Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
12 вересня, 2013   ▪   Святослав Птіцин   ▪   Версія для друку

Лікарня на Лаврській: пацієнти проти переселення в нікуди

Протистояння так званої лаврської лікарні триває : обладнання і персонал перевели в інші заклади міста, пацієнти ж заявляють про спроби примусового виселення.
Лікарня на Лаврській: пацієнти проти переселення в нікуди

11 вересня пацієнти «лаврської» лікарні почали бити на сполох: хворих на ВІЛ/СНІД намагаються силою перевести у аварійне приміщення на вулиці Гальцькій, 4. На знак протесту люди прикували себе наручниками до ліжок, про що оперативно повідомили ЗМІ.

У Національній академії медичних наук України (НАМН) відреагували вже наступного дня. У прес-службі повідомили, що іще 3 липня комісія з питань передачі нерухомого майна у м.Києві до сфери управління Міністерства культури, до якої увійшло 24 людини, вирішила передати будівлі та споруди по вул. Лаврській, 11 до сфери управління Міністерства культури України. А далі – до управління Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Це, твердженням НАМН, було зафіксовано актом приймання – передачі від 3 липня.

В Академії також окремо наголосили, що станом на 11 вересня клініка «Лавра» не функціонує як медичний заклад, а персонал, пацієнти та обладнання переведені в інші лікарні міста.

12 вересня, ранок. Ворота, які напряму вели до корпусів медзакладу, зачинені на два навісних замки і обмотані великим залізним ланцюгом. Вахтер пояснює: потрапити всередину тепер можна, але з іншого входу. У коридорах лікарні тихо і порожньо, двері зачинені. Лише на третьому поверсі відчувається, що будівля не покинута. З палат чути голоси – чоловіки років 35, примостившись на ліжках, жартують між собою.

«Сьогодні у нас не день, а просто завал. Стільки журналістів приїхало, телекамер багато було. Ми акцію влаштували, на знак протесту проти переселення прикували себе до ліжок», – ділиться враженнями один з  активістів. Втім, він без наручників, кімнатою пересувається вільно.

«Ми тут позмінно чергуємо, – відповідає на ще не задане питання про наручники активіст, – люди з регіонів до нас приїхали, з Всеукраїнської мережі (Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД – Ред.). Насильно нас, правда, ніхто не виганяє поки. Принаймні, впродовж двох днів, що я тут знаходжуся».

Пацієнти пояснюють – вони протестують не проти переведення їх з приміщення на Лаврській, вони протестують проти переведення в аварійну будівлю на Галицькій, 4. За їхніми словами, будівля має чимало проблем із комунікаціями, відтак туди не можна переводити стаціонар, в якому повинні перебувати хворі. Приміщення ж стаціонару на Амосова, куди пацієнти скандальної лікарні не проти переїхати, досі на реконструкції.

Аварійний стаціонар

Згідно з копією протоколу робочої наради, яку мають на руках пацієнти, інститут ім. Громашевського 2 вересня проводив нараду, на якій піднімалося питання переїзду лікарні. Документ підтверджує слова активістів про «кілька» недоліків будівлі на Галицькій.

«Новий трансформатор та розподільчі шафи розміщені на території, але не встановлені і не підключені. Також є проблеми із рівнем ґрунтових вод. Відсутні кондиціонери, окремі перекриття в приміщенні дерев’яні, горище не утеплене, система пожежної сигналізації не введена в експлуатацію. Дренажний насос має завужені діаметри каналізації, що, без сумніву, призведе до проблем з експлуатацією. Як наслідок – відбувся вилив фекальних мас на цокольний поверх», – цитують у документі консультанта Дениса Білька, присутнього на засіданні.

Також зі стенограми випливає, що будівля має проблеми із харчоблоком, а у підвалі, який двічі затоплювали підземні води, розповсюджується грибок. На цьому, зокрема, наголошував гловний лікар клініки Констянтин Легеза.

За словами ж заступника директора із загальних питань Сергія Мельника, наведених у протоколі, станом на 2 вересня не було дозволу на експлуатацію ліфтів, а перед генеральним підрядником, який виконував роботи, існувала заборгованість у 307 тисяч гривень. Субпідрядникам, які монтували пожежну систему, також заборгували (приблизно 198 тис. грн.).

До того ж термін оренди приміщення, якщо вірити завідувачу відділу інтенсивної терапії та детоксикації Віктору Матяшу, збігає у 2014 році. Втім, незважаючи на вищезазначені проблеми, президент НАМН України Андрій Сердюк видав розпорядження, згідно з яким лікарню мали перевезти до нового приміщення ще до 28 червня.

Стояти до кінця

За результатами робочої наради НАМН мав створити комісію, яка б перевірила всі вищеперераховані факти. Втім, у прес-службі Академії кореспонденту Тиждень.ua порадили звернутися до інституту ім. Громашевського.

Читайте також: Скільки коштів влада виділяє на боротьбу з ВІЛ/СНІД

«Можу сказати лише, що вчора ми отримали державний сертифікат щодо введення будівлі на вулиці Галицькій, 4 в експлуатацію» – повідомили у прес-службі.

Скан певного документу присутній на інтернет-сторінці НАМН, проте роздивитися бодай слово на зображенні неможливо.

В.о. директора інституту ім. Громашевського Вікторія Задорожна запевнила ж, що робоча група таки працювала і жодних проблем не виявила.

«Засідання комісії (2 вересня) справді було, є відповідний акт комісії, де все, що говорилося раніше (щодо приміщення на Галицькій, 4) не підтвердилося. 11 вересня ми отримали сертифікат про ведення будівлі в експлуатацію. Що ж до питання заборгованості – я нещодавно стала в.о директора, тому фінансовими питаннями не володію», –  втомленим голосом розповіла Задорожна.

Вона також запевнила, що ВІЛ-позитивні пацієнти зі стаціонару на Лаврській будуть переведені до приміщення на Амосова, 5.

«Наразі там встановлюють обладнання, меблі. З кінця наступного тижня можна очікувати початку функціонування», – запевнила в.о. директора інституту.

Пацієнти не надто довіряють словам лікарів.

«Обіцянками представників НАМН ми ситі по горло. У копіях офіційних документів написано, що клініка має переїхати на Галицьку, 4. Документів щодо переїзду на Амосова немає», – заявив у коментарі Тиждень.ua представник Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, Андрій Андрушків.

«Пан Сердюк не відміняв доручення про переїзд і план переїзду. А протокол із засідання щодо питань Галицької, 4, де представлено висновок експертів (щодо стану будівлі), теж у нас на руках. Згідно цих документів ми робимо висновки», – пояснив Андрушків.

Читайте також: Приміщенням лікарні цікавляться панотці

За словами активістів, наразі ж вони чекають на документ щодо готовності будівлі на Амосова, 5.

«Коли будівля буде здана, три сторони – НАМН, пацієнти та забудовники – мають підписати відповідний документ. І пацієнти за умовами меморандуму повинні підписатися: «Так, будівля є такою, яка може функціонувати як інфекційна лікарня», – пояснив Адрушків.

За його словами, лише після отримання цих документів можна говорити про повноцінний переїзд.

«Наразі ж Сердюк просто викинув лікарню на Лаврській. Він нікуди її не переводив» – вважає Андрушків.

Хворі ж обіцяють стояти на своєму до останнього: «Будемо тут чергувати, доки нас або не залишать у цьому приміщенні (на вулиці Лаврській), або не переведуть на Амосова».


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Боротьба з корупцією стала топ-темою останніх років. Про неї говорили всі: від простих громадян до тих самих корупціонерів. А саме гасло не завжди використовували заради заявленої мети, подеколи прикриваючи добрими намірами власні інтереси. Минулого тижня така «боротьба» сягнула апогею.
  30 березня, Станіслав Козлюк
 • Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
  29 березня,
 • Як почуває себе релігія в АТО, чи знаходять представники різних конфесій на війні місце для служіння людям та чи не стане військовий конфлікт початком великого переділу релігійного впливу на Донбасі?
  29 березня, Єлизавета Гончарова
 • Кремль розширює географію своєї військової присутності на Близькому Сході
  29 березня, Юрій Лапаєв
 • Кількість українських бранців на території Росії та окупованого Криму зростає, однак досі не налагоджено механізму переговорів про їх визволення
  28 березня, Станіслав Козлюк
 • Картина білої американської художниці, яка зображує загиблого чорношкірого підлітка, спровокувала бурхливу суперечку щодо того, чи має хтось право говорити про чужий травматичний досвід, а також вкотре спростувала філософську тезу, згідно з якою «автор помер».
  28 березня, Олена Кухар
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено