Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
Спецтема: Слабка сильна Європа
23 березняСвіт
The Economist: Страх у Скоп’є
Зрив у Македонії привертає увагу Європи
13 лютогоАвторські колонки
Північно-східний фронт
Без Данії ніяк. Таке твердження сприйметься неоднозначно, бо данці воліють думати інакше.
13 лютогоСвіт
Відроджений фронт холодної війни
Як НАТО відповідає на російську загрозу у Східній Європі
29 січняКультура
Ліді Сальвер: «Байдужість Європи в 1930-х роках до подій в Іспанії можна порівняти з байдужістю сучасної Європи до того, що відбувається в Україні»
Про потребу сучасної рецепції та переосмислення громадянської війни в Іспанії 1936–1939 років як ліки від пасивності та застереження для сучасної Європи, наслідки щоденного непомітного насильства для особи й суспільства та літературу як один з інструментів надання голосу «маленьким людям» Тижню розповіла лауреатка Гонкурівської премії Ліді Сальвер.
22 січняКультура
Місто своїх людей
Як статус культурної столиці Європи змінює міську громаду: досвід Вроцлава
15 січняСвіт
Самообман еліт
Чи зможе колективний Захід пережити власні ілюзії та зміну світоустрою Росією
4 січняСвіт
The Economist: Попередження з минулого
Чому європейці знову читають Стефана Цвайґа
12 грудня, 2016Авторські колонки
Відлік часу
Після безпекової конференції в місті Бела, що на півдні Словаччини, торік я написав песимістичні роздуми під назвою «Три страхи Європи» про цю камерну подію. Цього року настрої ще гірші.
11 грудня, 2016Світ
На хвилі гніву
Як європейські політики збираються реагувати на конкурентів-популістів та обурення виборців
10 грудня, 2016Світ
Нова стара проблема Східної Європи: корупція
Корупційні скандали не рідкість і для деяких країн-членів ЄС, особливо, для тих, хто приєднався до спільноти після тривалого перебування в орбіті СРСР.
8 грудня, 2016Світ
Вибір за вибором
Що голосування в Італії, Австрії, Румунії означають для ЄС і України
28 листопада, 2016Культура
Жоель Шапрон: «Кіно — це чудове знаряддя для просування іміджу країни»
Провідний фахівець UniFrance із кінематографа країн Центральної та Східної Європи, гість цьогорічного кінофестивалю «Молодість» Жоель Шапрон розповів Тижню про французький фільмоцентризм, підтримуваний державою, про кіно як дієвий інструмент популяризації позитивного іміджу країни за кордоном та Україну на кіномапі регіону.
8 листопада, 2016Авторські колонки
Спокій за гроші
Європейська безпека сьогодні, певно, у найсумнішому стані від початку 1980-х. Росія не вірить у серйозність намірів Заходу захищати прифронтові держави, особливо Балтійський регіон. На Заході не вірять, що Москва прагне поділити Європу й утвердити своє домінування, а також що вона готова удатися до силових методів.
5 листопада, 2016Світ
The Economist: У дорогу — з надією
Найбільша міграційна криза Європи сьогодні — потік африканців із Лівії до Італії
8 серпня, 2016Авторські колонки
Тінь Шпенґлера
Є такі книжки, про які всі чули, але ніхто не читав. Серед них «Присмерк Європи» Освальда Шпенґлера, меланхолійний та умоглядний вирок сучасній авторові культурі західного світу. Відтоді назва твору перетворилася на мем, його не раз використовували як у часи кризи, так і в періоди безперечного розвитку, девальвуючи первинний діагноз. Схоже, що зараз у нас таки криза.
17 липня, 2016Світ
Консенсус розпадається
Що сьогодні думають економісти, які передбачили сплеск антиглобалізаційних настроїв
24 червня, 2016Суспільство
М'яч на правій половині поля. Про політичну орієнтацію європейських фанів
Тиждень спробував скласти мапу політичних поглядів футбольних фанатів країн Європи
23 червня, 2016Фотогалерея
Замки Європи: епоха королів та лицарів
Колекція фотографій замків з різних куточків Європи для тих, хто захоплений романтикою епохи королів, рицарів та принцес
4 червня, 2016Світ
Обмежений марш правих
Як вибори змінюють баланс політичних сил у Європі
22 травня, 2016Світ
У ширшому контексті. Війна в Україні змінила все — навіть у далекій Північній Європі
Листи ненависті, погрози вбити, образливі коментарі під статтями, залякування в соц­мережах. Через будь-який матеріал з України чи про неї, незалежно від теми. Підозри, радикальні погляди, що ґрунтуються переважно на російській пропаганді, часто дуже химерні уявлення про цю війну. Ось один вимір реакції на мої репортажі зі Східної України, навіть попри те що я писала про обидві сторони, нама­­гаючись подавати інформацію якомога об’єк­­тивніше. Другий вимір — величезна підтримка. Читачі, які дякують за об’єктивні репортажі, історії від очевидців на фронті. Схвалення, корисна інформація, допомога в пошуку фактів.
8 травня, 2016Культура
Солвіта Кресе: «Питання про ідентичність Європи знову набуває нетривіального значення»
Міжнародний куратор виставки сучасного мистецтва країн Північної Європи, Балтії та України «Ідентичність. За завісою неод­нозначності», яка нині триває в Національному художньому музеї України, Солвіта Кресе розповіла Тижню про арт як потужний рупор кожної країни на міжнародній культурній арені, вплив монументів на публічний простір та громадську думку й декомунізацію.
21 квітня, 2016Авторські колонки
Як із цим жити?
У православну Квітну неділю у всіх католицьких храмах Європи збиратимуть гроші для допомоги українцям, постраждалим від війни на Донбасі.
17 квітня, 2016Світ
Трояндо, ти хворієш
Чому лівоцентризм занепадає по всій Європі
19 березня, 2016Суспільство
Чи розчинилася волинська шляхта?
Ще в ХІV—ХVІ століттях унаслідок складних політичних і соціальних трансформацій на Сході Європи в Україні постало таке явище, як Gente Ruthenus Natione Polonus
16 лютого, 2016Світ
Усі чемно в чергу
Як контролювати хвилю мігрантів, що прориваються через європейські кордони
12 лютого, 2016Світ
Конференція НАТО: про Східну Європу, кібербезпеку, міграційну кризу та Грузію
10-11 лютого відбувалась конференція міністрів оборони країн-членів НАТО. Тиждень обрав найважливіші положення, прийняті на ній
11 лютого, 2016Авторські колонки
Між змістом і беззмістовністю
Ми живемо в добу терміновості, браку часу й прискорення. Як її краще описати? Поспіх. Постійна біганина. Багато завдань водночас. Нам бракує часу на себе, друзів і книжки, на задоволення від простих утіх життя. У нас на очах зникають поняття і традиція вихідних. Кінець тижня стає для більшості нагодою перемкнутися з одного джерела стресу на інше.
11 лютого, 2016Світ
Думки про майбутнє
Експерти про те, якою Європа може вийти з нинішніх викликів
23 січня, 2016Авторські колонки
Технологія спрощеної відповіді
«Багато хто обурюється популізмом і звинувачує в ньому політичних лідерів, — іронізує Ремі, викладач філософії в паризькому ліцеї, — а ось дати терміну чітке визначення мало хто може. Точніше навіть не так. Дефініцій існує кілька, залежно від того, про яку державу мова. А от узгодженого поняття не вироблено. Принаймні у французькому словнику «Ідеологічні шаблони» його знайдеш».
19 січня, 2016Авторські колонки
Три історії: джаз, пам’ять, свобода
18 січня, 2016Авторські колонки
Стовпи європейського скепсису
В Іспанії, Франції чи Німеччині сприймання України, Майдану та війни в публічному просторі — це суміш «мислення великими категоріями» й спантеличеності. Відповідальність за конфлікт в очах громадськості лежить здебільшого на Росії та Путіні, якого оцінюють зазвичай дуже негативно. Однак частина експертів, дипломатів та політиків вважає ще і Євросоюз винним у «провокуванні» Кремля Угодою про асоціацію, яка виражає нехтування інтересами РФ загалом.
16 січня, 2016Авторські колонки
Фобія безпеки
Багато років європейці тішилися безпекою і водночас жорстким захистом власного права на приватність. Це, певно, було цілком можливо у часи до сплеску тероризму та приїзду понад мільйона біженців 2015 року — і чималої їх кількості на підході. Сьогодні ця можливість зникла. За дедалі більшої неоднорідності суспільства, ерозії соціальних норм та непропорційно великого відсотка молодих чоловіків серед мігрантів, а також (переважно) невтішного попереднього досвіду їхньої інтеграції необхідно радикально переглянути політику безпеки.
12 січня, 2016Світ
Stratfor про найближче десятиліття: занепад Росії, криза ЄС та зміцнення Туреччини
Тиждень.ua обрав десять найважливіших тез із прогнозу американської розвідувально-аналітичної організація Stratfor на на 2015-2025 роки
4 січня, 2016Авторські колонки
Україна: європейська історія успіху
Я часто буваю в Україні, ділюся знан­нями, накопиченими за 25 років розбудови успішної незалежної Литви. За цей час здобув великий досвід, двічі очолюючи уряд, обіймаючи керівні посади в парламенті, керуючи парламентською опозицією та однією з найбільших партій Литви – «Союз Вітчизни» – протягом 13 років.
27 грудня, 2015Світ
Канікули на вулиці
Політичний розкол може зіпсувати свята багатьом польським родинам
27 грудня, 2015Світ
Від біженців до футболу
Від 2016-го німці чекають передусім продуманої політики інтеграції біженців, початку нової виборчої кампанії та перемоги на чемпіонаті з футболу Євро-2016
20 грудня, 2015Світ
Ігри зі страхом
В Америці та Європі праві популісти на марші. Це реальна загроза
15 грудня, 2015Світ
Регіональні вибори у Франції або республіканська математика
Технологія “Республіканського фронту” вкотре спрацювала у в другому турі французьких виборів. Цього разу — регіональних. Попри те, що крайній правий Національний Фронт зібрав рекордну для себе сумарну кількість голосів, ця партія не змогла здобути під своє керівництво жодного регіону.
13 грудня, 2015Світ
День Дейтона
Єдине, у чому дійшли згоди босняки, хорвати й серби: війна закінчилася
7 грудня, 2015Авторські колонки
Нові правила для Заходу
У часи холодної війни було так: що далі від Західного Берліна, то страшніше. Вибирати доводилося між свободою і тоталітаризмом — символом цього був мур. У нас повсюди були неприємні, ба навіть відразливі союзники, і їх належало підтримувати неприємними, ба навіть відразливими способами. «Ескадрони смерті» в Сальвадорі, бомбардування в Індокитаї, диктатори в Африці — така ціна боротьби з комунізмом. Часом важко було зрозуміти, чим «наші» кращі за «їхніх». Нерідко «наші» були, вочевидь, гіршими.
30 листопада, 2015Світ
Що таке Європа?
Чим сьогодні визначено межі європейських Сходу й Заходу
28 листопада, 2015Світ
Cкляна завіса
Попри десятирічну присутність країн Східної Європи в ЄС та НАТО, французи констатують, що психологічні відмінності між Сходом і Заходом не зникли
27 листопада, 2015Авторські колонки
Уявне міжмор’я
«Криваві землі», як їх називає єльський історик Тімоті Снайдер, простягаються від Балтійського до Чорного моря. Ще одна їхня назва — не така трагічна — Міжмор’я. Та, хоч би як їх називали, у країн, що містяться на цій території, подібна, переважно безрадісна, історія. Вони не мають природних кордонів, зате мають двох значно більших сусідів: Росію та Німеччину. Тож більшу частину європейської історії перебували під примусовим правлінням тієї або тієї.
27 листопада, 2015Спецтеми
Слабка сильна  Європа
27 листопада, 2015Економіка
Міжмор’я: між ідеєю та реальністю
Чи має реальне підґрунтя проект інтеграції держав Центральної Європи і які основні перешкоди
27 листопада, 2015Світ
Разом зручніше? Який формат економічної інтеграції вигідний Центрально-Східній Європі
Країни Центральної та Східної Європи разом утворюють один із найдинамічніших ринків у світі за останні роки.
19 листопада, 2015Авторські колонки
Подвійний рахунок?
Стільки вже вправлялися на цю тему впродовж останніх двох років, зокрема й у Тижні, що ніби нічого нового сказати неможливо. А доводиться, бо від неї, від Європи, залежить наше подальше існування. Або принаймні вибір стратегій виживання. Не кажучи вже про відновлення справедливості й покарання винних у війні проти України. І Європи також. Тому знову й знову.
26 вересня, 2015Авторські колонки
Реформувати ЄС
Найбільшу катастрофу з часів Другої світової війни на просторах Західної та Центральної Європи у ЗМІ охрестили кризою біженців. Одностайності в Європейському Союзі стає дедалі менше, цілісність його невпинно розхитується.
25 вересня, 2015Політика
Чи можлива «фінляндизація» України?
Як історичний рецепт може зашкодити сучасній державі
20 вересня, 2015Світ
Що Європа означає для молоді
Колись ЄС був символом надії. Нині йому не вдається надихнути свій найважливіший електорат
10 вересня, 2015Авторські колонки
Період розпаду
Європа не захлинеться від напливу мігрантів, але може потонути у взаємних звинуваченнях та вірі кожного у власну правоту. У нинішній кризі кожен готовий побачити скалку в оці сусіда. Німеччина, мовляв, створює проблеми, бо надто гостинна. «Східноєвропейські» країни видаються скнарами (а то й расистами), бо відмовляються від квот на прийняття біженців.
3 вересня, 2015Світ
Свої та чужі
Слово “мігрант” у дискурсі французького політикуму завоювало в останні дні літа позиції терміну номер один. Не те щоб тема не існувала раніше. Але традиційно проблеми неавтохтонного населення цікавили переважно крайніх правих. Часи змінилися. Соціалісти, ліберали та крайні ліві активно долучилися до дискусії, яка набуває масштабів загально-європейської.
31 серпня, 2015Світ
Оптимісти в обороні
Єврофіли активізують діяльність партій та громадських організацій у відповідь на посилення позицій євроскептиків.
31 липня, 2015Світ
Негостинна Європа
Прикордонні країни Європейського Союзу різко реагують на зростання чисельності біженців у 2015-му
16 липня, 2015Світ
Варіації на тему Grexit
Чи можлива паралельна валюта в єврозоні?
5 липня, 2015Суспільство
Постсекулярне сьогодення
Релігія в Європі дедалі більше стає приватною духовною справою особи
25 червня, 2015Світ
Сусідська незгода
Що заважає країнам Центральної та Східної Європи виробити спільне бачення безпекової стратегії перед російською загрозою
22 червня, 2015Світ
Європейська армія: проект чи ілюзія?
Можливо, російська агресія в Україні змусить Європейський Союз кардинально переглянути свою систему колективної безпеки. 25–26 червня він збирає нараду, присвячену питанням міжнародної політики та оборони. На порядку денному відновлення проекту європейських сил швидкого реагування, котрий існує, принаймні на папері, від 1998 року. Напередодні заходу голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер дав програмне інтерв’ю тижневику Welt am Sonntag, додаткові до впливової німецької щоденної газети Die Welt. Він заявив, що поява європейської армії стала б, зокрема, «чітким меседжем для Росії».
18 червня, 2015Світ
Що підриває євро
Майбутньому валютного союзу загрожує старіння населення Європи
21 травня, 2015Політика
Європа подає сигнал утоми
Залишилося трохи більше ніж півроку до моменту, коли західний світ покладе нас у шухляду «Невдалі проекти», поставивши на течці «Україна» гриф «Сховати й забути». Хтось із його представників, як, наприклад, Канада чи Польща, зробить це із жалем, хтось, як Південна Європа чи Франція, – з полегшенням, але покладуть і забудуть усі разом.
18 травня, 2015Світ
Час прокидатися
«Ціла, вільна і мирна» Європа – так звучала ця мантра в золоті дні євроатлантизму, коли Росія була слухняною, а історія «закінчувалася». Але гасло не відображало дійсності
16 травня, 2015Світ
Марґрете і ведмідь
Радикальна зміна в європейській політиці та газовому бізнесі – антимонопольна зброя, розвернена проти Газпрому
16 травня, 2015Світ
Рука закону
Єврокомісар із питань конкуренції демонструє характер
9 травня, 2015Авторські колонки
Історія самоомани
Європа, схоже, про круглу дату не згадає. 2015-го виповнюється 40 років одній із найнебезпечніших ілюзій у новітній історії – міфу про можливість мирного співіснування держав із протилежними системами цінностей.
8 травня, 2015Авторські колонки
Друге народження Європи
Цього року, відзначаючи 70-ту річницю завершення Другої світової війни, ми маємо нагоду підбити підсумки розвитку повоєнної Європи. Що ж сталося з нею за цей час?
8 травня, 2015Світ
Утримати мир
Нинішні ветерани воювали за свободу і краще життя в Європі. Та чи вистоять цей мир і процвітання перед лицем нових загроз?
24 квітня, 2015Світ
Жан-Ів Потель: «Не ставтеся до євроскептичних рухів як до чогось скороминучого»
Про потребу внутрішньої європейської політики як відповіді на загрозу євроскептичних рухів у ЄС, антиісламізм «Національного фронту» та плюральне демократичне середовище Тиждень поспілкувався із французьким істориком і політологом Жаном-Івом Потелем.
17 квітня, 2015Авторські колонки
Коли злякається Європа?
Політичні конфлікти, особливо між білими людьми, не мають воєнного вирішення. Такою була догма політістеблішменту Європи від часів завершення холодної війни й аж до початку цього року.
16 квітня, 2015Авторські колонки
Нова конфігурація безпеки
«Виходить, ваша країна – єдина велика держава в цьому регіоні, що усвідомлює загрозу з боку Росії і витрачає реальні гроші на оборону. То як ви збираєтеся нас захищати?» – звернувся я до поляка на конференції Шведського агентства оборонних досліджень у Стокгольмі.
5 квітня, 2015Світ
Нове стратегічне стримування Росії
За підтримки США Україна здатна стати наріжним каменем нової регіональної системи стримування
3 квітня, 2015Світ
Чому Захід боїться розпаду Російської Федерації?
Нині кремлівська пропаганда відчайдушно залякує Захід «жахливими наслідками» розпаду Росії. На багатьох західних лідерів ці страшні казки таки впливають
13 березня, 2015Світ
Стрімголов на світову арену
ФРН стає світовою дипломатичною потугою швидше, ніж хотіла
12 лютого, 2015Світ
Лінії розлому в Європі
Навіть якщо проблема з боргом Греції вирішиться, цього може бути замало для порятунку євро
1 лютого, 2015Культура
Від кирзака до Оксфорда, або культурні тенденції центрально-східноєвропейських держав
Центральна Європа, вона ж Центрально-Східна, вона ж Східна, Європою вважалася не завжди, про що свідчить хоча б множинність оцих власних назв, які вживають паралельно, нерідко сперечаючись, яка з них правильніша і чи належить та або інша країна до Європи. У різні періоди Європою вважалися різні держави. Ці процеси чудово описав Ларрі Вулф у праці «Винайдення Східної Європи»
14 грудня, 2014Економіка
Чарльз Інґрао: «Європа не занепадає, просто розвивається і зростає значно повільніше»
Фахівець з етнічних конфліктів та історичної пам’яті в країнах Цент­рально-Східної Європи та на Балканах ХХ століття, дослідник Австро-Угорщини Чарльз Інґрао розповів Тижневі про сутність кризи сучасної Європи, можливість утрати нею винятковості, визначення її справжніх кордонів за ціннісним, а не географічним параметром, та історію як деконструктивну й реконструктивну силу.
4 грудня, 2014Світ
Мало радощів
Росія буде найбільшим випробуванням для нової очільниці європейської зовнішньої політики
3 листопада, 2014Світ
«Ввічливі чоловічки» Росії на Заході
Чому Європа є легкою здобиччю для російських шпигунів
30 жовтня, 2014Світ
Кризовий менеджмент по-кремлівськи
Сильний лівий рух, економічна криза та євроскептицизм створюють Кремлю широке поле для маніпуляцій у південних країнах ЄС
29 жовтня, 2014Політика
У тилу Європи спокій
Західна громадськість здебільшого сприймає воєнні дії в Україні або напруженість у державах Балтії байдуже, не вбачаючи в цьому загрози власному способові життя
29 жовтня, 2014Відео
Через українську кризу в Європі почали купувати більше танків
16 жовтня, 2014Авторські колонки
Сон Європи
Європа не ідеал. Сучасна Європа в тому вигляді, як вона склалася на сьогодні з усіма її політичними конструкціями, економічними взаємодіями, соціальними механізмами й культурними потоками, геть не є вищою точкою еволюції, тим «храмом на пагорбі», про який мріяло людство від часів античності.
3 жовтня, 2014Світ
Паскаль Брюкнер: «Європа є найбагатшою частиною світу з населенням 500 млн осіб, які не знають, куди рухатимуться, бо не мають спільних ідеалів та мети»
Під час презентації українського перекладу його збірки «Тиранія каяття: есе про західний мазохізм» французький інтелектуал і публіцист Паскаль Брюкнер розповів Тижню про причини нинішньої інертності та апатії Європи щодо подій довкола, зокрема в Україні, й небезпеку захоплення ідеологіями
11 вересня, 2014Світ
Танці престолів
Дискусія про ключові посади ЄС дає мало надій на вирішення сьогоднішніх проблем Європи
27 червня, 2014Світ
Трансатлантичне перезавантаження
Після провалу політики перезавантаження з Росією США знову роблять ставку на трансатлантичну єдність, тільки з оновленим складом гравців. Чи може опинитися там Україна?
17 червня, 2014Фотогалерея
Річка Соча, одна з найкрасивіших річок Європи
Річка Соча протікає по території Словенії та Італії. До речі, в Італії цю річку прийнято називати Ізонцо. Загальна протяжність Сочі невелика – 138 кілометрів, 96 з яких припадає на Словенію і тільки 43 – на Італію.
21 травня, 2014Світ
Східна блокада
Нова Європа має розкол у питанні Росії не менший, ніж Стара. Це загрожує негативними наслідками для всіх
15 травня, 2014Світ
Мова федералізації
З огляду на історію розвитку європейських федерацій російська вимога федералізації для України дорівнює спробі її розділити
20 квітня, 2014Світ
«Європейці зраджують власним принципам, залишаючи українців без допомоги»
Джуді Демпсі, старший співробітник Центру Карнеґі – Європа в Берліні, автор книжки «Феномен Меркель» («Das Phänomen Merkel»), вважає, що світ надто загрався в Realpolitik
19 квітня, 2014Світ
Помінялися місцями?
Як Китай впливає на становище Європи у світі
9 березня, 2014Історія
Геть від Москви, назад у Європу!
Для Києва немає альтернативи рухові у бік цивілізованих країн, які базуються на ринковій економіці та національному принципі державного устрою
21 лютого, 2014Світ
Страхи Заходу
Американці хочуть, щоб Західна Європа звернула більшу увагу на хаос у її східних сусідів. Але США також не мають певності щодо подальших дій
10 лютого, 2014Авторські колонки
Чи ухвалить Європа «план Маршалла» для України?
Події на Майданах виявили дві тенденції: з одного боку, українці прагнуть змін на краще й готові за це боротися, із другого – в більшості своїй вони й далі чекають, що ці зміни стануться самі собою, можливо, завдяки іноземному втручанню (і не має значення, йдеться про Росію чи Захід). Очевидно, саме тому так багато запитань лунає як зі шпальт медіа, так і в соцмережах: «А де ж Європа? Чому мовчить? Невже вона нас зрадила і гроші українських олігархів для неї важливіші, ніж життя людей?»
30 січня, 2014Фотогалерея
Найдовший пішохідний міст в Європі
Sölvesborgsbron - найдовший пішохідний міст в Європі, довжина якого понад 2480 футів. Розташований у Швеції, міст з'єднує містечко Сюльвесборг з новим сучасним житловим районом через затоку.
24 січня, 2014Авторські колонки
Свобода України – безпека Європи
Під сучасну пору Україна опинилася під загрозою остаточної втрати незалежності і поглинання московським імперіалізмом та остаточної ліквідації української державності. Це найбільша загроза за всі роки після відновлення української державності. Особливо це стало очевидним після 17 грудня, коли Янукович остаточно скинув пропагандисьтку маску євро інтегратора і заради збереження особистої необмеженої влади та клану своїх мафіозних поплічників, погодився покласти до ніг Путіна суверенітет України.
17 січня, 2014Політика
Пролітаючи над Європою. Що потрібно для масштабних зрушень в Україні
Що потрібно, щоби перетворити Україну з об’єкта чужих інтересів на суб’єкт власної політики?
19 грудня, 2013VIP-хроніки
Кустуріца уподібнився до Царьова і Колесніченка
Відомий режисер не бачить українців у Європі і радить залишатись «молодшим братом» росіян.
16 грудня, 2013Авторські колонки
Чи виросте українська демократія з дитсадкового рівня?
На папері та в ефірах державних телеканалів ми декларуємо громадські свободи, гарант із наполегливістю папуги торочить про незмінність політичного курсу на асоціацію з ЄС, у той час як реально заламують руки - в прямому і переносному значення, - та щосили затикають "роти", себто усі "неугодні" ЗМІ
13 грудня, 2013Політика
Вільнюський саміт на українських площах
10 грудня у Європарламенті в Страсбурзі обговорили майбутнє Східного партнерства з особливою увагою до України. Критика (й тиску Москви на Київ, і браку справжньої політики ЄС на Сході Європи) лунала досить гостро. Але чи варто сподіватися на вироблення нового курсу Євросоюзу?
6 грудня, 2013Фотогалерея
Потужний шторм
Північна Європа опинилася під ударом потужного шторму. Жертвами штормового циклону стали п'ять осіб
1 грудня, 2013Світ
Монстр на ім’я Європа
Марін Ле Пен і Геерт Вільдерс утворять альянс євроскептиків
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено