Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
12 грудня, 2016   ▪   Ольга Ворожбит   ▪   Версія для друку

Світ про Україну: “зомбі”-банки, корупція та стратегічне партнерство з Польщею

Минулого тижня більшість міжнародних ЗМІ роздумували про ефективність фінансової допомоги Україні, а польські — про символічний візит президента Петра Порошенка до Варшави
Світ про Україну: “зомбі”-банки, корупція та стратегічне партнерство з Польщею

На Заході зростає розчарування тим, як Україна бореться з корупцією. Про це пише німецьке видання Die Welt. Це розчарування, на думку авторів статті, починає набирати певного вигляду і вперше підіймається питання про “значимість” фінансової допомоги Україні.

Die Welt у цьому матеріалі спирається на звіт Європейського суду аудиторів , який з'явився минулої середи і де йдеться про те, що мільярди “європейської допомоги країні мали невеликий вплив”. Крім того, у звіті йдеться про те, що боротьба з корупцією загальмувалася, оскільки “правоохоронні органи є недостатньо незалежними від уряду, впливу олігархів та політичних партій”. Не оминає звіт увагою і конфлікт на Сході України, який ще більше загострив економічні та фінансові проблеми.

Видання пише, що в питанні допомоги йдеться про немаленькі суми. За період з 2007 до 2015 року допомога ЄС склала 1,6 млрд євро та у вигляді макрофінансових позик 3,4 млрд євро. Крім того, Україна також отримала допомогу від МВФ і ця організація також зараз ставить під питання ефективність своєї допомоги.

“Будь-хто, хто знається на цій країні, очевидно більше їй не довіряє. Особливо ті іноземні експерти, яких Порошенко просив про допомогу. Тепер вони звільняються”, - пише видання. І додає, що нещодавно у відставку подала не лише Хатія Деканоїдзе, але й “батько” грузинських реформ та голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі. Далі видання перераховує усіх реформаторів, іноземців та українців, які побували в уряді з часу Революції Гідності, але здалися і подали у відставку. На думку видання, така тенденція недивна, зважаючи на те, що Україна займає 130 місце серед 167 країн у Індексі корупції від Transparency International.

Видання також зазначає, що Захід дуже довго дивився на Україну крізь рожеві окуляри. “Важко перебільшити, наскільки російська агресія гальмує прогрес. Але так само складно перебільшити, наскільки сама країна стояла на своєму шляху всі роки до втрати Криму у 2014 році і далі продовжує це робити”, - зазначає видання.

Читайте також: Нова стара проблема Східної Європи: корупція

Ця публікація не єдина, яка вказує на повільну і недостатню роботу української влади у подоланні корупції. На сайті BBC з'явився матеріал із заголовком “Корупція псує українське військо”. У статті також йдеться про масовий відхід з уряду групи реформаторів, які туди прийшли після Революції Гідності. Видання цитує екс-директора департаменту оборони та безпеки Мінекономрозвитку Віктора Плахуту, який також покинув свою посаду через те, що у департаменті йому доводилося виконувати завдання, що “задовільняли чиїсь особисті інтереси та корупцію”.

Як зазначає BBC, звинувачення Плахути з'являються у дуже “чутливий” для України час, коли в ЄС знову наростає “втома від України”.

“Якщо вони (екс-реформатори, такі як Віктор Плахута — Ред.) мають рацію і високопосадовці незаконно збагачувалися за рахунок військових дій, то це може серйозно підірвати довіру до президента Петра Порошенка та нинішнього уряду”, - пише видання.

Читайте також: Корупція в Україні: що потрібно розуміти і що потрібно робити?

Польські ЗМІ писали минулого тижня про візит президента Порошенка до Польщі. Багато хто відзначав символічність того візиту, адже він відбувався у день 25-річчя визнання Польщею української незалежності. Оглядачка журналу “Polityka” Ягєнка Вільчак, зокрема, пише: «Візит Порошенка до Польщі був важливим, тому що Україна стає все більше і більше покинутою Європою та США».

Оглядачка також відзначає, що Польща має особливе значення для України, особливо, зараз після перемоги Дональда Трампа на виборах у США.

“Якщо початково мало хто вірив, що проект доброго чи стратегічного партнерства вдасться, то тепер таких сумнівів нема. Порошенко бачить та розуміє роль польського сусідства краще ніж будь-коли. Можна сказати,що це синдром Трампа: раптово змінилася політична ситуація у світі, реверанси Трампа у бік Москви і обіцянки його передвиборчої кампанії лякають українців тим, що підтримка США, яку вони до цього мали, або ослабне, або зовсім зникне”, - пише Вільчак

Читайте також: Валентин Наливайченко: «У країні не реванш, а бездіяльність. Її мета — продовжувати злочинні схеми»

Агентство AFP пише про «зомбі-банки», які намагається закрити Нацбанк, але вони продовжують виживати. “зомбі-банки захопили фінансову систему збіднілої країни за допомогою корумпованих судів”, - пише видання.

Агентство також згадує про звіт Європейського суду аудиторів, як і попередні публікації, який визнає Україну найбільш корумпованою країною Європи і про те, що Україна потребує допомоги міжнародних донорів, зокрема, МВФ, аби “стабілізувати свій рух після дворічної рецесії”.

“Але однією із основних вимог МВФ для отримання додаткових кредитів в рамках його програми по наданню Україні позики у сумі 16,2 мільярда євро є те, що Україна має закрити проблемні банки” - зазначає видання і додає, що Нацбанку вдається долати цю проблему зі змінним успіхом.

У статті зазначається, що банкам вдається оскаржувати рішення НБУ завдяки корумпованості судів, а це створює загрозу для всього фінансового сектору.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Хіт-парад 12-2, «Червона рута» в Севастополі, касети-фірмачі та інші радощі середини 1990-х
  22 липня, Сергій Харинович
 • Погодьтеся, вести довгі розмови про систему правосуддя в невизнаній «республіці» доволі дивно. Які закони можуть бути на території цілковитого беззаконня та невизнаності? І саме це найбільша перешкода з усіх можливих. Можна запастися ліками, можна подбати про харчі, але як можна будувати життя там, де не дотримують законів?
  22 липня, Вікторія Малишева
 • Сильна кураторська команда готує в Америці нову виставку сучасного мистецтва, яку вже готові «авансом» порівнювати з німецькою Документою. Втім, із останньою цьогоріч не все так райдужно, як прогнозували на початку літа.
  21 липня, Олена Кухар
 • Молоду людину араби називають словом «шаб» або «шаба». Множина «шабаб» (молодь) вживається дуже часто і в літературній, і в розмовній мові, а також у різних діалектах: «шабаб хоче того», «шабаб протестує», «шабаб мігрує».
  21 липня, Михайло Якубович
 • Ще з часів Середньовіччя університети вважалися особливим середовищем, а ті, хто там навчався, нерідко конфліктували з містом. В Університеті Болоньї перший студентський рух виник ще в XIII столітті, більше ніж за 500 років до того, як схожа солідарність з’явилася в будь-якому іншому університеті. Звісно, у студентів тієї епохи вимоги були значно меркантильнішими, ніж у їхніх наступників у XX столітті, й стосувалися передусім власної безпеки. Тоді вони ще не прагнули впливати на викладачів чи міняти світ.
  21 липня, Ольга Ворожбит
 • Як голосування за недоторканність викрило неформальні зв’язки в Раді, які можуть виявитися міцнішими за будь-яку партійну дисципліну
  21 липня, Денис Казанський
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено