Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Шантажування дітьми. Для чого владі досьє на батьків-журналістів

Збір інформації про батьків-журналістів, чиї діти вчаться у столичних школах, може бути підготовкою до київських виборів або наслідуванням російсько-білоруської моделі тиску на представників медіа
Шантажування дітьми. Для чого владі досьє на батьків-журналістів

Департамент освіти і науки, молоді і спорту Київської міської державної адміністрації вимагає від столичних шкіл списки дітей, чиї батьки є журналістами – скандальна інформація про це з’явилася в низці українських ЗМІ цього тижня. Буцімто, освітянське керівництво в усному порядку, без жодних компрометуючих документів, звернулося до директорів шкіл з вимогою в добровільно-примусовому порядку надати дані про дітей працівників зі сфери мас-медіа. Цю інформацію підтвердили в школах чотирьох районів міста – Голосіївського, Оболонського, Святошинського та Печерського.

Зрозуміло, що посадовці встигли швидко заперечити цю інформацію. Так, Оксана Добровольська, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА, заявила, що жодних доручень щодо збору персональних даних про батьків учнів столичних навчальних закладів, зокрема журналістів за фахом, не наддавалось. А весь сир-бор розгорівся, мовляв, через тематичну нараду від 5 вересня, цитуємо, «…з відповідальними за напрям спеціалістами районів, де  наголошувалось на важливості провадження прозорої інформаційної політики, відкритості навчальних закладів, ефективної співпраці із журналістами, залучення дітей - юних журналістів, які займаються у шкільних прес-центрах до роботи із представниками столичних ЗМІ». Й взагалі, мова йшла виключно про те, як зробити співпрацю з медіа більш оперативною та ефективною, як швидше відпрацьовувати журналістські запити тощо. А люди не так зрозуміли – ось звідтам й всі проблеми. Так само заперечують збір подібної інформації і у профільному міністерстві Табачника.

Читайте також: Ерзац-освіта

Жоден з київських вчителів, з якими вдалося поспілкуватись Тиждень.ua, збір даних наразі не підтвердив. Втім, педагоги переконані: складати подібні списки можуть і без їхнього відома. «Зробити це можна без шуму і пилу», - пояснила одна з київських вчительок. – «І без нашої участі. Завуч може просто взяти класний журнал, там наприкінці і так є вся інформація про батьків, яку можна собі тихенько виписати». І перший же директор школи, з яким поговорили наші кореспонденти, підтвердив, що подібний дзвоник з Департаменту був, і свій список вони вже передали. Зберігаючи зрозумілу анонімність нашого джерела, відзначимо, що школа знаходиться в Святошинському районі столиці.  

Читайте також: Великий медіа-переділ. Хто стоїть за новими власниками ЗМІ?

Джерело Тиждень.ua в аналітичних колах Партії регіонів підтвердило, що план контролювання журналістів, зокрема, й через їх дітей почав розроблятися на Банковій з подачі російських радників ще рік тому, після подій у Москві, де проти Путіна бунтував після президентських виборів креативний клас. Журналістсько-креативного бунту напередодні минулорічних парламентських виборів побоювалися й в Адміністрації президента, для якої, складається враження, що журналісти взагалі – ворог №1. Однак тоді через невідомі нам причини цей план так і не був введений у дію. Чим саме викликана його активація зараз, й чи це справді ініціатива зверху, наш інсайдер, пояснити також не зміг.

Єдине припущення, яке наразі можна точно зробити – такі дії явно мають на меті досить сильно психологічно тиснути на працівників ЗМІ. За цілком бандитським принципом: «діти за батьків відповідають». Адже одна справа – лізти на барикади, коли справа стосується особисто тебе, й зовсім інша, коли у ці процеси вплітають навіть не просто твою родину, а найбільш вразливу її частину – дітей. Іншу практичну мету у збиранні інформації про місце навчання дітей журналістів на даний момент розгледіти важко. Хіба прийняти на віру вже суто радянський варіант «обробки» дітей конкретних невгодних журналістів вчителями, хоча це вже попахує ненауковою фантастикою, тим більше, мова йде не про глухе село в провінції, а як-не-як столицю.

Читайте також: Розпочалася кампанія з дискредитації незалежних ЗМІ

«Очевидно, що влада зараз вибудовує базу для захоплення ситуації під свій тотальний контроль», - стверджує Оксана Романюк, голова Інституту масової інформації та представник міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» в Україні. – «Жодних причин для збору інформації такого роду у органів освіти немає, тож, це явно замовлення зверху. Така діяльність суперечить не тільки громадянським правам людини, вона суперечить просто здоровому глузду. В принципі, є дві головні версії, з чим це може бути пов’язано. Перша – це, зрозуміло, закручування гайок, запит на яке йде згори. Друга – підготовка влади безпосередньо до виборів київського голови. Власне, вони цілком можуть бути взаємопов’язаними. Скоріш за все, ставиться за мету через виокремлення та тиск на дітей впливати психологічно на їхніх батьків. Враховуючи, що багато експертів наразі кажуть про намагання Банкової вибудовувати вертикальну структуру управління, зав’язану на одній людині, що дуже подібна до Білорусі, то такі дії освітянського керівництва цілком вписуються в цю схему. Взагалі це якийсь «совок головного мозку» та прямий крок в бік диктатури».


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
  29 березня,
 • Як почуває себе релігія в АТО, чи знаходять представники різних конфесій на війні місце для служіння людям та чи не стане військовий конфлікт початком великого переділу релігійного впливу на Донбасі?
  29 березня, Єлизавета Гончарова
 • Кремль розширює географію своєї військової присутності на Близькому Сході
  29 березня, Юрій Лапаєв
 • Кількість українських бранців на території Росії та окупованого Криму зростає, однак досі не налагоджено механізму переговорів про їх визволення
  28 березня, Станіслав Козлюк
 • Картина білої американської художниці, яка зображує загиблого чорношкірого підлітка, спровокувала бурхливу суперечку щодо того, чи має хтось право говорити про чужий травматичний досвід, а також вкотре спростувала філософську тезу, згідно з якою «автор помер».
  28 березня, Олена Кухар
 • Як комп’ютерні віруси зменшують боєздатність і чиє засоби убезпечитись від них
  28 березня, Юрій Лапаєв
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено