Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
30 листопада, 2015   ▪   Спілкувалася: Анна Корбут   ▪   Версія для друку

Вільям Тейлор: «Нічого з того, що Путін міг би зробити у Сирії, не допоможе йому в українському аспекті»

Тиждень запитав у колишнього посла США в Україні, а нині віце-президента Центру постконфліктного миру і стабільності Інституту миру США (Вашингтон) і члена правління Фонду Східна Європа, про можливі компроміси США з Росією щодо Сирії та позицію щодо України з огляду на такий розвиток подій.
Вільям Тейлор: «Нічого з того, що Путін міг би зробити у Сирії, не допоможе йому в українському аспекті»

Як, на Вашу думку, США зокрема і НАТО загалом реагуватимуть на нинішнє зростання напруження між Росією і Туреччиною?

Гадаю, що для США важливо підтримати Туреччину як союзника НАТО. Альянс має постати об’єднаним фронтом.

Ми знаємо, що Росія вже не вперше порушила повітряний простір НАТО, територіальну цілісність і суверенітет сусідньої країни. Знаємо, що вона незаконно анексувала Крим і заслала сили на Донбас. Тож знаємо, що Росія становить проблему, загрозу системі міжнародної безпеки, яка зберігала мир в Європі з кінця Другої світової війни – або, принаймні, з часів холодної війни.  

Читайте також: Війни не буде? Експерти про турецький інцидент

При цьому ніхто не зацікавлений у війні між Туреччиною і Росією або між Росією і НАТО. Відтак важливим буде тиск на росіян, аби вони відступили, зробили переоцінку і деескалацію у всіх регіонах, де порушують територіальну цілісність сусідів.  

Нещодавній візит французького президента Олланда до Вашингтона, а тоді до Москви, свідчить про те, що він, можливо, намагався будувати мости між Заходом і Росією для боротьби в Сирії. Чи можуть ці зусилля бути успішними?  

Я думаю, що він зможе досягти згоди між багатьма країнами, зокрема США і Росією, в тому, що ІД необхідно рішуче розбити. Складніше буде домогтися згоди між росіянами, турками і американцями, окрім інших, щодо ролі Ассада у боротьбі з ІД.

Читайте також: Україна чи Сирія? Думки західних експертів

Путін і Росія підтримують Ассада, а міжнародна коаліція, куди входять США і більшість інших країн, визнають його як один із чинників проблеми, завдяки якій ІД продовжує свою діяльність. Те, як Ассад повівся з сирійцями – коли бомбив їх – багатьох радикалізувало і сприяло підтримці ІД. Якщо Путін врешті визнає, що Ассад є частиною проблеми, і треба з цим щось робити, тоді Росія може бути частиною вирішення.

Чи можливо, що західна коаліція врешті буде більш готовою на компроміс щодо Ассада, ніж Росія, і погодиться на те, аби він залишився при владі у Сирії ще на якийсь час?

Не думаю. Взагалі я не вважаю, що Росія багато чого приносить у цю боротьбу. Ми бачимо, що російські повітряні сили не такі вже й компетентні. Росіяни можуть стріляти ракетами, але це не те, що потрібно.

Цінність Росії у її впливі на політику в Сирії, зокрема на Ассада. Тож Путін не має такої вже значної цінності, окрім як дипломатичної. Відтак я не бачу якоїсь цінності у компромісі з ним – хіба якщо Путін погодиться, що Ассад має піти у ближчій перспективі.

Читайте також: Гібридні виклики міжнародного гуманітарного права

Чи може ця ситуація якось вплинути на позицію США щодо України?

Жодним чином. На мою думку, це абсолютно різні ситуації. США і європейці взагалі-то дуже чітко сказали, що Путін має вивести сили зі Східної України та Криму, аби санкції з Росії зняли. Немає варіанту компромісу, за якого Путін допоміг би у боротьбі з ІД, а за це міг спокійно залишитися в Криму. Це окремі питання. Путін знає, як позбутися санкцій: вийти з Криму і Донбасу. Як я вже казав, його вклад у сирійський процес не такий значний, окрім дипломатичних можливостей. Але нічого з того, що він міг би зробити у Сирії, не допоможе йому в українському аспекті. Тут питання виключно виходу з Криму і Донбасу.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.