грошей удосталь. Утім, Блейн Ландіс та Джо Ґледстоун з Університетського коледжу Лондона у своєму новому дослідженні припускають, що це твердження не стосується кожного однаково. Серйозний вплив на те, як люди реагують на бідність, має різниця в характерах. 

У науковій праці, нещодавно опублікованій у журналі Psychological Science, Ландіс та Ґледстоун проаналізували дані понад 700 банківських рахунків британців за 2014 рік. Учені розподілили здійснені їхніми власниками покупки на категорії: з високим статусом (поїздки за кордон, електронні товари тощо) і низьким (витрати в магазинах вживаної техніки й знижок). Потім порівняли результати з тестами на визначення типу особистості, які пройшли власники рахунків.

У жодній із груп особливих марнотратів не виявилося: за статусні речі учасники платили лише кількасот фунтів щороку (див. «Світ у магазині»). Але результати дослідження підтвердили припущення, що екстраверти, на відміну від інтровертів, витрачають більшу частину свого доходу на предмети й послуги розкоші. Попередні подібні дослідження показують, що відкритіші до спілкування люди переймаються своїм статусом більше, ніж ті, хто замкнений у собі. Тож такий результат навряд чи когось здивує.

Ландіс та Ґледстоун також з’ясували: що відчутніша різниця в доходах, то більший розрив між різними групами. Екстраверти з річним доходом £10 850 ($17 780) 2014-го в Британії витрачали на статусні товари приблизно на 65% більше, ніж інтроверти з таким самим рівнем доходу. Ті, хто заробляли £28 470, витрачали лише на 14% більше за інтровертів із такими самими заробітками. Це дало змогу зрозуміти, наскільки важливим для екстравертів є зов­нішній вигляд. 

Ландіс вважає, що така інформація є корисною для політиків, адже сприятиме розробці універсальних рекомендацій, щоб допомогти людям із низьким доходом у питаннях управління своїми статками. Дослідник припускає, що механізм, який враховує тип особистості людини, може бути ефективнішим. Схоже, це так. Але складно уявити собі, як пересічна особа, хоч би якою відкритою вона була, дозволить державному інспекторові виміряти рівень власної екстравертності. 

© 2011 The Economist Newspaper Limited. All rights reserved

Переклад з оригіналу здійснено «Українським тижнем», оригінал статті опубліковано на www.economist.com

 
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • У двох звільнених містах Донеччини - Слов’янську та Краматорську - вже більше двох років виконують проект із забезпечення житлом пільговим категоріям переселенців та місцевих мешканців. Будівництво обросло скандалами, бо гроші, які виділив Євросоюз, витрачені, а жодний з п’яти гуртожитків так і не зданий в експлуатацію. Тиждень.ua поспілкувався з колишнім технічним керівником проектів в обох містах Леонідом Ліщуком, який довів свою точку зору на корупційні схеми, свідком яких він став.
  26 вересня, Єлизавета Гончарова
 • Антон Цедік, боєць «Донбасу» з позивним Еней, передчував війну на Сході задовго до її початку й сповна виконав свій обов’язок воїна
  26 вересня, Олекса Коба
 • На які тенденції вказують результати парламентських виборів у ФРН
  25 вересня, Юрій Лапаєв
 • Розмовляю з приятелькою. Розмова точиться навколо майбутнього(через рік) вступу її доньки до вишу – треба вже обирати, куди йти. Батьки обмірковують вступ до російських університетів. Я цікавлюся, чому, бо знаю, що зараз багато росіян навпаки їдуть вчитися до нас – у нас дешевше в рази, а підтвердження місцевого диплому потім у Росії обійдеться смішною сумою. Тобто економія очевидна.
  25 вересня, Вікторія Малишева
 • Що спонукає сучасні демократичні країни вдаватися до певного обмеження свобод
  25 вересня, Юрій Лапаєв
 • Китай називає себе світовою державою. Усе завдяки Сі Цзіньпіну
  24 вересня, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено