Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
20 квітня, 2017   ▪   Юрій Лапаєв   ▪   Версія для друку

Українська справа у Гаазі – передбачуваність та збалансованість

Мінімальна увага світових ЗМІ пояснюється відсутністю резонансних рішень в Гаазі.
Українська справа у Гаазі – передбачуваність та збалансованість

Західні ЗМІ не дуже активно коментують рішення суду ООН за позовом України проти Росії щодо запобіжних заходів. Це ймовірно пов’язано із передбачуваністю відмови у тимчасових обмежувальних заходах, на яких наполягала українська сторона. При цьому рішення суду називають радше збалансованим по відношенню до обох учасників процесу.

Так, автори американського видання «Voice of America» підкреслюють позитивні оцінки як українських так і російських дипломатів, які отримало рішення міжнародного суду. Крім того, акцентувалася увага на тому, що Росія вже встигла відмовитися від юрисдикції суду, який наразі немає ефективних важелів впливу на Кремль. Це, на думку експертів видання, викликано тим, що російська влада приділяє значну увагу будь-яким міжнародним процесам за участі країни. І задля збереження певної репутації в світі, Кремль буде намагатися уникати всіх судових справ, в яких Росія може бути покарана за порушення міжнародного права.

Читайте також: Клімкін пояснив, як діятиме Україна після рішення суду ООН за позовом проти РФ

Інше американське видання USA Today звертало увагу на тривалості розгляду матеріалів міжнародним судом. За даними авторів, подібні справи можуть тривати роками, що підтверджується аналогічним позовом Грузії проти РФ.

У свою чергу, The Washington Post називає перемогою для України те, що судді на цьому проміжному етапі визнали обидва обвинувачення такими, що відносяться до їхньої юрисдикції. Також повідомляється про позитивне для нашої країни рішення щодо необхідності зняття обмежень функціонування кримськотатарського Меджлісу.

Читайте також: У МЗС озвучили наслідки рішення суду ООН у справі за позовом України проти РФ

Оголошення вердикту щодо тимчасових заходів до завершення розгляду судової справи, на відміну від початку процесу, не викликало значного інтересу іноземних мас-медіа. Це означає необхідність послідовної роботи державних інститутів України, насамперед, МЗС та МІП з висвітлення ходу процесу та доведення позиції й доказів української сторони в світі. Адже відсутність міжнародної реакції може зіграти не на користь Україні в цьому процесі.

 
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.