Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
13 лютого, 2013   ▪   Версія для друку

Звернення колективу УНІАН до Коломойського(повний текст)

Тиждень.ua публікує повний текст звернення працівників УНІАН до керівництва і власників медіа-холдингу
Звернення колективу УНІАН до Коломойського(повний текст)

Останні події навколо ІА УНІАН змусили нас звернутися із цим відкритим зверненням на вашу адресу.

Поява на веб-сайті агентства двох інформаційних повідомлень, які не відповідали дійсності, щодо діяльності політиків Сергія Власенка та Олександри Кужель стали  предметом жвавого обговорення ситуації в агентстві серед політиків та експертів медіа-ринку. На жаль, мусимо констатувати, що обговорення діяльності агентства відбувається у негативному контексті. На наше переконання, поява цих сфальсифікованих повідомлень завдала нищівного удару по репутації УНІАН. Зрозуміло, що така ситуація вимагає негайного реагування з боку найвищого керівництва всеукраїнського інформагентства.

Поява фальшивих новин на сайті агентства стала логічним результатом і прямим наслідком діяльності призначеного рік тому нового менеджменту агентства. 

Ще у травні 2012 року ми намагалися довести до Вашого відома, що новий менеджмент не хоче і не здатен співпрацювати з колективом агентства, який напрацьовувався роками. На жаль, наша позиція тоді не була почута.  Так само ми не отримали належної реакції з боку керуючих партнерів і засновників на ситуацію із цензурними утисками на сайті УНІАН, яка склалася восени минулого року.

Незаконне звільнення колишнього головного редактора, скандал з цензурою під час виборів, сфальшовані новини на сайті агентства - все це широко висвітлювалося в пресі і завдало неймовірних репутаційних втрат УНІАН. На жаль, усі намагання направити в нормальне русло співпрацю колективу з новим керівництвом не зустріли жодного відгуку.

Після того, як під час виборів виник цензурний скандал, творча частина агентства - 37 співробітників - направила В.Осадчому та О.Ткаченку звернення з вимогою зустрітися з колективом і нарешті розповісти про концепцію розвитку агентства, яку новий менеджмент обіцяв розробити торік. А також - ознайомити нас з результатами службового розслідування щодо фактів цензури в УНІАН. Його просто проігнорували.

Більше того, питання цензури в УНІАН розглядалося на засіданні МРГ при Президентові України. Група виробила рекомендації В.Осадчому, серед яких - сісти з колективом за стіл переговорів та створити Редакційну раду для уникнення подібних випадків у майбутньому. Реакції - нуль. Тепер виник скандал з "ведмедями", який може назавжди підірвати довіру читачів і передплатників до нашого агентства.

Результати роботи нового менеджменту засвідчили нездатність нової команди ефективно керувати процесом. В результаті недолугого керування відбувається:

 • перетворення агентства з економічно успішного на збиткове та дотаційне;
 • падіння рейтингів і впливовості агентства внаслідок зниження рівня контенту і професійних стандартів;
 • хаос в кадровій та творчій політиці;
 • відтік професіоналів високого рівня з великим досвідом роботи (за півроку звільнилось близько півтора десятка співробітників);
 • репутаційні збитки, пов’язані в тому числі з публікацією останніх інформаційних повідомлень, що не відповідали дійсності.

Виходячи з таких результатів та намагаючись зберегти репутацію, як ІА УНІАН, так і вашу, ми закликаємо вас визнати помилки, яких припустився новий менеджмент агентства і здійснити наступні кроки:

 • відкликати призначений на початку 2012 року менеджмент, який перебуває на посадах вже впродовж року і чия діяльність засвідчила їх невміння керувати інформаційним агентством;
 • запровадити тимчасове управління агентством під егідою Ради засновників агентства;
 • доручити новому оперативному керівництву агентства розробити програму санації ІА УНІАН, яка передбачала б поступове відновлення втрачених ІА УНІАН позицій.
 • створити Редакційну раду, яка унеможливить повторення в майбутньому випадків порушення правил професійних стандартів та етики з боку новопризначеного менеджменту.

Шановний Ігоре Валерійовичу! Переконані, що Ви як основний багаторічний акціонер групи 1+1, і в тому числі й УНІАН, зацікавлені у впливовому, професійному, ефективному медіа.

Шановний Олеже Ігоровичу! Переконані, що Вам небайдужа подальша доля агентства, яке Ви впродовж 10 років очолювали як генеральний директор і вивели на найвищі рейтингові сходинки.

Шановний Олександре Владиславовичу! Переконані, що як колишній журналіст українського бюро агентства “Reuters”, Ви маєте зрозуміти наш біль, і наше бажання зберегти чесне ім’я нашого агентства!

З повагою, співробітники агентства:

Воропаєв Сергій, Федорченко Ольга, Цимбалюк Роман, Шаройко Павло Литвинова Олена, Зарайський Сергій, Кохан Віталій, Пришляк Надія, Гарасим Андрій, Падірякова Ольга, Горшков Дмитро, Волинський Олександр, Жаловага Любов, Негрей Наталія, Овдієнко Наталія, Романенко Валентина, Романюк Роман, Майданович Тетяна, Сингаївська Марина, Дем’янов Євген, Савченко Олексій, Дощатов Юрій, Неумита Галина, Павловські Оксана, Гутор Марія,


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Зараз я думаю, що хоч якось звикла до змін у своєму житті лише через два роки після того літа. До літа 2016-го моя свідомість відмовлялася переводити в минулий час моє життя, яке було до подій літа 2014-го. Я навіть говорила про своє тогочасне життя в теперішньому часі.
  29 квітня, Вікторія Малишева
 • Юрій Андрухович про національну ідею і Промисел Божий
  29 квітня, Юрій Андрухович
 • Децентралізація стартувала в Одеській області ледь не півтора року тому. На півночі регіону ініціатива подекуди мала успіх, а на півдні ситуація кардинально протилежна
  29 квітня, Станіслав Козлюк
 • Як поводитися з найнебезпечнішим режимом світу
  28 квітня, The Economist
 • Культові музейні бренди розбираються зі своїм іміджем та фінансовими проблемами, зацікавленість арт-спільноти в роботах художників з Африки досягає «точки кипіння», а на австрійському аукціоні спочатку виставляють роботу, вкрадену колись нацистами, - а потім прибирають.
  28 квітня, Олена Кухар
 • Тиждень.ua обговорив особливості боротьби із зловживаннями в сфері оборони та безпеки та нові тенденції в політиці з головою литовського філіалу Transparency International Сергеюсом Муравйовасам.
  28 квітня, Юрій Лапаєв
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено