Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
12 травня, 2017   ▪   Підготувала: Анна Корбут   ▪   Версія для друку

Захист бізнесу, податки, імміграція: Дональд Трамп про свою економічну політику

The Economist поспілкувався з президентом США Дональдом Трампом та міністром фінансів Стівеном Мнучіном про економічну політику Білого Дому
Захист бізнесу, податки, імміграція: Дональд Трамп про свою економічну політику

Пріоритетними напрямками Трамп назвав захист американського бізнесу через інструменти торгівлі, обмеження нелегальної імміграції, податкову реформу та заміну плану медичного страхування Obamacare.

У питанні торгівлі Трамп планує домогтися «взаємності» в угодах про зони вільної торгівлі між США та іншими країнами, тобто запровадити ввізне мито на імпортні товари, які раніше в межах цих угод не оподатковувалися. Як приклад Трамп згадує Угоду про північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA) і називає її «однобокою», тобто такою, що грає на користь Канади і Мексики, але не США. «Я збирався припинити дію NAFTA минулого тижня (про такі плани Білий дім оголосив у кінці квітня – Ред.)... на шість місяців… Але тоді інформація про це поширилася і вони (прем’єр міністр Канади та президент Мексики – Ред.) подзвонили мені з інтервалом у десять хвилин». За словами Трампа, Джастін Трюдо і Енріке Пенья Нієто запитали його, чи можливо переглянути угоду, а не скасовувати.

«Наразі у США торговий дефіцит із Мексикою становить майже $70 млрд. З Канадою – близько $5 млрд. 35 років тривають переговори з приводу деревини, що імпортується з Канади… для США це було жахливо», - каже у інтерв’ю Трамп.

До слова, за даними Офісу торгового представника США, у  2016 році дефіцит торгівлі американськими товарами з Канадою становив $12,1 млрд, а профіцит у торгівлі послугами з Канадою - $24,6 млрд.

Також Трамп назвав «жахливою» торговельну угоду з Південною Кореєю, над якою працювала Гілларі Клінтон.

Як конкретно має виглядати переглянута NAFTA, Трамп не сказав.

Утім, президент США не впевнений, що його концепція зміни у торгівлі США означає також безповоротну зміну в позиції Республіканської партії з питань торгівлі.

Читайте також: Нова ядерна бомба Дональда Трампа

Стосовно імміграції, Трамп пояснив, що хоче «зупинити нелегальну імміграцію…, але прагне, аби люди їхали до країни легально, в залежності від своїх заслуг».

«Потужні такі системи мають дві країни – Австралія та Канада. Мені вони подобаються, адже ці системи дуже сильні, дуже хороші… Я цілком хочу, аби до нас приїжджали талановиті люди… які будуть робити тут свій внесок… а не будуть отримувати будь-яких субсидій у нашій країні щонайменше протягом п’ятирічного періоду», - сказав Трамп.

Коли йдеться про плани з реформування податкової системи США, перше питання журналіста прозвучало так: «Ви не проти, якщо ваш план податкової реформи збільшить бюджетний дефіцит США?». Коли Трамп представив свій план переформатування американських податків, у ньому він закликав до різкого скорочення податків, але запропонував скромне збільшення альтернативних надходжень до бюджету, які б мали компенсувати недодані фіскальні платежі. За оцінками економістів, яких опитали для матеріалу New York Times,за наступне десятиліття бюджетний дефіцит США (нинішній Майя Маꥳнес із Комітету за відповідальний федеральний бюджет назвала «уже найгіршим за весь час з Другої світової») зросте в результаті на трильйони доларів. «Це називається «вливанням у зростання», - відповів Трамп. – Якщо цього не робити, то податків ніколи не знизити». Частково компенсувати втрату надходжень від такого кроку Трамп сподівається скороченням витрат на охорону здоров’я, обумовлену в його законопроекті на заміну системи Obamacare.

Читайте також: Після атаки. Тріумф Трампа та нові загрози

«Економічне зростання за адміністрації Трампа може збільшити надходження до бюджету на $2 трлн за десятирічний період. Тож такі стимуляційні заходи в короткостроковій перспективі ведуть до зростання далі» - додав міністр фінансів США Стівен Мнучин, який теж був присутній на інтерв’ю.

«Якщо наші компанії виїжджають з країни, то роблять вони це з багатьох причин, але одна із серйозних – це те, що настільки високі податки, - пояснив свою позицію Трамп. – Коли вони виїжджають будь-куди, то звільняють усіх працівників у США, сподіваючись, що збиратимуть машини чи кондиціонери деінде, а тоді везтимуть цей продукт до нашої країни без податку. Такого більше не буде. За це їм доведеться заплатити величезне мито, близько 35%», - додав він.

Ще одне заплановане нововведення – спрощення процедури репатріації коштів, які компанії заробили за кордоном.

 

 
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.