Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
Спецтема: Децентралізація
10 листопадаПолітика
Форум БПП: «Даллас» Петра Порошенка
У той час як партнери по коаліції з «Народного фронту» вирішили провести з’їзд партії, президентська БПП обмежилася «форумом».
4 травняСпецтеми
Децентралізація
1 травняПолітика
Децентралізація: перетягування ковдри
Одна з ключових реформ після Революції гідності — фінансова децентралізація та передача додаткових фінансових ресурсів і повноважень на місця.
29 квітняСуспільство
Придунайські князівства. Децентралізація на Одещині
Децентралізація стартувала в Одеській області ледь не півтора року тому. На півночі регіону ініціатива подекуди мала успіх, а на півдні ситуація кардинально протилежна
28 квітняСуспільство
Марганець. Незмарнований шанс
Децентралізація влади залишається однією з найменш зрозумілих для українського обивателя реформ. Модне слово увійшло в побут відносно недавно, і його часто повторюють різні політики та експерти в численних ток-шоу. Та що децентралізація означає на практиці? Навряд чи це пояснить у кількох словах звичайний громадянин.
27 квітняСуспільство
Самоврядування біля лінії фронту
Як відбувається процес створення територіальних громад на звільненому Донбасі
16 грудня, 2016Політика
Децентралізація на Донбасі: як об'єднуються громади
Війна — це вдалий час для об’єднання громади
8 вересня, 2016Відео
Як живуть громади селян після реформ і децентралізації
24 травня, 2016Світ
Андреас Ладнер: «Коли всі гроші вимиваються з локальних рівнів, то це аж ніяк не стимулює тамтешню владу до активності та інноваційності»
Швейцарський політолог, спеціаліст з державного адміністрування Андреас Ладнер в інтерв’ю для Тижня розповів про практики децентралізації та прямої демократії, їхній зв’язок та прямий вплив на ухвалення рішень в країні, а також взаємозалежність рівня життя з делегуванням владних і фінансових компетенцій від центрального на локальні рівні.
23 жовтня, 2015Політика
Децентралізація як феодалізм
Реформа самоврядування може лише зміцнити регіональні клани
11 вересня, 2015Суспільство
Децентралізація. Перші кроки в конкретному регіоні
На Кіровоградщині почався процес створення громад, все більше людей розбираються в суті децентралізації і покладають надію на цю реформу.
3 вересня, 2015Політика
Конституція як дишло
У чому небезпека фіксування «мирних ініціатив» в Основному Законі
4 серпня, 2015Економіка
Ділити економно
Усі, хто в школі не прогулював уроків географії, знають, що кожна країна поділяється на економічні райони, тобто великі агломерації, які нерідко можуть не збігатися з формальним адміністративним поділом, однак об’єднані господарською спеціалізацією, особливостями історичного розвитку економіки, географічним положенням, схожими природними й трудовими ресурсами тощо.
28 липня, 2015Політика
«Децентралізація». Вона ж дезінтеграція…
Важко спокійно сприймати нескінченну мантру Петра Порошенка та його оточення про «децентралізацію», яка нібито вирішить усі внутрішні проблеми країни й територій. Наділення тих чи тих реформ або ж псевдореформ магічними властивостями – давня традиція української влади та пропагандистського апарату, що її обслуговує.
27 липня, 2015Суспільство
Ґжеґож Ґайда: «Перші результати децентралізації можна чекати мінімум через два-три роки»
Тиждень спілкувався з експертом українського офісу Міжнародної фінансової корпорації Ґжеґожем Ґайдою про те, яким чином децентралізація відбувалась у Польщі та на що варто звернути увагу нам.
24 липня, 2015Авторські колонки
Децентралізація: у пошуках зразків
Рано чи пізно довелося б це робити, то чому не зараз? Цікаво, чому так чи так довелося б? Бо нинішній те­риторіально-адмі­ні­стра­тив­ний устрій морально застарів, і застарів безнадійно. У цьому сенсі держава Україна досі залишається в чомусь покращеною, а в чомусь погіршеною УРСР – звіс­­но, з погляду не змісту, а форми, яка, погодьтеся, визначає чимало.
23 липня, 2015Політика
Як клонувати Саакашвілі
Багаторазово анонсована владою децентралізація, що вже набила оскомину, ставить перед українцями важливе питання про якість кадрів на місцях
20 липня, 2015Політика
Світ про Україну: Команда Саакашвілі не впорається з одеськими послідовниками Януковича
Протягом тижня західні ЗМІ писали про перспективи очільника Одещини Міхеїла Саакашвілі, наслідки децентралізації України та небезпеку перетворення держави на буферну зону між Заходом та РФ.
3 липня, 2015Економіка
Геннадій Зубко: «Потрібно деполітизувати питання децентралізації, набратися терпіння й добре попрацювати»
Тиждень розмовляв із віце-прем’єром – міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України про фінансування місцевих бюджетів після децентралізації, зміни, які вона принесе громадам, і часові межі її запровадження.
3 липня, 2015Економіка
Фінансова децентралізація на словах
Усупереч гучним заявам політиків місцеві бюджети отримують менше, ніж потрібно
10 червня, 2015Суспільство
Децентралізація: не те вирішення не тієї проблеми
Стандартний підхід до децентралізації без якісної інфраструктури та сильних інституцій може завдати Україні більше шкоди, ніж користі
7 червня, 2015Світ
Суспільство політиків
Президент Асоціації державних канцлерів Швейцарської Конфедерації Петер Ґрюненфельдер та член виконавчого комітету Центру компетентності в державному управлінні Університету Берна професор Рето Штайнер в інтерв’ю Тижню розповіли про швейцарську децентралізацію влади й довіру як базову засаду державного управління
22 вересня, 2014Економіка
Роджер Маєрсон: «Певні форми передачі влади на місця можуть мати цілком позитивний ефект»
В інтерв’ю Тижню нобелівський лауреат у галузі економіки Роджер Маєрсон розповів про суть і наслідки децентралізації та інших важливих реформ, потрібних Україні
9 липня, 2013Світ
Світ про Україну: безкарність правоохоронців, економічний спад і можливість децентралізації
Цього тижня світові ЗМІ звертали увагу на безкарність злочинів, вчинених українськими правоохоронцями, та публікували оцінки розвитку української економіки. Окрім того, їх цікавив успіх підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а також стратегічне значення України для держав Східного партнерства.
20 травня, 2013Відео
Єжи Стемпєнь: Якщо ми будемо вважати, що цар знає краще, значить, ми досі маємо свідомість кріпака
Екс-голова Конституційного суду Польщі Єжи Стемпєнь розповів про важливість децентралізації влади в країні під час зустрічі на тему «Правові основи фінансування політичних партій у Польщі», що відбулась у межах проекту «Європейський досвід: Польща» 17 травня в книгарні «Є».
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.