Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
5 квітня, 2016   ▪   Підготувала: Ольга Ворожбит   ▪   Версія для друку

Експерти: Україна має стати активом для європейського енергетичного сектора, а не тягарем

4 квітня у стінах аналітичного центру Atlantic Council у Вашингтоні відбулося обговорення щодо розвитку українського енергетичного сектора за участі відомих експертів Андерса Аслунда та Едварда Чоу, депутата Верховної Ради Ольги Бєлькової та голови енергетичної компанії Frontera Resources Corporation Стіва Нікандроса.
Експерти: Україна має стати активом для європейського енергетичного сектора, а не тягарем

Ключовим під час обговорення була доповідь старшого наукового співробітника Атлантичної Ради Андерса Аслунда. Основним меседжем його доповіді було те, що Україна протягом останнього року вже багато зробила у плані реформування свого енергетичного сектора, однак звісно ж повинна продовжити розпочате. Експерт виділив основні пункти щодо того, що треба ще зробити:

1) Усі ціни на енергетичні ресурси мають бути уніфіковані;

2)Потрібно розвинути енергетичні ринки;

3) Україні потрібен незалежний енергорегулятор;

4) Потрібна повна прозорість дій в енергетичному секторі;

5) Розділити Нафтогаз, про що дискусії тривають вже давно

6) Відкликати газові контракти з Росією, укладені у 2009-му

На думку Аслунда, одним із найважливіших елементів у реформуванні українського енергосектора є припинення купівлі російського газу. “Це в по суті корупційний метод і спосіб купівлі українських політиків”, - вважає Аслунд. Фірташ, на його думку, був по суті російським агентом у торгівлі України з Росією, адже у нього були “російські гроші, щоб купувати українських політиків”. Європейську спільноту Аслунд закликає до більшої наполегливості у проведенні розслідування щодо Газпрому, адже окрім того, що це свідчитиме про відсутність подвійних стандартів у роботі з клієнтами, це також буде і спосіб підтримати Україну на міжнародному рівні. “Не багато країн є настільки корумпованими і настільки відкритими у тому, щоб говорити про це. Такий підхід має бути добрим ґрунтом для проведення реформ в Україні”. - підсумував Аслунд.

Читайте також: Відкладена революція

З українського боку була присутня депутат Верховної Ради, заступник голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Ольга Бєлькова. Вона погодилася з Аслундом у тому, що Україні необхідний новий незалежний енергорегулятор.“Якщо прибрати корупцію із енергетичного сектора, це прибере 80% корупції з України в цілому”, - вважає вона.

На відміну від Аслунда, Бєлькова вважає, що Україні потрібна допомога через інвестиції у видобуток енергоресурсів. “Нам потрібно збільшити можливості виробництва власних енергетичних ресурсів”, - вважає вона. На думку депутата, Україна може видобувати достатньо газу, але для розвитку цієї галузі потрібні інвестиції.

На думку Стіва Нікандроса, представника приватного сектора на цій дискусії, чия компанія працює у причорноморському регіоні, Україна  має величезний потенціал у видобутку газу.

“70 мільйонів кубометрів газу Україна виробляла на початку 80-х і разом із новим притоком інвестицій могла б стати ключовим експортером газу до Європи.

Читайте також: У кого вчитися

Більш скептичним щодо розвитку енергетичного сектора в Україні виявився старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних студій Едвард Чоу. На його думку серед проблем в Україні на сьогодні є відсутність об'єднаної команди реформаторів в енергетичному секторі. Він погодився із попередніми учасниками дискусії щодо необхідності відкликання газових договорів 2009-го року. Також, на його думку, потрібно реформувати НАК “Нафтогаз”. “Я б підірвав Нафтогаз. Реформувати державну компанію дуже складно”, - зіронізував він. Чоу також підтримав попередніх спікерів щодо великого потенціалу України у секторі газовидобування. Утім, на його думку, основна проблема України у цій галузі не геологія як вважає багато експертів: “Україна має досить можливостей, що стати енергетично незалежною”, - вважає він. Для того щоб це здійснити потрібна політична воля і міжнародна спільнота може допомогти у розвитку цих можливостей. “Україна має стати активом для європейського енергетичного сектора, а не тягарем”, - підсумував Чоу.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.