Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
Спецтема: Пожежники Європи
23 квітняЕкономіка
The Economist: Не в економіці річ
Економічне зростання європейських виборців більше не цікавить
22 квітняСвіт
Три нові парадигми інтеграції ЄС
Як нинішні виклики змінюють засади Євросоюзу і трансатлантичної спільноти
19 квітняСвіт
Російська організована злочинність на службі Кремля
Як мафія допомагає РФ у гібридній війні проти Європи
10 квітняСвіт
Борис Нажман: “Це неправда, що Росія хоче вийти з доларової зони”
Тиждень.ua розпитав французького економіста, викладача університету Париж-Кретей та члена аналітичної групи CASE про причини та наслідки продажу Російською Федерацією боргових зобов’язань Франції, який в самій Москві відверто пов’язують з небезпеками від можливого приходу до влади Марін Ле Пен.
7 квітняСвіт
Світові ЗМІ про безвіз: символ зближення з ЄС
Як і громадяни більш ніж п'ятдесяти країн, скоро українці зможуть подорожувати до ЄС без віз. Про це пишуть західні ЗМІ після голосування у Європарламенті у четвер 6-го квітня.
6 квітняСвіт
The Economist: Балканізація по-іншому
Вступ до ЄС залишається для балканських країн віддаленою перспективою. Тим часом вони думають над заміною — власним спільним ринком
24 березняСвіт
The Economist: Політичні ігри з вогнем
Польща утверджує за собою репутацію проблемної дитини Європи
23 березняСвіт
The Economist: Страх у Скоп’є
Зрив у Македонії привертає увагу Європи
21 березняІнфографіка
Анексія Криму. Політика невизнання і санкції ЄС
18 березня Росія незаконно анексувала Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.
20 березняСвіт
«Європа різних швидкостей»
Чи витримає ЄС зміну своєї структури
17 березняСвіт
Вибори у Нідерландах: Більше ідеологій, більше партій
Як голосування голландців вписується у європейські тренди
3 березняСуспільство
Ян Пєкло: «Ми зацікавлені в тому, щоб допомогти ЄС реформуватися»
Тиждень обговорив із послом Польщі в Україні бачення його державою майбуття Євросоюзу, відносини Варшави з Києвом, міграційну кризу та російську загрозу.
24 лютогоСвіт
Йонатан Голслах: «Україні не слід мати зависокі очікування від ЄС»
Минулого тижня Україну відвідав Йонатан Голслах, автор книжки «Сила раю. Як Європа може бути попереду в азійському сторіччі». Тиждень розмовляв з автором про це видання й висновки, котрі з нього випливають, а також про те, яку державну політику повинна провадити Україна, будуючи свої міжнародні відносини в нинішніх умовах.
17 лютогоСвіт
Останнє американське попередження
15 лютого новий американський міністр оборони Джеймс Меттіс перебував зі своїм першим офіційним візитом у Брюсселі, який закінчився ультиматумом європейським партнерам. І це знову поставило руба питання оборонних видатків у країнах ЄС та майбутнього НАТО.
6 лютогоСвіт
Люк Якобс: «Не бачу причин соромитися того, чого ЄС досягнув на сьогоднішній день»
У грудні 2016-го виповнилося 25 років дипломатичним відносинам між незалежною Україною та Бельгією. З послом Люком Якобсом Тиждень говорив про те, що відбулося за цей період: про підвалини та філософію Європейського Союзу, сприйняття його в Бельгії, суть поняття «європейської солідарності» та місце України в Європі.
5 лютогоСвіт
Пережити рік
Чи витримає європейська єдність випробування 2017-м?
15 січняСвіт
Самообман еліт
Чи зможе колективний Захід пережити власні ілюзії та зміну світоустрою Росією
4 січняСвіт
The Economist: Попередження з минулого
Чому європейці знову читають Стефана Цвайґа
16 грудня, 2016Політика
Рішення Європейської Ради: перемога не поразка
Прийняте 15 грудня рішення Європейської Ради покликане задовольнити голландських популістів і не має лякати українців
11 грудня, 2016Світ
Любов минула...
Надія Туреччини потрапити до ЄС тане
11 грудня, 2016Світ
На хвилі гніву
Як європейські політики збираються реагувати на конкурентів-популістів та обурення виборців
25 листопада, 2016Світ
Даля Ґрібаускайте: «Литовці завжди були серед найбільших єврооптимістів»
Тиждень поспілкувався з президентом Литви Далею Ґрібаускайте про те, як змінилася її країна за час інтеграції до ЄС та членства в ньому, а також про ключові аспекти держави, не вразливої до руйнівних зовнішніх впливів, і про те, куди рухається Європа серед нових геополітичних викликів.
18 листопада, 2016Економіка
Євроінтеграція зарплати
Різке підвищення мінімальної зарплати компенсує її багаторічне відставання від середньої та наблизить їх співвідношення до притаманного країнам ЄС
15 жовтня, 2016Світ
Безвідповідальний вибір
Чому референдуми не здатні вирішувати складні політичні питання
2 жовтня, 2016Світ
The Economist: Політичний туман
Після Brexit ЄС агітує за глибшу військову інтеграцію. Але пропоновані зміни здебільшого не торкаються головного
2 жовтня, 2016Світ
«Любі друзі» Путіна
Політика німецьких соціал-демократів щодо Росії запроваджує таку модель співпраці, яка не спонукає Кремль шукати вирішення створених ним проблем
22 вересня, 2016Авторські колонки
«Брюссельський синдром»
Я не ревнивий і не заздрісний. Коли читаєш матеріал, який волів би написати сам, хочеться плескати в долоні й послати авторові квіти.
17 вересня, 2016Світ
Бачу те, що зручно. У чому помиляються реалісти нашого часу
У нас повіяло реалізмом! Не тим, якого потребуємо, — не зваженою оцінкою загроз нашому поки що безпечному, вільному та комфортному життю, не осягненням наших власних слабкостей і козирів супротивника. Мова про викривлений реалізм: прихильник такого способу мислення переконаний, що намагатися захистити себе нереально, що наші вороги насправді не вороги, а союзники не ­союзники.
11 вересня, 2016Світ
The Economist: Що тепер?
Європа обіцяє поступ після Brexit, але не впевнена куди
8 вересня, 2016Світ
Географія впливів
Із виходом Великої Британії з ЄС в умовному трикутнику великоваговиків Лондон — Париж — Берлін з’явилася порожнеча, яку сподівається заповнити Варшава
8 вересня, 2016Світ
ПіС: гра в чотири руки
Хто і що формує порядок денний «Права і справедливості»
15 серпня, 2016Авторські колонки
Змінити «інтелектуальні окуляри»
Сьогодні, на початку ХХІ сторіччя ми багато в чому залишаємося заручниками ХХ сторіччя. Це дається взнаки в різних вимірах нашого життя, а відтак і в оцінках, які ми даємо подіям, що відбуваються з нами. Таке «застрягання» в минулому характерно не лише для пересічних людей. Воно проявляється й у промовах політиків, і в репортажах журналістів, і в наукових дослідженнях.
12 серпня, 2016Світ
Аутсайдери проти системи
Цього року я розпочав відпустку з книжки, яка, з одного боку, виявилася захопливою та бурхливою історією іноземця, що намагається будувати бізнес у Польщі, а з друго­­го — багато розповіла про той безлад, у якому ми нині живемо, і про те, як його можна ­позбутися.
8 серпня, 2016Авторські колонки
Тінь Шпенґлера
Є такі книжки, про які всі чули, але ніхто не читав. Серед них «Присмерк Європи» Освальда Шпенґлера, меланхолійний та умоглядний вирок сучасній авторові культурі західного світу. Відтоді назва твору перетворилася на мем, його не раз використовували як у часи кризи, так і в періоди безперечного розвитку, девальвуючи первинний діагноз. Схоже, що зараз у нас таки криза.
16 липня, 2016Світ
Уся надія на «мутті»
Поки Британія шкутильгає до виходу, Анґелі Меркель доводиться по-новому ліпити Євросоюз
10 липня, 2016Економіка
The Economist: Ще менше грошей
Банки Німеччини повільно задихаються через наднизькі відсоткові ставки
8 липня, 2016Світ
Жан-Сільвестр Монґреньє: «Європа має визнати існування євразійського фронту поряд із середземноморським та близькосхідним»
Brexit і російський реваншизм, перспективи мирного процесу на Сході України та загальний європейський політичний процес — ці та інші теми Тиждень обговорив із доктором політології, експертом Французького інституту геополітики, викладачем Вищої школи національної оборони в Парижі Жаном-Сільвестром Монґреньє.
7 липня, 2016Світ
Тонка гра. Про німецьке лідерство
Яким лідером є Німеччина сьогодні між США, Китаєм та Росією? Як її політикум бачить роль своєї країни у світі? На ці запитання Тижня відповідав виконавчий директор Трансатлантичної академії у Вашингтоні Стівен Жабо
1 липня, 2016Авторські колонки
Муки лідерства
Не так давно в одному швейцарському місті відбувався семінар для європейської молоді, яка працює в бізнесі й створює його. Ішлося не про величезні заводи чи мультинаціональні корпорації, а про новітнє підприємництво, переважно стартапи, фінтех-компанії, соціальні ініціативи, які, зрештою, можуть бути прибутковими й водночас стимулювати зміни в сучасних суспільствах.
1 липня, 2016Світ
The Economist: Прийом відкладено
На Балканах досі чимало ентузіазму з приводу ЄС. Але в Союзі їм не раді
1 липня, 2016Світ
Звичайний виборець «брексіту»
Хто у Британії голосував за членство в ЄС і проти нього
1 липня, 2016Світ
Маніфест Моґеріні
У новій Глобальній стратегії ЄС із зовнішньої та безпекової політики пріоритетами є антитерористична діяльність, стабілізація сусідніх регіонів та подальший розвиток «європейських цінностей», однак планів щодо конкретних дій зовсім обмаль
30 червня, 2016Авторські колонки
«Брексіт» і я
Уявімо такий фільм: на кораблі, який стоїть на якорі неподалік від континентальної Європи, спалахнув бунт. Спровокував його сам капітан, не порозумівшись із колегами. Як арбітра у внутрішній суперечці еліт він вирішив використати екіпаж корабля. Це колись пишне судно, яке впродовж століть було окрасою морів та океанів і над яким ніколи не заходило сонце, — Британія.
23 червня, 2016Авторські колонки
Плебісцит недовіри
Хоч би яким виявився результат британського референдуму, «брексіт» зарядив суспільство країни отруйною дозою параноїдального популізму. Довіри між правлячою елітою і громадянами менше, ніж будь-коли досі. Дискусія в публічній площині стає дедалі дошкульнішою. Із наслідками всього цього нам доведеться жити ще з десяток років, якщо не більше.
23 червня, 2016Світ
The Economist: Союзна сплячка
«Брексіт» не вб’є європейського утопізму — той давно мертвий
21 червня, 2016Відео
Що буде з Британією після виходу з ЄС
Референдум щодо членства Великобританії в Європейському Союзі назвали найважливішою подією за останніх кілька років у житті Союзу. Голосування заплановане на четвер.
7 червня, 2016Відео
В Євросоюзі запевнили, що Україна залишається для них в пріоритеті
Конфлікт в Україні є пріоритетом для ЄС, а Мінські угоди повинні повністю виконуватися всіма сторонами конфлікту. Про це повідомила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні в Раді безпеки ООН.
2 червня, 2016Світ
The Economist: Угода з душком
Заради безпеки на кордонах ЄС ризикує власною репутацією
26 травня, 2016Світ
The Economist: Стрибок у невідомість
Інвестори бояться виходу Британії з ЄС, але вважають, що вона таки залишиться
26 травня, 2016Світ
Утома від красномовства
Як змінився образ Порошенка в очах Заходу за роки його політичної кар’єри
21 травня, 2016Світ
Під прицілом прозорості
Яким може бути антикорупційний порядок денний цивілізованого світу на найближче десятиліття
28 квітня, 2016Світ
На Егейському фронті затишшя
Угода з Туреччиною про мігрантів дає змогу ЄС перевести подих, і він має оптимально скористатися моментом
17 квітня, 2016Світ
Трояндо, ти хворієш
Чому лівоцентризм занепадає по всій Європі
3 квітня, 2016Світ
Зародження страшної проблеми
Членство Британії в ЄС влаштовує Ірландію, а вихід із нього може роз’ятрити старі рани
1 квітня, 2016Авторські колонки
Доба неспокою
Центр Кишинева мало схожий на інші столиці Європи. Зверніть практично на будь-яку вулицю із центрального проспекту Штефана чел Маре — і ви побачите красиві старі одно- і двоповерхові будиночки. Багато де таблички пам’яток історично-культурної спадщини, внутрішні дворики, у яких росте виноград і сохне білизна.
24 березня, 2016Авторські колонки
Думкою не збагатієш
Розумом і серцем я прагну, щоб Велика Британія залишилася в ЄС. Однак наразі кампанія тих, хто за це агітує, не апелює ні до мого розуму, ні до серця.
15 березня, 2016Спецтеми
Пожежники Європи
11 березня, 2016Авторські колонки
Куди котиться світ?
На обрії кінець Заходу. За рік Європейський Союз, НАТО й трансатлантичні відносини між США та ЄС можуть перетворитися на руїни. Як написала в колонці для Washington Post минулого тижня моя подруга Енн Епплбом, на нас чекає низка безпрецедентно ризикованих виборів.
5 березня, 2016Авторські колонки
Менше негативу!
Ризиковані ігри Девіда Кемерона довкола референдуму про вихід Великої Британії з ЄС наражають на небезпеку майбутнє моєї країни. Однак маніпуляційна й песимістична риторика табору «залишенців у ЄС» обурює не менше.
26 лютого, 2016Світ
Страх сказати «так»
«Демократи-66» — це соціально-лібераль­­на партія з Нідерландів, представлена як у національному парламенті, так і в Європейському. Вона підтримала ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС, а раніше — закон про дорадчі референдуми, у межах якого на 6 квітня заплановано плебісцит із приводу українського питання.
21 лютого, 2016Світ
Особливий привілей
Спеціальні умови членства Британії можуть обернутися для Євросоюзу пасткою
20 лютого, 2016Світ
Позичений час
Попередній тиждень видався непростим для європейських банків. Найсерйозніші проблеми в Італії
19 лютого, 2016Світ
Фортеця на семи вітрах
Брак спільної імміграційної політики спонукає країни Євросоюзу вирішувати проблеми зовнішніх кордонів за рецептом лебедя, рака та щуки
18 лютого, 2016Політика
Ян Томбінський: «ЄС підтримає Україну, якщо вона буде провідником власних реформ»
Тиждень розмовляв із головою представництва ЄС в Україні Яном Томбінським про те, якими бачаться зміни в нашій державі, хто має бути їх головною рушійною силою і що забезпечить підтримку ЄС Києву надалі.
18 лютого, 2016Авторські колонки
Європейські реєстровці
Європейці здебільшого вважають війну застарілим і відразливим методом боротьби. Якщо починаються бойові дії, ймовірно, це провина американців, тож нехай самі розбираються. Звідси й весь абсурд: Європа (з населенням 500 млн осіб і ВВП $20 трлн) нарікає, що США (відповідно 300 млн жителів і $17 трлн) недостатньо стараються для стабілізації Сирії, Лівії та інших гарячих точок.
14 лютого, 2016Світ
Мечі й щити
Сполучені Штати і Європейський Союз домовилися про обмін інформацією
12 лютого, 2016Авторські колонки
Переломний момент
За майже 60 років свого існування Євросоюз рідко стикався з більшими викликами чи сум’яттям, ніж нині. Чи не в кожній сфері між 28 країнами-членами виникають незгоди, внутрішні конфлікти, які разом з економічними проблемами та соціальним хаосом загрожують їхній єдності й самому існуванню ЄС.
12 лютого, 2016Світ
ЄС: шви розходяться
Чи поділять кризи Євросоюз на «клуби за інтересами»
22 січня, 2016Світ
Французький економіст:
Cьогодні в Давосі завершує роботу щорічний Всесвітній економічний форум. У ньому взяли участь понад півсотні голів держав та урядів, а також близько тисячі керівників найбільших багатонаціональних підприємств. Про те, наскільки ефективними та актуальними були цьогорічні сесії — наша розмова з викладачем економіки університету Париж-Кретей, членом аналітичної групи СASE Борисом Нажманом.
17 грудня, 2015Історія
Біля європейських воріт України
Хроніки геополітичних настроїв закарпатців
9 вересня, 2015Авторські колонки
Захистити авторів
На початку липня європейські діячі культури виграли важливу битву. А точніше, спромоглися відбити наступ, який згодом міг би виявитися катастрофічним для творчості в Європі.
7 вересня, 2015Авторські колонки
Де шукати лідерів?
Багато хто зараз частенько сумно зітхає, згадуючи європейських Лідерів. Так, саме з великої букви. Те саме стосується Політиків і Державників, які, схоже, у сучасному світі вже давно вимерли як вид. Де вони зараз? Невже нам залишається тільки повторити рефрен безсмертної балади Франсуа Війона: «А де ж тепер торішній сніг?»
18 червня, 2015Світ
Що підриває євро
Майбутньому валютного союзу загрожує старіння населення Європи
12 березня, 2015Авторські колонки
Свобода дезінформації
Ніби й парадокс, але очевидність: вільне су­спільство часом виявляється безборонним до відвертої брехні та нахабних маніпуляцій.
30 січня, 2015Авторські колонки
Історія з географією
Отже, Україна знову стала фронтиром. Поняття «фронтíр» (англ. frontier від франц. frontière) означає смугу на пограниччі цивілізованого – в беземоційному, суто операційному сенсі слова – світу й зони загрози, дикого поля, території постійної невизначеності. Нашій країні до цієї ролі не звикати: від раннього Середньовіччя вона була форпостом Європи на кордоні з Великим Степом, звідки на Захід періодично набігали кочовики того чи того походження. Це не наш вибір, так розпорядилися історія та географія, і випробування залишили свій слід у національному характері, навіть якщо хтось вважає це явище застарілою абстракцією.
30 грудня, 2014Світ
Владимир Петронієвич: «Щоб ефективно допомагати внутрішньо переміщеним особам, не треба чекати оголошення воєнного стану»
Член виконавчого комітету Європейської ради у справах біженців та вигнанців (ECRE), консультант ПРООН Владимир Петронієвич в інтерв’ю Тиждень.ua розповів про практичний досвід Сербії, яка за короткий час пережила низку збройних конфліктів на Балканах, у врегулюванні питання внутрішніх переселенців та біженців
11 грудня, 2014Світ
Неквапом до Європи
Проросійські партії в корумпованій державі програли з невеликою різницею
4 жовтня, 2014Світ
У вогняному колі
ЄС іще ніколи не мав таких неспокійних сусідів
25 вересня, 2014Політика
Мала перемога – більша поразка
Попри радість у Києві з приводу ратифікації торгової Угоди з Європою, найбільше з того, що хотіли, дістали росіяни
25 вересня, 2014Світ
Тевтонський союз
За лаштунками Німеччина тихенько зміцнює свій вплив у Брюсселі
18 вересня, 2014Політика
Мюнхен у дії. Ціна європейського страху
Мюнхен у дії Відтермінування економічної частини Угоди про асоціацію та «особливі закони» щодо Донбасу стали наслідком страху ЄС перед поглибленням конфронтації з Росією та небажання збільшувати підтримку України
13 вересня, 2014Економіка
Золотий захист
Щоб розраховувати на справжнє зацікавлення провідних держав ЄС та НАТО долею України, потрібно в рази збільшити їхню економічну присутність
12 вересня, 2014Відео
Україна є ТОП-пріоритетом для Євросоюзу, — Порошенко
11 вересня, 2014Світ
Танці престолів
Дискусія про ключові посади ЄС дає мало надій на вирішення сьогоднішніх проблем Європи
28 серпня, 2014Авторські колонки
ЄС у ролі приборкувача
Європейський Союз застосував щодо Росії економічні санкції. Вона повелася так, як усі й очікували: відповіла зустрічними й заборонила імпорт продуктів із країн ЄС.
10 серпня, 2014Авторські колонки
Європейська «ціна миру»
Після тривалих сумнівів країни ЄС нарешті змирилися з думкою про необхідність секторальних санкцій щодо Росії. Під час переговорів кожна країна довго сподівалася зберегти свої найважливіші інтереси в РФ. Але після 17 липня, себто після катастрофи МН17, усе змінилося
2 серпня, 2014Світ
Ще один гордіїв вузол
Робота над помилками: ЄС не зміг обрати кандидатів на найвищі посади
31 липня, 2014Політика
Подвійний удар по Росії
Російська економіка цього тижня зазнала подвійного економічного удару із західної частини континенту у вигляді так званих санкцій третього рівня та зобов’язання виплатити $50 млрд ЮКОСу
23 червня, 2014Політика
Висновок Ради Європи щодо України(повний текст)
Тиждень.ua публікує повний текст висновку щодо України, який був ухзвалений сьогодні на засіданні Ради міністрів закордонних справ у Люксембурзі
6 червня, 2014Світ
Вибиті із сідла
Європейським лідерам варто обмежити повноваження Брюсселя в багатьох сферах, але не в усіх
29 травня, 2014Світ
Родерік Паркс: «Цього разу розкол у ЄС абсолютно інакший»
Tиждень розмовляв із Родеріком Парксом, координатором програми ЄС у Польському інституті міжнародних справ (PISM), про те, наскільки Європа згуртована у своєму протистоянні Росії, про німецьку концепцію федералізації і про те, як нинішня криза вплинула на відносини між Берліном і Варшавою.
26 травня, 2014Світ
Не було б європейського щастя, якби не українське лихо
ЄС починає конкретні дії проти надмірної залежності від російського газу
24 травня, 2014Світ
Обраний, безвідповідальний
Вибори до Європейського парламенту аж ніяк не посприяють зростанню довіри до нього й не посилять демократичної легітимності ЄС
21 травня, 2014Світ
Східна блокада
Нова Європа має розкол у питанні Росії не менший, ніж Стара. Це загрожує негативними наслідками для всіх
17 квітня, 2014Світ
Війна без зброї
Реакція Заходу виявилася куди гострішою, ніж очікували в Москві чи Києві
14 квітня, 2014Світ
Путінський полк у ЄС
Владімір Путін завдяки «референдуму» в Криму показав своїх партнерів у ЄС. Переважно це міноритарні радикальні партії, які, згідно з його задумом, за підтримки Москви мають підірвати вже доволі громіздку систему Євросоюзу ізсередини
11 квітня, 2014Авторські колонки
Чи посвариться Захід із Москвою заради України?
Західні санкції проти Росії надаються для того, щоб заморозити конфлікт у його нинішньому стані. Але дуже скоро європейці будуть змушені замислитися над порожнечами, що виникли в їхній системі безпеки
4 квітня, 2014Економіка
Михайло Гончар: Ми вже бачимо переваги лібералізації європейського ринку, проти якої завжди заперечувала Росія
Реформи енергетики в Україні назріли давно. Але протягом усього періоду незалежності якась невидима, хоч і всім відома сила постійно стримувала їх проведення. Сьогодні наша країна дістала унікальний шанс втілити в життя ці зміни.
27 березня, 2014Світ
Любов, не війна
Німецькі експортери проти економічних санкцій для Росії
25 березня, 2014Економіка
Прагматичне «божевілля» Путіна. Економічний аспект захоплення Криму
Кримська криза твердо усталила в українських та світових медіа образ кремлівського вождя як шизофреника з імперським комплексом. Та це поверхнева картинка, далека від справжніх мотивів російської агресії
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено